Zdrowe, zadbane włosy są ozdobą, której nie zastąpisz dopracowaną, drogą stylizacją, profesjonalnym makijażem oraz doczepianymi pasmami i perukami. Swoboda, komfort i naturalność własnej, pięknej fryzury nie musi jednak oznaczać konieczności inwestowania w drogie zabiegi fryzjerskie. Wiele z najmodniejszych i skutecznych zabiegów na włosy możesz wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy, że dowiesz się, które są odpowiednie do Twojego typu i stanu odżywienia włosów i przygotujesz się do nich teoretycznie. Sauna na włosy w domu dzięki pięciu, prostym wskazówkom przyniesie Ci spektakularne efekty.
Jak zrobić saunę na włosy w domu?
Saunę na włosy warto stosować szczególnie w przypadku, gdy kosmyki są zniszczone, pozbawione witalności i przesuszone. Dzięki dogłębnemu nawilżeniu, które wraz z wysoka temperaturą wnika wgłąb struktury włosa możesz samodzielnie ingerować w jego budowę, odżywiając i nawilżając każde pasmo dogłębnie. Sauna do włosów domowa wymaga jednak cierpliwości i zastosowania kilku ważnych elementów, dzięki którym rzeczywiście odżywisz włosy. Na włosy stosowana jest sauna parowa lub ozonowa, która dodatkowo działa oczyszczająco i bakteriobójczo na skórę głowy, co sprawdza się szczególnie w przypadku włosów osłabionych, wypadających, przerzedzonych. Sauna ozonowa na włosy ceny u fryzjera? Zanim się zdecydujesz się wydać kilkadziesiąt złotych przetestuj saunę domową, do której potrzebny będzie Ci ręcznik, miska, gorąca woda oraz maska na włosy.
Sauna parowa na włosy w domu – jak często ją wykonywać?
Częstotliwość zabiegu sauny na włosy, wykonywanej w domu warto dostosować do kondycji i typu Twoich włosów. Im bardziej zniszczone pasma, tym częściej warto dbać o włosy za pomocą zabiegów i kosmetyków. Nie należy jednak stosować ich zbyt często. Uśredniając, sauna do włosów domowa będzie optymalnie skuteczna, jeśli wykonasz ją co około tydzień do dziesięciu dni. Częstotliwość przeprowadzania zabiegu jest tu bardzo istotna dla utrzymania nawilżenia i odżywienia pasm. Składniki, które wniknęły w głąb włosów podczas zabiegu sauny parowej wypłukują się i jedynie regularne stosowanie pozwala utrzymać efekt nawilżenia i odżywienia włosów. Podobnie jak koloryzację włosów w domu zabieg sauny możesz wykonywać samodzielnie i zyskać efekt jak po wyjściu z salonu.
Sauna na włosy w domu – 5 sprawdzonych wskazówek
Dowiedz się, jak dzięki pięciu wskazówkom osiągniesz najlepsze rezultaty wykonywanego zabiegu:
- Dwukrotne mycie włosów przed sauną – aby dokładnie oczyścić pasma z osadzających się na nich zabrudzeń konieczne jest dwukrotne umycie włosów szamponem, delikatnie oczyszczającym skórę głowy. Jest to jednocześnie doskonały sposób na tłuste włosy.
- Użycie ręcznika dla utrzymania ciepła – aby zachować odpowiednia temperaturę podczas saunowania, owiń głowę ręcznikiem lub bawełnianym materiałem. Zapewni przedostanie się pary do łusek włosowych i utrzyma ciepło. Jeśli dodatkowo zarzucisz ręcznik na głowę i ramiona, skorzystasz z sauny na twarz.
- Zastosowanie wysokiej jakości maski do włosów, zawierającej drogocenne olejki – po myciu, a przed założeniem ręcznika zaaplikuj na włosy maskę, odpowiednią dla Twoich pasm. Podobnie jak rozjaśnienie włosów para sprawia, że łuski włosów otwierają się. Warto je zabezpieczyć przed utratą wilgoci i unikać zmatowienia oraz przesuszenia. Maska zadziała jeszcze lepiej niż do tej pory. Ważnym składnikiem jest olej kokosowy, jojoba i olej z orzechów makadamia.
- Znajdź komfortową pozycję i trzymaj głowę nad miską 20 do 30 minut – przed zabiegiem zwróć uwagę na to, że dwadzieścia minut z głową, trzymaną nad miską może stanowić dyskomfort.
- Po zabiegu spłukiwanie kosmetyku chłodną wodą – koniecznie zamknij łuski włosów, zmywając kosmetyk chłodnym strumieniem bieżącej wody.
Sauna parowa na włosy efekty
Zastanawiasz się, czy sauna na włosy efekty są wystarczające, by zainwestować dwie godziny w ciągu miesiąca? Zdecydowanie tak. Po zabiegu sauny domowej na włosy każde pasmo będzie wyraźnie lepiej nawilżone i dogłębnie odżywione. Jest to ważne szczególnie w przypadku włosów bardzo osłabionych, wymagających regeneracji.