Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Szukasz prostownicy idealnej? Z naszymi wskazówkami wybór będzie o wiele łatwiejszy!

Marzysz o idealnie prostych i gładkich włosach? Codzienne suszenie i układanie fryzury przy pomocy okrągłej szczotki jest dla Ciebie męczące? Z pomocą przychodzi prostownica, która pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów. Zastanawiasz się, jaki model będzie najlepszy? Zobacz, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę!

Jak działa prostownica do włosów?

Sposób działania prostownicy można porównać do działania żelazka. Kosmyk włosów umieszcza się pomiędzy dwiema rozgrzanymi płytkami i podczas powolnego przeciągania urządzenia po całej ich długości, pasmo staje się proste. Z tego właśnie powodu prostownica sprawdzi się w przypadku tych kobiet, które są posiadaczkami kręconych, falowanych lub puszących się włosów. Będzie także dobrym wyborem dla tych pań, które walczą z niesfornie wywijającymi się kosmykami. Paradoksalnie, sięgają po nią także dziewczyny o prostych włosach, które kręcą na niej piękne loki lub fale. Jak widać, prostownica to urządzenie, które warto mieć! Jak zatem wybrać najlepszy model spośród wielu dostępnych w sklepach?

Na co zwrócić uwagę, wybierając prostownicę?

Odpowiednio dobrana prostownica nie tylko zapewni Ci piękną fryzurę, lecz także zadba o Twoje włosy i ochroni je przed zniszczeniem. Dlatego właśnie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów oraz dodatkowych funkcji.

Rodzaj płytek

Pierwszą ważną kwestią jest rodzaj płytek. Jednymi z popularniejszych są płytki ceramiczne, których główną zaletą jest równomierne ich nagrzewanie. To z kolei przyśpiesza cały proces prostowania włosów. Kolejnym rodzajem są płytki ceramiczno-tytanowe, których dodatkowym atutem jest odporność na uszkodzenia. Jeżeli Twoje włosy są grube i mocno kręcone, dobrym wyborem będzie model wyposażony w płytki tytanowe – dzięki nim możliwe jest dokładne wyprostowanie nawet najbardziej wymagających kosmyków.

Temperatura i moc prostownicy

Kolejne ważne aspekty to temperatura i moc urządzenia. W przypadku mocy – im jest większa, tym krótszy jest czas nagrzewania płytek. Jeżeli chodzi o temperaturę, najlepszym wyborem będą modele wyposażone w jej regulację. Wówczas możesz wybrać optymalne ustawienia, które idealnie wygładzą pasma Twoich włosów.

Dodatkowe funkcje

Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe funkcje. Jeżeli Twoje włosy mają skłonność do elektryzowania, wybierz model wyposażony w jonizację. Taką prostownicę znajdziesz m.in. https://hurtowniafryzjerska24.pl, miejscu oferującym profesjonalne kosmetyki i akcesoria fryzjerskie.