Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wybrać autko na akumulator dla dziecka?

Twoje dziecko kocha wszystko co związane z motoryzacją? Spraw mu zatem zabawkę, która da namiastkę prawdziwej jazdy samochodem – wybierz odpowiednie autko na akumulator dla pociechy.

Samochodziki na akumulator dla dzieci cieszą się coraz to większą popularnością. Z racji jednak na swoją cenę nie są tanim prezentem dla malucha. Dlatego też warto dobrze przemyśleć zakup tego rodzaju zabawki dla dziecka. W poniższym poradniku postaramy się zatem podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu autka na akumulator dla pociechy.

Kiedy warto rozważyć zakup pojazdu elektrycznego dla dziecka?

Może się wydawać, że autka na akumulator to pojazdy dla starszych dzieci. Rzeczywistość wygląda jednak nieco bardziej skomplikowanie. Zabawki tego typu to idealny wybór raczej dla maluchów i dzieci w wieku przedszkolnym. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w większości przypadków minimalny wiek kiedy dziecko będzie mogło w pełni cieszyć się z tego rodzaju zabawki to 3 latka.

Gdzie będzie użytkowane autko na akumulator?

Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie dziecko będzie korzystać z samochodu elektrycznego. Jeżeli zabawa będzie przez większość czasu odbywać się na równym i utwardzonym podłożu to pojazd o mniejszej mocy sprawdzi się bardzo dobrze. Jeżeli jednak autko będzie poruszać się po terenach zielonych czy też niewielkich wzniesieniach optymalnym wyborem będzie zakup zabawki o większej mocy silnika.

Na co dokładnie zwrócić uwagę przed zakupem?

Jak wspomnieliśmy wcześniej kluczowe jest dobranie pojazdu do wieku i wagi dziecka. Warto również zastanowić się nad liczbą miejsc jakie będzie oferowało autko elektryczne. Może pod względem ekonomicznym lepszym wyborem będzie zakup pojazdu z dwoma miejscami.

Następny istotny element to wybór rodzaju pojazdu. Obecnie bowiem dostępne są zarówno sportowe autka na akumulator imitujące prawdziwe rajdowe bolidy jak i też inne rodzaje. Mowa tutaj w szczególności o traktorkach dla dzieci na akumulator, quadach dla maluchów na akumulator czy też jeepach napędzanych przez akumulator.

Kolejny istotny czynnik to napęd pojazdu. Autka elektryczne mogą być napędzane na dwa lub też cztery koła. Ma to duże znaczenie jeżeli autko będzie użytkowane w trudniejszym terenie jak trawa lub też piasek. W przypadku jazdy po kostce brukowej lub też innej utwardzonej powierzchni napęd na dwa koła będzie w pełni wystarczający.

Nierozerwalnie z tematem podłoża po jakim porusza się pojazd związana jest moc silnika i pojemność akumulatora. Większość pojazdów na akumulator dla dzieci wyposażono w akumulator 12V o pojemności od 5 do 8 Ah co wystarczy na zapewnienie dobrej zabawy przez kilkadziesiąt minut. Trzeba mieć jednak na uwadze, że im większa pojemność akumulatora tym też dłuższy czas ładowania pojazdu.

Wysokiej jakości koła to podstawa dobrej zabawy

Wybierając autko na akumulator zalecamy zwrócić szczególną uwagę na opony jakie posiada zabawka. Najczęściej producenci stosują opony plastikowe, piankowe oraz gumowe. Największy komfort oraz przyczepność zapewnią autka wyposażone w gumowe opony. Są one jednak odpowiednio droższe.

Nie zapomnij o dodatkowych akcesoriach

Oprócz wspomnianych czynników warto też zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe takie jak klakson, radio czy też bagażnik. Wszystkie one mogą bowiem znacząco poprawić jakość zabawy.