Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak dbać o włosy, żeby wyglądały pięknie?

Odpowiednia pielęgnacja włosów pozwala na zachowanie ich doskonałej kondycji. Dzięki temu pasma będą prezentować się pięknie i zdrowo.

Równowaga PEH

Charakteryzując włosy często używa się określenia „porowatości”. Czym ona jest? Porowatość zależy od odchylenia łusek od włosa. W związku ze stopniem odchylenia mówić możemy o niskiej, średniej i wysokiej porowatości. Pielęgnacja włosów powinna być dopasowana do ich typu. Na przykład włosy o wysokiej porowatości potrzebują więcej wygładzenia, włosy niskoporowate – pielęgnacji nieobciążającej pasm. Niezależnie jednak od tego jakie wymagania mają dane włosy, istotna jest równowaga PEH – proteinowo-emolientowo-humektantowa.

W codzienną pielęgnację włączyć warto lekki szampon i od czasu do czasu – bardziej oczyszczający, który pomoże oczyścić włosy z resztek produktów do stylizacji. W związku z równowagą PEH dobrze jest stosować kilka różnych odżywek na zmianę, pamiętając, że różne typy pasm potrzebują różnych proporcji danych składników.

Ochrona włosów

Zbyt gorące powietrze czy oddziaływanie słońca mogą mieć negatywny wpływ na pasma. Dlatego w pielęgnacji włosów niezwykle ważna jest ich ochrona przed czynnikami zewnętrznymi.

Istotna jest regularna termoochrona włosów. Przed każdym suszeniem lub stylizacją z użyciem prostownicy lub lokówki warto użyć kosmetyku, który zabezpiecza pasma przed działaniem wysokiej temperatury, na przykład specjalnego spray’u. Wbrew pozorom nie jest lepszym rozwiązaniem suszenie włosów na słońcu – powoduje to jeszcze większą utratę wody, która prowadzi do puszenia się, łamliwości, osłabienia i zmatowienia.

Dobrze też na pasma nie działa promieniowanie UV. Rozjaśnia ono włosy, co przez wiele osób jest efektem pożądanym, ale jednocześnie – bardzo je przesusza i również osłabia. Dlatego warto zastosować na przykład specjalną odżywkę z filtrami UV.

Lustrzany blask

O tym, że włosy wyglądają pięknie i zdrowo decyduje również ich blask. Jak uzyskać lustrzane lśnienie? Ciekawym produktem, który sprawdza się w pielęgnacji szczególnie włosów średnio i wysokoporowatych jest woda lamelarna. Zawarte w niej lamele pozwalają na dotarcie do najmniejszych szczelin, ubytków we włosie proteinom, aminokwasom. Dzięki temu pasma są natychmiast wygładzone, a ponadto – długofalowo wzmocnione i odżywione.

Dobrą praktyką jest też stosowanie raz na czas (na przykład raz w tygodniu) bardziej skoncentrowanych formuł, które nadadzą włosom blasku. Świetnie w tym celu sprawdzają się maski o bogatej konsystencji oraz olejki. Olejowanie włosów można przeprowadzić na przykład na godzinę, dwie przed myciem. Istotne jest, aby spłukać dokładnie produkt, tak, aby nie dociążył on włosów. Jakie olejki można stosować? Na przykład olejek jojoba, arganowy. Po myciu z kolei, żeby dodatkowo odżywić pasma i zapobiec ich wysuszeniu czy zmatowieniu, zastosować można specjalne serum do włosów, również o olejkowej konsystencji.

Dzięki systematycznej i troskliwej pięlęgnacji włosów można uzyskać efekt jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego. „Royal hair” są w zasięgu możliwości, warto natomiast zainwestować w kosmetyki renomowanych marek i zadbać o regularność działań oraz dopasowanie konkretnych produktów do wymagań włosów.