Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czym jest sapioseksualizm?

Czym jest sapioseksualizm oraz czy w ogóle coś takiego istnieje? Okazuje się, iż wedle Urban Dictionary słowo sapioseksualizm wychodzi od łacińskiego sapiens, lub myślący oraz oznacza osobę, jaka największy pociąg erotyczny czuje do ludzi o bardzo wysokim ilorazie inteligencji. Jak prezentuje się owa preferencja? Wedle analityków intymność budowana jest na podstawie pobudzających dyskusji, jakie wpływają na człowieka pobudzająco a atrakcyjnie. Podobnie jak widok gołego ciała. Eksperci przekonują, iż związki sapioseksualne są wielokrotnie znacznie mocniejsze, gdyż więzi tworzone są na całkiem odmiennym poziomie.

Czym jest sapioseksualizm?

„Sapiens” to po łacinie „myślący”. Określenie „sapioseksualizm” przedstawił parę lat temu amerykański portal randkowy OK Cupid, jaki pozwalał użytkownikom na znaczenie we własnym profilu takiej właśnie orientacji. Od tamtej chwili określenie wpadło do potocznego języka, natomiast ilość osób, jakie bezpośrednio przyznają się do sapioseksualizmu, wzrasta. Sapioseksualiści wiążą się z osobami o wyjątkowej inteligencji a to oczywiście ona jest ważną cechą, na jaką przyciągają uwagę. Partnerzy atrakcyjni fizycznie, pochodzący z wysokich sfer publicznych czy możni nie robią na nich wrażenia tak długo, jak długo nie wykaże się, iż są też znakomitymi rozmówcami.

Osoba sapioseksualna odczuwa pociąg fizyczny oraz psychiczny do osób z ogromną inteligencją. Pociąga ich to, w jaki sposób tę wiedzę stosują. Nie starczy być po prostu ekstrawertykiem. Powinien zrobić z tego własny podstawowy argument. Wówczas można prowadzić konto na Tinderze oraz poszukiwać użytkownika, jaki w opisie ma podkreślone, iż jest sapioseksualny. Jak to słowo objaśnia Urban Dictionary? To człowiek, kto twierdzi, iż wiedza jest szczególnie atrakcyjną właściwością. – Chcę najbardziej przenikliwego, wnikliwego, nowatorskiego, zuchwałego umysłu. Potrzebuję kogoś, dla kogo ideologiczna rozmowa jest grą wstępną. Potrzebuję kogoś, kto ma takie poczucie humoru, iż będzie mnie bolał brzuch. Potrzebuję kogoś, do kogo mogę wyciągnąć rękę oraz dotknąć dokądkolwiek. Potrzebuję kogoś do obejmowania – to wielki skrót zjawiska, jakie od pewnego czasu jest jeszcze bardziej powszechne, zwłaszcza pośród młodych ludzi.

Sapioseksualizm – trend w modzie lub inna rzeczywistość?

Natomiast sam wyraz sapioseksualizm jest uznawany za trudny, bowiem seksuolodzy zapewniają, że wiedza była dla ludzi zawsze fascynująca. Cała sytuacja dotyczy wyglądu zewnętrznego. Piękno oraz wiedza zawsze będą ważnymi elementami w odnalezieniu partnera. Mówi się o osobach metroseksualnych, sapioseksualnych, jednak istotne jest, by poznać: wszystko to nie ma nic zgodnego z orientacją erotyczną ani pozostałymi ważnymi czynnikami ludzkiej cielesności. Tyle, iż od czasu do czasu pojawiają się podstawowe rodzaje, przede wszystkim w obrazach kultury masowej, jakimi można było się kierować się przy doborze.

Jak stwierdzić, czy jest się sapioseksualistą?

By dowiedzieć się, czy jesteśmy sapioseksualni, starczy dokładnie przemyśleć własne preferencje odnośnie do wyboru partnera i poddać negatywnej analizie dotychczasowe związki. Jeżeli ważny jest dla nas podczas szukania partnera – gdy liczy się dla nas przede wszystkim poziom IQ osoby, z jaką pragniemy się umówić na randkę, to być może jesteśmy sapioseksualistami. Jakby to nie brzmiało, to na pewno nie mamy do czynienia z żadnym zakłóceniem, bowiem natomiast każdy wybiera drugie wymagania doboru partnera. Sapioseksualizm jest natomiast jeszcze większym kłopotem, ponieważ ogranicza odnalezienie partnera, co może powodować złość oraz wzmacniać pogorszenie samooceny.

