Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak farbować włosy w domu, aby uzyskać efekt jak u fryzjera?

Chcesz zmienić kolor włosów, ale nie masz czasu na wizytę u fryzjera? Farbowanie włosów w domu nie musi być trudne. Wystarczy tylko, że odpowiednio się do tego przygotowujesz. Skorzystaj z naszych niezawodnych wskazówek, dzięki którym uzyskasz efekt jak z profesjonalnego salonu.

Farbowanie włosów w domu – wybór odpowiedniej farby

Podczas zakupu produktu do koloryzacji pod uwagę należy wziąć między innymi odcień farby oraz jej skład. Jeżeli chodzi o kolor, to najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór odcienia, który jest jaśniejszy bądź ciemniejszy maksymalnie o cztery tony od naszego naturalnego koloru włosów. W trosce o zdrowie swoich włosów warto wybrać farbę bazującą na naturalnych składnikach, która dodatkowo będzie pielęgnowała i poprawiała kondycję włosów. Jednym z takich produktów jest trwała farba do włosów Color&Soin, która nie zawiera w swoim składzie amoniaku, parabenów, SLS oraz silikonów.

Farby Color&Soin to produkty przeznaczone do domowej koloryzacji, przez co ich aplikacja jest bardzo prosta – nawet dla osób, które nigdy wcześniej samodzielnie nie farbowały sobie włosów. Należy pamiętać o tym, aby na 48 godz. przed przystąpieniem do koloryzacji wykonać test na alergię skóry. Szczegółowy opis wykonania próby uczuleniowej znajduje się w instrukcji użycia produktu.

Color&Soin – farbowanie włosów krok po kroku

Samodzielne farbowanie włosów należy rozpocząć od przygotowania stanowiska pracy oraz dokładnego zapoznania się z instrukcją farby. Przed aplikacją farby włosy należy dokładnie rozczesać. Zabieg koloryzacji farbą Color&Soin najlepiej jest przeprowadzić po upływie 48 godzin od ostatniego mycia włosów. Dlaczego? Sebum działa jak naturalna bariera ochronna, zabezpieczając włosy i skórę głowy przed podrażnieniem, a dodatkowo także sprawia, że pigmenty koloryzujące lepiej przywierają do włosów.

Kolejny krok to aplikacja farby. W tym celu należy podzielić włosy na cztery części, mieszankę nakładaj od góry do dołu – od nasady po końcówki. Farbę pozostaw tak długo, jak wskazuje na to dołączona do opakowania instrukcja. Po upłynięciu wyznaczonego czasu możesz przystąpić do spłukiwania farby. Końcowym etapem domowej koloryzacji jest nałożenie na włosy balsamu pielęgnacyjnego, który sprawi, że włosy będą miękkie i pełne zdrowego blasku.

Jak często farbować włosy? Zgodnie z opinią ekspertów kolor należy “odświeżać” co 4-6 tygodni, aby zapobiec pojawieniu się nieestetycznych odrostów.