Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jędrna szyja i piękny dekolt – jak dbać o skórę?

Na dobrą pielęgnację skóry nigdy nie jest za wcześnie. Jednak jeśli chodzi o szyję i dekolt, prawie zawsze zaczyna się o nie dbać zbyt późno. Są to obszary, o których często się zapomina podczas rutynowej pielęgnacji. Tymczasem ich skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego wymaga szczególnego traktowania. Jak dbać o szyję i dekolt? Dowiedz się więcej.

Wymagająca skóra szyi i dekoltu

Średnio od 25. roku życia poziom elastyny ​​i kolagenu zaczyna spadać, więc pojawiają się pierwsze zmarszczki. Ponadto ​​skóra szyi i dekoltu ma specyficzne cechy, które czynią ją bardziej podatną na starzenie niż inne części ciała. Zasadniczo istnieją cztery czynniki, które odpowiadają za taki stan.

  • Grubość: trzy warstwy, które tworzą skórę (naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna) na szyi i dekolcie są cieńsze. Dlatego skóra na tym obszarze jest bardziej podatna na każdy ruch i pojawianie się zmarszczek.
  • Mało gruczołów łojowych: skóra dekoltu i szyi ma cieńszą warstwę hydrolipidową, która odpowiada za jej natłuszczenie i nawilżenie. Oznacza to, że jest bardziej sucha niż warstwa na twarzy. Ponadto produkuje mniej sebum, co prowadzi do szybkiego odwodnienia skóry.
  • Słabe umięśnienie: mięśnie podtrzymujące szyję i dekolt są słabe, co zwiększa skłonność tych obszarów do wiotczenia.
  • Narażenie na fotostarzenie: szyja i dekolt są zazwyczaj bardziej narażone na zmiany temperatury i promieniowanie słoneczne. W konsekwencji mogą się na nich pojawiać zmarszczki.

Starzenie się dekoltu i szyi jest wyraźniejsze, jeśli te dwie części ciała nie są odpowiednio pielęgnowane.

Dbanie o skórę szyi i dekoltu

Na Twojej liście pielęgnacyjnych priorytetów jest skóra twarzy? Kiedy widzisz na niej pierwsze oznaki starzenia, kupujesz kremy silnie ujędrniające i przy użyciu większej lub mniejszej ilości produktów, zaczynasz intensywne dbanie o cerę? Najpewniej zapominasz o szyi i dekolcie. Pozostawiasz je bez nakładania odpowiedniego kosmetyku i w konsekwencji ich wygląd szybciej się pogarsza.

To duży błąd, bo okazuje się, że nawet minimalny wysiłek włożony w pielęgnację tych obszarów, przynosi ogromne rezultaty. Nawilżenie i pielęgnacja skóry szyi to podstawa dobrego stanu tych okolic. Pamiętaj, że te części ciała najszybciej się starzeją i tracą swoją elastyczność, dlatego będą Ci bardzo wdzięczne, jeśli poświęcisz im trochę uwagi i nałożysz na nie krem do twarzy ujędrniający i poprawiający nawilżenie skóry.

Może się zdziwisz, ale tak – kosmetyk przeznaczony do stosowania na twarz – trzeba nakładać też na szyję i dekolt. Kiedy zerkniesz na etykietę produktu i przeczytasz „sposób użycia”, zauważysz, że w większości przypadków producent zaleca wmasować krem w oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Ujędrniający krem do twarzy – efekty na szyi i dekolcie

Pełnowartościowe, naturalne kosmetyki do pielęgnacji cery zostały skomponowane tak, by w ich składzie znalazły się organiczne substancje stymulujące ujędrnienie skóry. Najczęściej można w nich znaleźć olej z dzikiej róży, którego główną zaletą jest  pomoc w wygładzeniu głównych oznak przedwczesnego starzenia. Składnik ten pomaga w zneutralizowaniu działania czynników zewnętrznych i wolnych rodników, które uważane są za główne czynniki odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Poza tym jest potężnym sprzymierzeńcem nawilżenia tkanek oraz pomaga w odbudowie płaszcza hydrolipidowego, a tym samym zmniejsza suchość, zapewniając skórze miękkość i elastyczność.

Kiedy wybierzesz krem silnie ujędrniający do twarzy i będziesz go regularnie nakładać również na szyję i dekolt, zauważysz, że skóra na tych obszarach stanie się:

  • jędrna;
  • elastyczna;
  • wygładzona.

Składniki takiego kosmetyku pobudzają również krążenie żylne, działają przeciwzapalnie, likwidują drobne zaczerwieniania, minimalizują niedoskonałości i zapobiegają powstawaniu kolejnych zmarszczek oraz minimalizują widoczność obecnych.

Zauważ, że wraz ze wzrostem temperatury na zewnątrz dekolt i szyja stają się bardziej narażone na działanie promieni słonecznych niż skóra w innych miejscach ciała i wymagają ochrony, by mogły zachować swój piękny wygląd. Jeśli przedmiotem Twojej codziennej pielęgnacji jest twarz, nie zapomnij również o tych dwóch obszarach w swoich codziennych rytuałach kosmetycznych.