Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Peruki na czepku – proste i wygodne rozwiązanie dla pacjentek onkologicznych

Wiele kobiet walczących z chorobą nowotworową i przechodzących intensywne formy terapii, pragnie przywrócić swojemu wyglądowi blask. W tym celu sięgają m.in. po specjalne typy peruk dedykowane właśnie dla pacjentek onkologicznych. Są to peruki wykonywane z naturalnych włosów, łatwe w nakładaniu oraz codziennej pielęgnacji. Poniżej podpowiemy więcej na temat peruk dedykowanych dla tej grupy odbiorców.

Peruki na czepku – jak właściwe użytkować i nakładać?

Peruki mogą być nakładane na głowę w różny sposób. Niektóre modele posiadają specjalne rzepy, które przyczepiamy do naturalnych włosów lub powierzchni głowy. W tym celu korzysta się także ze specjalnych taśm lub klejów mocujących. W przypadku osób pozbawionych owłosienia na głowie, wyborem korzystnym może okazać się właśnie czepek. Peruki montowane na czepkach cieszą się w naszym kraju wysoką popularnością.

Założenie takiej peruki jest dość proste. Czepek posiada regulowane paski, znajdujące się w jego tylnej części. Za ich pomocą możemy dopasować rozmiar, by odpowiadał kształtowi i obwodowi naszej głowy. Warto podkreślić, że ten sposób nakładania peruki jest wygodniejszy w opinii samych jej użytkowników, niż w przypadku peruk mocowanych lub przyklejanych. Przede wszystkim – peruka na czepku jest stabilniejsza, nie przesuwa się samoczynnie, a także idealnie imituje naturalny wygląd.

Po założeniu peruki powinniśmy odczuwać, że tylna cześć lekko zachodzi za potylicę, natomiast przednia jest ulokowana dokładnie na poziomie linii włosów. Perukę najlepiej delikatnie dociągać ku dołowi, by czepek stabilnie się osadził oraz wyglądał naturalnie.

Warto jednak podkreślić, że paski mocujące nie powinny być ściśnięte zbyt mocno. Mogłoby to wywołać efekt odwrotny, od zamierzonego i nadmiernie uciskać naszą głowę.

Ponadto, przed dokonaniem zakupu warto upewnić się, jaki rozmiar czepka będzie dla nas najlepszy. Poszczególni dostawcy stosują własne numeracje, dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na podany obwód lub średnicę. Przykładowo – czepek M ma zazwyczaj rozmiar około 56-60 cm.

Czepki w perukach naturalnych – najważniejsze kwestie

Peruki na czepkach mają także inne zalety. Przede wszystkim – składające się na nie włosy są bardzo trwałe i wytrzymałe. Jest to konsekwencją prostego faktu – zostały bowiem doszyte prosto do siatki. Dzięki temu, ich wyrwanie z całości konstrukcji jest bardzo trudne.

Ponadto, włosy takie tworzą bardzo podobne do naturalnych kłębki, które łatwo się rozczesują oraz stylizują. Jest to wybór idealny dla wszystkich kobiet, które pragną nie tylko nosić swoją perukę, ale również eksperymentować za jej pomocą ze swoim wyglądem. W perukach z czepkiem można wprowadzić przedziałek, zaczesać grzywkę, a także – obcinać ich długość, jeśli tego zapragniemy.

Jeśli poszukujesz peruk z włosów naturalnych na czepkach – wówczas polecamy skorzystać z oferty Hair Lux, profesjonalnego sklepu z perukami naturalnymi, dostępnego pod adresem: hairlux.pl. Znajdujące się w niej peruki wykonane zostały wyłącznie z naturalnych włosów, o rozmaitych naturalnie występujących odcieniach. Wśród oferowanych znajdują się także peruki na czepkach – proste i wygodne w nakładaniu i codziennym noszeniu.