Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wegańskie paski do zegarków, czyli życie w zgodzie ze sobą i naturą

Coraz więcej osób decyduje się na wegański styl życia. Nie jest to jedynie eliminacja produktów odzwierzęcych z diety, ale zmienia i determinuje wszystkie aspekty ludzkiej egzystencji. Bez problemu można kupić przyjazne środowisku kosmetyki, buty, ubrania, biżuterię, a nawet wegańskie paski do zegarków.

Weganizm zmianą dla świata, którą można zacząć od paska z jabłek

Globalne ocieplenie jest faktem, z którym nikt już nie dyskutuje. Jedną z przyczyn efektu cieplarnianego są zanieczyszczenia emitowane do atmosfery m.in. przez przemysł tekstylny i masową hodowlę zwierząt. Takie działania przyczyniają się do powstania gwałtownych i nieprzewidywalnych zjawisk pogodowych oraz do zmiany klimatu.

Rezygnacja z produktów odzwierzęcych to reakcja wielu osób na degradację środowiska. Często przemawiają za tym także względy etyczne, religijne, czy miłość do zwierząt. Wegański styl to radykalna zmiana diety, ale również całego życia. Osoby, które podejmują taką decyzję, rezygnują często ze wszystkich produktów i usług, które powodują cierpienie zwierząt. Wybierają także mniej rzeczy, ale za to trwalszych. Każdy może stać się bardziej eko. Dobrze jest zacząć od małych kroków np. zrezygnować z jedzenia mięsa raz w tygodniu, można też zmienić zegarek na taki, który ma pasek z jabłek.

Wege życie nigdy nie było takie proste

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu produkty wegańskie były bardzo drogie i trudnodostępne. Można było się w nie zaopatrzyć jedynie w tzw. sklepach ekologicznych. Czasy się zmieniły, świadomość ludzi także, dlatego niemal w każdym markecie można kupić produkty roślinne. Na rynku dostępne są także kosmetyki nietestowane na zwierzętach. Coraz popularniejsze stają się wegańskie buty. Do niedawna jedynie buty skórzane były wyznacznikiem stylu i trwałości, to też uległo zmianie. Bez problemu można kupić ubrania przyjazne środowisku, takie kolekcje powstają nawet w znanych „sieciówkach”. Ubrania dla wegan tworzy coraz więcej światowych projektantów m.in. Stella McCartney.

Co to są ekologiczne zegarki

Przyjazne środowisku czasomierze, to takie, które powstały bez użycia produktów odzwierzęcych. Można tutaj wymienić m.in.:

  • zegarki z elementami drewnianymi,
  • z przetworzonego plastiku,
  • posiadające pasek z jabłek.

Te ostatnie to prawdziwa nowość na naszym rynku, której warto się przyjrzeć bliżej. Paski są wegańskie, ekologiczne i jeszcze wpisują się w idee Zero waste. Polska jest największym w Europie i trzecim na świecie producentem jabłek. Rocznie wytwarza się w naszym kraju 3,4 miliona ton tych owoców. Jabłkowe odpady to w 90% wytłoczyny, w tym skórki. Właśnie do produkcji pasków używane są te elementy. Skórki z jabłek zostają zmieszane z produktami na bazie żywicy podczas produkcji. Potem następuje formowanie, suszenie i konserwacja. Taka technologia produkcji pozwala na uzyskanie materiału zbliżonego do skóry, który jest delikatny i trwały. Wegańskie paski mogą być także powtórnie przerobione, ulegają także biodegradacji. Takie zegarki posiada w swojej ofercie marka Christine Granville. Są to bardzo eleganckie, stylowe, dodatki, które ozdobią nadgarstek każdej pani.