Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak ważna jest regeneracja naskórka i jak ją skutecznie wspierać?

Skóra człowieka jest organem, odpowiedzialnym za wiele procesów. Jej prawidłowe funkcjonowanie jest niezbędne dla zdrowia i komfortu, a wygląd dla dobrego samopoczucia. W następstwie uszkodzeń naskórka może pojawić się wiele groźnych zaburzeń, dlatego regeneracja skóry jest ważna nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale i zdrowia.

Skóra – które jej elementy odpowiadają za proces regeneracji?

Skóra człowieka złożona jest ze skóry właściwej oraz naskórka. W jej obrębie istnieje wiele warstw oraz elementów, odpowiedzialnych za zachowanie ciągłości, jędrności i elastyczności skóry, które w następstwie czynników mechanicznych, chorób lub wieku mogą funkcjonować niewłaściwie. Elementami, odpowiedzialnymi za procesy regeneracyjne w obrębie naskórka są warstwa podstawna oraz warstwa kolczasta, znajdujące się w strukturze naskórka. W głównej mierze to od nich zależy wygląd naszej skóry. Wraz z wiekiem czynności regeneracyjne skóry ulegają obniżeniu, co widoczne jest w przesuszeniu skóry, zwiotczeniu, pojawiających się zmarszczkach oraz przebarwieniach. Sprawdź, jak wpłynąć na poprawę zdolności regeneracyjnych skóry, by na długo zachować jej młody wygląd.

Jak najczęściej powstają uszkodzenia naskórka?

Uszkodzenia naskórka, widoczne w postaci osłabienia elastyczności powstają przede wszystkim na skutek zmian w strukturze skóry, pojawiających się wraz z upływem czasu oraz w efekcie chorób, czynników mechanicznych, a także poprzez kontakt z promieniowaniem UVA, odpowiedzialnym za fotostarzenie się skóry. Tworzące się w obrębie skóry wolne rodniki wpływają na zmianę w jej uelastycznieniu, powodując osłabienie napięcia i widoczną wiotkość.

W jaki sposób skutecznie regenerować skórę?

Regenerację naskórka warto prowadzić systematycznie, regularnie i wielopłaszczyznowo. Dzięki dbałości o wygląd skóry na długo zachowasz jej zdrowy, jędrny wygląd. Przede wszystkim zadbaj o zdrową dietę, unikając tłuszczów zwierzęcych, cukrów prostych oraz soli. Zadbaj o regularną aktywność fizyczną, pozwalającą stymulować komórki skóry do pracy i odbudowy. Nie unikaj świeżego powietrza, jednak pamiętaj o ochronie UVA przez cały rok. To promieniowanie wpływa na skórę nawet przez szybę i odzież. Sprzymierzeńcem regeneracji skóry jest peeling, który warto wykonywać regularnie. Złuszczanie i regeneracja naskórka idą w parze. Dzięki peelingowi, nowy naskórek ma szansę stać się gładki. Poza złuszczaniem i delikatnym oczyszczaniem ważne jest nawilżenie produktami, wspierającymi odbudowę warstw skóry. Wybierz produkty, zawierające witaminę A, witaminę C, kwas foliowy i mocznik.

Co powinny zawierać kosmetyki, wspierające regenerację naskórka?

Witamina A odpowiedzialna jest za proces tworzenia się komórek. Dzięki kosmetykom, zawierającym ten składnik pobudzisz swoją skórę do regeneracji i wzrostu. Produkty, zawierające witaminę C pozwalają chronić skórę przed wpływem wolnych rodników, zapewniając barierę ochronną przed uszkodzeniami. Witamina C w kosmetykach pomaga ponadto usprawnić metabolizm skórny, wpływając na szybszą i efektywniejszą regenerację. Kwas foliowy pomaga komórkom w trudniejszych momentach i pomaga tworzyć nowe, natomiast mocznik dba o prawidłowe nawilżenie przesuszonej skóry, co wpływa bezpośrednio na tempo regeneracji uszkodzonej i przesuszonej skóry (szczególnie istotne u cukrzyków). Zadbaj o uzupełnienie poziomu kolagenu i elastyny w swojej skórze.