Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak rozpoznać, czy biżuteria z bursztynu jest prawdziwa?

Bursztyn jest bardzo popularnym surowcem w przemyśle jubilerskim. Ze względu na swoją naturalność i wyjątkowe walory wizualne, jest niezwykle ceniony, zwłaszcza przez kobiety. Naszyjniki, kolczyki czy bransolety z tym przepięknym kamieniem, to po prostu artystyczny kunszt. Dlatego każda osoba, która decyduje się na zakup kompletu biżuterii z bursztynu, chciałaby uniknąć pomyłki i nabyć wyłącznie ten wykonany z prawdziwego surowca. Niestety, bardzo często w sprzedaży pojawiają się jego imitacje. Jak zatem sprawdzić, czy bursztyn jest prawdziwy? Czy są jakieś sposoby, aby nie dać się oszukać? Oczywiście! Odpowiadamy na Twoje wątpliwości.

Jak odróżnić prawdziwy bursztyn od jego imitacji?

Jest kilka metod, które w szybki sposób pozwolą określić, czy biżuteria z bursztynu jest oryginalna. Dają one praktycznie stuprocentową pewność, że wybrany przez Ciebie towar nie jest falsyfikatem.

– Test elektrostatyczny – polega na energicznym pocieraniu bursztynu kawałkiem wełny przez kilkadziesiąt sekund. Prawdziwy jest naładowany elektrostatycznie, dlatego powinien przyciągać skrawki papieru. Jeżeli tak się nie dzieje, oznacza to, że jest to imitacja.

– Test właściwości fizycznych – bursztyn jest materiałem ciepłym w dotyku, ale też stosunkowo lekkim. Powinien unosić się w słonej wodzie. Chcąc sprawdzić jego autentyczność, wystarczy zanurzyć go w roztworze soli i wody. Inną metodą jest wbicie gorącej igły w bursztyn. Jeżeli jest prawdziwy, powinna z łatwością dać się wyciągnąć. Co więcej, bursztyn poddany wysokiej temperaturze wydziela charakterystyczny zapach żywicy.

– Test promieni UV – bardzo szybka i nieinwazyjna metoda sprawdzenia autentyczności bursztynu. Poddany promieniowaniu powinien przybrać barwę jasno żółtą lub niebieskawą. Jeżeli nie przybierze koloru lub zrobi się biały, oznacza to, że jest to fałszywy.

Jak kupować biżuterię z bursztynu, żeby nie żałować?

Odwiedzając salon jubilerski, również online, powinieneś mieć podstawową wiedzę na temat bursztynu. Dowiedz się, czym jest naturalny bursztyn, jakie ma charakterystyczne cechy i właściwości. Kieruj się zdrowym rozsądkiem. Nie oczekuj, że biżuteria z bursztynu z dodatkiem metalu szlachetnego, takiego jak złoto lub srebro, będzie tania. Dlatego unikaj okazji na zakup tanich wyrobów jubilerskich. Nie ufaj też wszystkim certyfikatom. Zwracaj uwagę tylko na te, wydawane przez odpowiednie instytucje i organizacje branżowe. Dobrym rozwiązaniem jest zakup biżuterii z bursztynu na zamówienie, zrobionej w renomowanym, sprawdzonym salonie.