Zdrowo wyglądająca, elastyczna, przybrązowiona naturalną opalenizną skóra prezentuje się doskonale. Niezależnie od wieku i typu urody, możesz wyglądać jak po powrocie z urlopu w tropikach bez konieczności długotrwałej ekspozycji słonecznej. Opalanie w promieniach słońca nie zawsze jest zdrowe dla skóry, dlatego warto poznać kilka trików, które pomogą Ci uzyskać efekt zdrowo wyglądającej, jędrnej, gładkiej skóry o pięknym, opalonym kolorycie.
Jak przyciemnić skórę domowymi sposobami?
Domowe sposoby są skuteczne w wielu dziedzinach alternatywnie do kosmetyków i zabiegów. W przypadku przyciemniania skóry są najprostszym i najszybszym sposobem na osiągnięcie efektu. Bez konieczności ekspozycji na promieniowanie UVA i UVB, powodujące starzenie się skóry, oparzenia, a nawet choroby skóry, w tym nowotwory oraz trwałe przebarwienia możesz uzyskać efekt opalonej skóry, która wygląda świeżo i efektownie. W Twojej kuchni z pewnością znajdują się produkty, które w połączeniu z kosmetykami znajdą zastosowanie w domowej pielęgnacji, wpływającej na przyciemnianie skóry na stałe. Większość z nich ma nietrwały efekt, utrzymujący się do kąpieli, jednak niektóre sposoby na przyciemnienie skóry domowymi sposobami mogą utrzymywać się długo.
Jak przyciemnić skórę bez opalania – czy możliwy jest trwały efekt?
Przede wszystkim zwróć uwagę na sposób dbałości o skórę na co dzień. Powinna być doskonale oczyszczona dzięki regularnemu peelingowaniu oraz dogłębnie nawilżona bez względu na warunki zewnętrzne. Skóra wymaga regularnej pielęgnacji. Zarówno cera twarzy, skóra głowy jak pozostałej części ciała wymaga stosowania kosmetyków, rozpoznających jej potrzeby. Ujędrniaj ją, by zapobiegać wiotkości oraz regeneruj jej warstwy, by zapewnić odpowiednie przygotowanie do przyciemnienia. Ważne, by skóra była nawilżona, gładka i zadbana, co wyeliminuje ryzyko nierówności kolorytu. Stosowanie odpowiedniej diety oraz kosmetyków, przyciemniających skórę pozwoli Ci na przyciemnienie skóry ze stałym efektem, związanym z regularnością dostarczania organizmowi odpowiednio dobranych składników.
Skuteczne opalanie bez słońca – poznaj trzy sprawdzone triki
Tym, co powoduje przyciemnienie skóry, jest barwnik melanina, który odpowiada za koloryt skóry. Jednak oprócz niego istnieją substancje, które mogą wpływać na przyciemnienie naturalnego kolorytu skóry. Beta-karoten jest przykładem substancji, występującej w składzie wielu produktów spożywczych. Kakao natomiast przyciemni skórę, stosowane zewnętrznie. Sprawdź, jak w domu stosować triki na przyciemnienie kolorytu skóry:
- Dieta, przyciemniająca koloryt skóry: regularnie spożywaj produkty, zawierające beta-karoten. Najwięcej znajdziesz go w marchwi, melonach, mango. Skuteczność związana jest z długotrwałym stosowaniem. Jeśli kolor Twojej skóry jest zbyt pomarańczowy, warto zmniejszyć ilość beta-karotenu w diecie.
- Mleczka, balsamy, spraye na przyciemnienie skóry: kosmetyki brązujące powodują przyciemnienie skóry na stałe, jeżeli są stosowane regularnie. Po zaniechaniu stosowania możesz stopniowo powrócić do naturalnego koloru skóry. Zastanawiasz się, jak przyciemnić skórę na nogach? Doskonale sprawdzi się preparat: rajstopy w sprayu, który tworzy efekt równomiernego przyciemnienia skóry z ładnym połyskiem.
- Przyciemnienie skóry z pomocą przypraw: w Twojej kuchni z pewnością znajduje się ciemne kakao i cynamon w proszku. Dodane do balsamu nawilżającego, który stosujesz na co dzień pozwolą Ci uzyskać piękny efekt opalonej skóry. Możesz stosować je z balsamem rozświetlającym lub regenerującym skórę.
Dlaczego warto opalać się bez słońca?
Substancje, powodujące przyciemnienie skóry bez słońca nie są szkodliwe dla skóry w przeciwieństwie do nadmiaru promieniowania UVA i UVB. Wysokiej jakości kosmetyki poza przyciemnieniem zadbają o nawilżenie i elastyczność skóry, natomiast spożywane produkty, poprawiające koloryt skóry dostarczą Twojemu organizmowi składników odżywczych, dzięki którym zadbasz o swoje zdrowie i piękno od wewnątrz. Dodatkowo oszczędzasz czas, który podczas opalania na słońcu do efektu brązowej skóry będzie znacznie dłuższy niż użycie kosmetyku.