Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Ile kosztuje kurs pole dance i jak wyglądają zajęcia?

Planujesz zapisać się na kurs pole dance, jednak nie masz żadnego doświadczenia? Na początku trudności może być wiele – od obaw o kondycję, przez właściwy ubiór, po cenę treningu. Podpowiadamy zatem, na co się przygotować.

Na czym polega pole dance?

Pole dance to sport, który łączy elementy wielu dyscyplin, m.in. tańca, akrobatyki, gimnastyki czy treningu siłowego. Przez wiele lat kojarzony był z choreografią erotyczną, jednak postrzeganie tej aktywności bardzo szybko się zmienia – na lepsze. Rura pole dance jest obecnie przyrządem, dzięki któremu można osiągnąć niesamowite wyniki sportowe. Ćwiczenia na niej świetnie rzeźbią sylwetkę, aktywizują całe ciało, uczą gracji i pracy z własnym ciałem. Dla wielu pole dance jest także sposobem na pokonanie wewnętrznych barier i większą samoocenę.

Jak wygląda trening pole dance?

Zajęcia mogą się różnić zależnie od poziomu zaawansowania, szkoły oraz metod preferowanych przez trenera, jednak zasadniczo dzieli się je na rozgrzewkę, ćwiczenia właściwe i stretching. Osoby początkujące często dziwią się, że dużą część treningu stanowią ćwiczenia bez użycia drążka np. ukierunkowane na zwiększenie siły ramion czy brzucha. To jednak konieczne, by szybciej i efektywniej przystąpić do pracy z rurką.

Co ważne, efektowne figury na drążku można wykonać już na samym początku, bo nie wszystkie pozy, które wyglądają na trudne, są takie w rzeczywistości. Warto o tym pamiętać i nie zniechęcać się. Wbrew pozorom na pierwszym treningu można osiągnąć całkiem wiele i to bez wcześniejszych przygotowań. Dobrym pomysłem jest także odpowiednie nastawienie się do treningu “w powietrzu”. Nogi oderwane od ziemi mogą początkowo paraliżować, ale należy zachować trzeźwy umysł. Materac pole dance zawsze znajduje się pod rurką i zabezpiecza kursantów przed kontuzjami. To samo robi asekurujący trener.

Koszt treningu pole dance

Cena treningu zależy od lokalizacji i szkoły. W dużych miastach jest wyższa niż w mniejszych. Czasami różni się także w obrębie jednej miejscowości, czego doskonałym przykładem jest stolica. W centrum pojedyncze zajęcia mogą kosztować ponad 50 zł, podczas gdy na obrzeżach Warszawy ceny zaczynają się do 25 zł. Średnio na pojedynczy trening trzeba wydać ok. 30-40 zł. Tańszą opcją jest natomiast zakup karnetu. Wtedy za jedno wejście trzeba zapłacić średnio 20-30 zł.

Jak ubrać się na zajęcia?

Strój na trening pole dance powinien składać się z topu lub stanika sportowego oraz przylegających spodenek. Opcjonalnie można ze sobą zabrać także wygodną koszulkę sportową lub bluzę. Odradzane są jednak legginsy – chociaż są wygodne, zmniejszają przyczepność, a to utrudnia ćwiczenia.

Ubrania do pole dance są bardzo zróżnicowane, ale szczególną uwagę warto zwrócić na ich elastyczność oraz wygodę. Dobrym pomysłem jest wybór modeli bezszwowych. Dzięki temu podczas ocierania się materiału o drążek nic nie będzie drażnić skóry. Zapobiegnie to siniakom i otarciam, chociaż należy podkreślić, że te są często nieuniknione. Skóra musi się przyzwyczaić do kontaktu z rurką, ale zazwyczaj już po kilku zajęciach dyskomfort znika lub znacząco zmniejsza się.