Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kosmetyki z dodatkiem oleju konopnego

Wielu osobom, konopie, kojarzą się z substancją psychoaktywną, która w określonych ilościach często powoduje stan narkotyczny; jednak mało kto wie, że nasiona konopi zawierają cenne składniki odżywcze, wykorzystywane w przemyśle spożywczym oraz w branży kosmetycznej.

Kosmetyki z dodatkiem oleju konopnego

Wielu osobom, konopie, kojarzą się z substancją psychoaktywną, która w określonych ilościach często powoduje stan narkotyczny; jednak mało kto wie, że nasiona konopi zawierają cenne składniki odżywcze, wykorzystywane w przemyśle spożywczym oraz w branży kosmetycznej.

Na wstępie trzeba wyjaśnić, że konopie konopiom nierówne – oznacza to, że do obrotu przemysłowego dopuszczane są konopie siewne, dlatego też nie ma mowy o nielegalnym stosowaniu preparatów z ich udziałem.

Ważną informacją jest to, że konopie siewne nie zawierają substancji THC, lecz jej przeciwieństwo – kanabidiol czyli CBD, niewykazujący właściwości psychoaktywnych. 

Kosmetyki konopne

Jednym z najpopularniejszych składników pozyskiwanym z konopi jest olej, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak: oleinowy, linolowy, gamma-linolenowy oraz alfa-linolenowy. W jego składzie obecne są również minerały, fitosterole i fosfolipidy, a także witaminy. Olej pozyskiwany jest poprzez tłoczenie na zimno ziaren, ze specjalnie wybranych ziaren konopi siewnych.

Olej, jako produkt natłuszczający i nawilżający skórę obecny jest w naturalnych kosmetykach, takich jak kremy, żele i maści, służące do pielęgnacji ciała. Oprócz tych preparatów znajdziemy go również w odżywkach do włosów, szamponie, mydle, pomadkach do ust i w wielu innych kosmetykach. Olej konopny dodany do kosmetyków pielęgnacyjnych sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, dobrze nawilżona oraz jedwabiście gładka. 

Na szczególne zainteresowanie zasługują kosmetyki CBD do pielęgnacji nóg. W schorzeniach nóg, objawiających się żylakami, obrzękami oraz uczuciem ciężkości polecany jest żel, którym pokrywa się skórę nóg. Zawarty w żelu olej konopny działa przeciwzapalnie, regeneruje skórę oraz dogłębnie odżywia ją.

Naturalne kosmetyki z dodatkiem konopi

Jednym z całkowicie naturalnych kosmetyków, zawierających wyłącznie roślinne składniki, takie jak: olej konopny, goździki, rozmaryn i inne zioła jest pasta do zębów. Produkt ten bardzo skutecznie czyści płytkę nazębną i odświeża oddech. Dzięki obecności oleju konopnego łagodzi stany zapalne dziąseł oraz chroni szyjki zębowe przed odsłanianiem. Tego typu pasta zalecana jest przy skłonnościach do próchnicy i problemami z błoną śluzową jamy ustnej.

Innym naturalnym i w pełni roślinnym kosmetykiem jest peeling kokosowy z olejem z konopi – jego składnikami są: olej konopny, olej kokosowy oraz olej ze słodkich migdałów. Peeling doskonale złuszcza martwy naskórek, pobudza mikrokrążenie krwi w skórze oraz działa ujędrniająco. Dzięki peelingowi skóra jest gładsza i lepiej nawilżona.

http://naturalniezkonopi.pl