Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Portfolio, czyli jak zostać zauważonym przez agencję modelingową?

Kariera w branży modowej nie jest prosta. Liczne wyzwania, silna konkurencja i konieczność stawiania czoła coraz to nowym wyzwaniom to codzienność każdej modelki. Co więcej, modeling cechuje się także dość wysokim progiem wejścia – do osiągnięcia sukcesu potrzeba urody, szczęścia oraz… wiedzy na temat tego, jak stawiać pierwsze kroki w branży.

Co powinna zrobić każda początkująca modelka?

Kariera w branży modelingowej nie jest prosta, choć może w oczach osób postronnych uchodzić za zajęcie łatwe i przyjemne. Tymczasem, aby osiągnąć sukces w branży, potrzeba uporu, wytrwałości w dążeniu do celu… i pracowitości. Trudności w rozwoju kariery mają miejsce szczególnie w przypadku początkujących modelek. Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że osiągnięcie sukcesu przez osobę niedoświadczoną leży poza zasięgiem kobiet dopiero stawiających pierwsze kroki w zawodzie. Aby zrealizować ten cel, wystarczy podejść do całej sprawy z rozwagą, stosując sprawdzone pomysły. Sprawdzone… czyli właściwie jakie?

Czym właściwie jest portfolio?

Bardzo ważnym elementem – zarówno w przypadku doświadczonych modelek z mocną pozycją w branży, jak i nowicjuszek – jest portfolio. Portfolio jest zbiorem przykładowych prac artysty, freelancera itd., który pozwala na ocenę jego umiejętności. Jak powinno być zbudowane portfolio w przypadku modelek?

Portfolio w branży modelingowej – co należy wiedzieć podczas jego tworzenia?

Portfolio w branży modelingowej powinno składać się przynajmniej z kilkunastu zdjęć, dzięki którym możliwe jest uchwycenie atutów urody modelki. Niezwykle ważna jest różnorodność zdjęć w portfolio – to właśnie dzięki temu agencja modelingowa (np. agencja modelingowa Łódź) może wydobyć potencjał tkwiący w początkującej modelce.

Aby uczynić portfolio jak najbardziej  atrakcyjnym i wyróżniającym się, podczas jego przygotowywania należy przestrzegać między innymi następujących zasad:

  • obserwacja działań podejmowanych przez konkurencję. Powielanie sposobu działania modelek cieszących się największym powodzeniem pomoże odkryć, w czym tkwi źródło ich sukcesu. Zasada ta działa nie tylko w modelingu, ale także w przypadku prowadzenia biznesu, gdzie metoda ta jest określana jako benchmarking;
  • udział w jak największej liczbie castingów, nawet tych darmowych. Choć część z nich może bezpośrednio nie przynieść finansowych profitów, to zawsze istnieje szansa, że dane zdjęcia zwrócą na siebie uwagę zleceniodawców w przyszłości. Co więcej, takie działanie pokaże także, że kobieta aspirująca do bycia modelką jest elastyczna oraz otwarta na nowe propozycje i wyzwania;
  • portfolio powinno liczyć kilkanaście zdjęć. Zbyt mała liczba fotografii (kilka) nie jest w stanie zaprezentować w pełni wszystkich walorów urody, z kolei katalog składający się z kilkuset zdjęć okaże się najprawdopodobniej zbyt męczący dla odbiorcy.

Podsumowanie

Aby móc osiągnąć sukces w modelingu, ważna jest nie tylko uroda, ale także znajomość zasad rządzących tych rynkiem. Dlatego takie działania, jak np. opracowanie nietuzinkowego, profesjonalnego portfolio, które zaciekawi odbiorcę z agencji modelingowej, jest konieczne – bez tego nawet niezwykle piękna kobieta może nie odnieść sukcesu.