Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Masturbacja w ciąży – czy jest szkodliwa?

Na temat masturbacji wciąż pojawia się wiele mitów i choć nie jest to już temat tabu, wciąż zdarzają się w jej zakresie drażliwe strefy. Masturbacja w ciąży, podobnie jak seks w ciąży to tematy, których unikamy w codziennych rozmowach i niechętnie podejmujemy w rozmowie z lekarzem. Jak jest z masturbacją w trakcie ciąży? Czy w ciąży można się masturbować i jakie są konsekwencje zdrowotne dla Ciebie i dziecka? Dowiedz się wszystkiego poniżej.

Masturbacja w czasie ciąży – czy onanizm w ciąży jest bezpieczny?

W ciąży następuje burza hormonów. O ile w pierwszym trymestrze Twój organizm dostosowuje się do nowej sytuacji, narzekasz na mdłości, zawroty głowy i zmienne nastroje, o tyle drugi i trzeci trymestr są już znacznie łatwiejsze. Zwiększa się produkcja hormonów płciowych, Twoje narządy płciowe zewnętrzne i wewnętrzne są bardziej ukrwione, a co z tym związane bardziej podatne na doznania, zwiększa się produkcja śluzu, a nabrzmiałe genitalia mogą powodować niekontrolowane odczucie podniecenia. Te wszystkie czynniki zwiększają ochotę na seks, która u kobiet od czwartego miesiąca ciąży może być bardzo częsta i silna. Jeśli Twojego partnera nie ma w pobliżu masturbacja jest odpowiednim sposobem na rozładowanie napięcia. Onanizm w ciąży jest tak samo bezpieczny jak seks i jeżeli nie ma medycznych przeciwskazań, możesz korzystać z tej formy przyjemności. Czy w ciąży można się masturbować, jeśli nastąpiło zagrożenie przedwczesnym porodem? Wtedy lepiej zrezygnować zarówno z seksu jak i masturbacji, aby zminimalizować skurcze macicy.

Masturbacja a ciąża – czy doznania seksualne są wtedy inne?

W ciąży przede wszystkim zmienia się poziom hormonów i spada poziom stresu, związanego ze staraniem się o dziecko. Gdy jesteś spokojna, szczęśliwa, wzmacnia się Twoja wieź z partnerem z pewnością kobiece doznania będą intensywniejsze. Sprzyja im doskonałe ukrwienie i powiększenie stref intymnych. Wyjątkowo intensywne doznania możliwe są zarówno podczas seksu z partnerem jak i masturbacji. Możesz odczuwać znacznie silniejsze pobudzenie seksualne, wrażliwość na pieszczoty, silniejszy orgazm. Twoje piersi powiększają się, a sutki stają się wrażliwsze. Dzięki temu łatwo osiągniesz orgazm sutkowy.

Onanizowanie się w ciąży – kiedy może być niewskazane?

Przeciwskazania względem masturbacji mogą być związane z ryzykiem przedwczesnego porodu i tak samo mogą dotyczyć zbliżeń seksualnych z partnerem. Poprzez skurcz mięśni miednicy, pojawiających się podczas orgazmu może nastąpić przedwczesny sygnał do porodu. Nie ma to miejsca przy prawidłowo przebiegającej ciąży. Jeśli w ciąży musisz unikać skurczów miednicy, po konsultacji z lekarzem prawdopodobnie będziesz musiała powstrzymać się od satysfakcji seksualnej wszelkiego typu. Jeżeli dziecku może zagrażać bezpośrednio penetracja i urazy wewnątrz pochwy, masturbacja jest bezpieczna o ile dotyczy zewnętrznych stref. W wątpliwych przypadkach warto skonsultować się z lekarzem.

Kobieca masturbacja, a nuda w sypialni – tajemnice kobiecego orgazmu w ciąży

W ciąży, w wyniku działania hormonów oraz powiększenia się stref intymnych możesz odczuwać większą ochotę na seks, a częste odczucie podniecenia może zachęcać Cię do masturbacji. Nie pozwól by w ciąży nuda zagościła w Twojej sypialni. Przy prawidłowo rozwijającym się płodzie to czas beztroski i ostatnie chwile, gdy wraz z partnerem jesteście sam na sam. Warto go wykorzystać na wyjątkowy seks i cieszyć się bliskością. Jeżeli nie zawsze możesz być blisko swojego partnera, masturbacja jest bezpiecznym i równie satysfakcjonującym sposobem na odkrywanie swoich doznań. Dzięki niej spędzisz czas ciąży jeszcze przyjemniej. Oczekując na poród możesz cieszyć się bardzo intensywnymi doznaniami, związanymi z silnym ukrwieniem pochwy i zwiększonym wydzielaniem śluzu oraz wyjątkowymi orgazmami. Orgazm na przyspieszenie porodu? Pod koniec ciąży rzeczywiście może przynieść taki skutek, zwłaszcza jeżeli jesteś już w okolicy czterdziestego tygodnia ciąży, a seks lub masturbacja sa częste i przynoszą intensywny orgazm, powodujący skurcze miednicy.