Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Firany gotowe czy na metry? Na które warto się zdecydować?

Dekoracje okien są niezbędnym elementem w każdym domu. Najczęściej ozdabia się okna za pomocą firan. Znacząco wpływają one na wrażenie wizualne, jakie sprawia całe pomieszczenie. Dylemat pojawia się, gdy trzeba zdecydować, jakie firany wybrać – gotowe czy na metry? Sprawdź, które rozwiązanie ma przewagę i dlaczego tak jest.

Po co zawiesza się firany w oknach?

Firany w oknach pełnią w mieszkaniu wiele funkcji. Sprawdzają się doskonale w roli najprostszej dekoracji, dzięki czemu pomieszczenie sprawia wrażenie idealnie wykończonego. Dobrze dobrane, w połączeniu z zasłonami, mogą zamaskować mankamenty mieszkania i nadać wnętrzu przytulności, a nawet nieco je optycznie powiększyć. Zazwyczaj zmiana aranżacji okien wystarczy, by odświeżyć pokój i zmienić jego charakter. Firany w oknach zdecydowanie dodają pomieszczeniu elegancji – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na firany gotowe, czy na metry. Wybór właściwych firan nie jest trudny, jednak trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, styl, w jakim urządzone jest mieszkanie, a także cel, jaki chcemy osiągnąć za ich pomocą.

Firany gotowe a firany na metry

Największy dylemat, jaki się pojawia podczas wyboru firan, to podjęcie decyzji, czy kupić firany gotowe, czy na metry. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które warto rozważyć przed powieszeniem tej dekoracji w oknie. Firany gotowe zazwyczaj wybiera się do okien o regularnych wymiarach. Są idealnie wykończone i nadają się do powieszenia od razu po wyciągnięciu z opakowania. Występują w wielu wariantach, które z powodzeniem dopasujesz do swojego wnętrza. Firany na metry to z kolei dobre rozwiązanie, jeśli okna nie mają standardowych wymiarów lub wolisz zrealizować wymarzoną aranżację od początku do końca – należy je bowiem uszyć według swojego pomysłu. W związku z tym wymaga to czasu i dodatkowych środków, które trzeba przeznaczyć na skorzystanie z usług krawca.

Dlaczego warto zdecydować się na firany gotowe?

Wybranie gotowych firan to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz szybkiego i prostego sposobu na dekorację okna. Szeroki wybór wzorów, odcieni i materiałów pozwala na dobranie idealnych ozdób do każdego wnętrza. Nie ma wówczas potrzeby korzystania z usług krawca, ponieważ firany gotowe nie wymagają szczególnego przygotowania do zawieszenia ich w oknach. To dobra propozycja dla osób, które cenią sobie estetykę i oszczędność czasu. Pokój nabierze wyjątkowego charakteru, a dzięki temu, że gotowe firany nie wymagają dodatkowych poprawek, metamorfozy wnętrza są łatwe, przyjemne i stosunkowo tanie.