Wygląd lub inteligencja?

W dzisiejszych czasach, w jakich rządzi kult ciała oraz młodości, zdarzają się natomiast osoby, jakie nie szukają partnerów, wyglądających jak gwiazdy z pierwszych stron gazet. Jeszcze więcej kobiet oraz mężczyzn przyciąga uwagę przede wszystkim na inteligencję własnego ukochanego, z kolei ciało oraz wygląd to dla nich sprawa nieważna. Tenże kolejny kierunek w kontaktach damsko-męskich, inaczej tzw. sapioseksualizm, staje się jeszcze bardziej znany. Określa on odczuwanie wyjątkowego zaciekawienia osobami, jakie mają wysoki iloraz inteligencji oraz nie winien być mieszany z żadną orientacją erotyczną. Dawniej kobiety wybierały na własnych partnerów mężczyzn silnych i odpowiednio zbudowanych, bowiem wedle nich jedynie tacy mogli dać im poczucie bezpieczeństwa. Dzisiaj znany macho odchodzi do przeszłości, i jego miejsce zajmuje mężczyzna o dużym ilorazie inteligencji.

Zachęca Cię wiedza – w każdej postaci

Nie chcesz kogoś, kto ma bardzo wysoki iloraz inteligencji, czy jest specjalistą w określonej branży. Zamiast tego twoje pragnienie budzą osoby, które żywo się czymś interesują, kochają uczyć się różnych rzeczy oraz są ciekawe świata. Sam wyraz powoduje jednak sporo kontrowersji. Poniektórzy traktują osoby, jakie wybierają się określeniem sapioseksualnych za aroganckie oraz sztywne uważając, iż jest to tylko tożsamość przyjętą przez obecnych, jacy pragną postrzegać siebie w pewny sposób.

Związki osób sapioseksualnych

Pamiętajmy, iż poszukując osób bardzo uzdolnionych, musimy wiedzieć, kogo tak właściwie poszukujemy. Czym ponieważ jest inteligencja? To zdolność człowieka do dobrego działania w odmiennych sytuacjach, to umiejętność radzenia sobie w życiu pomimo obracających się wymogów. Inaczej rzecz biorąc to możliwość zmieniania się i zdolność stosowania nabytej wiedzy w rozmaitych sytuacjach. Z kolei intelekt to własne możliwości kognitywne, umiejętność zdobywania i czerpania wiedzy, jest więc blisko połączony z inteligencją. Natomiast takich oczywiście osób szukają sapioseksualiści: przedsiębiorczych życiowo, mężnych, wprawnych, doświadczonych poprzez życie. Niekoniecznie chodzi to w parze z wykształceniem. Pożądane są osoby z oryginalnymi pomysłami i umiejętnością ich bronienia. Związki osób sapioseksualnych są trwalsze oraz bezpieczniejsze od owych tworzonych przez pary, jakie zadecydowały o wspólnej przyszłości na bazie popędu erotycznego. W końcu uroda oraz pożądanie przechodzą z czasem, natomiast inteligencja – zostaje.

Sprawdź, czy jesteś sapioseksualna

Mówiąc, iż sa sapioseksualni, ludzie mówią, iż u kolejnej osoby szczególnie interesuje ich wyjątkowa inteligencja. Z takimi oczekiwaniami niezwykle często można napotkać się na portalach lub w aplikacjach randkowych, to znaczy, iż oprócz oczekiwań względem ewentualnego partnera lub partnerki uroda idzie na dalszy plan, natomiast priorytetem stają się rozmaitego typu atuty umysłowe, jak wiedza, olbrzymie zainteresowania oraz poczucie humoru. Czy jest to zgodne z tym, iż osoba sapioseksualna odrzuca wszystkich niemających co najmniej wyższego wykształcenia? W żadnym przypadku. W wypadku osoby sapioseksualnej wiedza nie sprowadza się tylko do dyplomu wyższej uczelni bądź ilości ukończonych kursów, lecz także umiejętności znalezienia się w różnorodnego typu sytuacjach, natomiast co za tymże idzie, niezwykle automatycznego postępowania, rodzaju wyrażania troski i empatii.