Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Eleganckie zapachy dla kobiety dojrzałej

Zbliżający się Dzień Mamy sprawia, że szukamy idealnego prezentu dla dojrzałej kobiety. Doświadczenie podpowiada, że jednym z najlepszych upominków są ekskluzywne perfumy. Jaki jednak zapach wybrać? Z pomocą przychodzą badania Rachel S. Herz. Mówią one o tym, jaki jest związek między wiekiem a preferencjami zapachowymi. Jakie wnioski płyną z tych badań?

Wiek a ulubione zapachy

Psycholog i doktor neuronauki poznawczej, Rachel S. Herz przeprowadziła badania, które zbadały kobiecą psychologię zapachu. W badaniu psycholog i doktor neuronauki poznawczej przeanalizowała, czy istnieje związek między wiekiem a preferencjami zapachowymi w zakresie wyboru perfum. Po przebadaniu 113 kobiet w różnych przedziałach wiekowych okazało się, że. Wyniki badania pokazały, że panie po 60 roku życia mają bardziej rozwinięte poczucie własnego ja. Oznacza to, że są bardziej świadome swoich preferencji, a przez to nie wybierają perfum pod wpływem emocji, nastroju, pory roku, mody, poleceń znajomych czy rodziny. Dojrzałe kobiety perfumy kupują też niezwykle praktycznie. Mają one dodawać im pewności siebie, pozwolić czuć się kobieco oraz pasować do stroju.

Jakie perfumy podobają się kobietom dojrzałym?

Kierując się wynikami badania dr Herz za najbardziej atrakcyjne perfumy dla kobiet dojrzałych uznaje się zapachy kwiatowe. Nic więc dziwnego, że panie 50+ chętnie sięgają po dostępne na tagomago.pl/collections/lancome perfumy Lancome. Marka ta proponuje liczne zapachy kwiatowe. Klasycznym wyborem będzie oczywiście woda perfumowana La vie est belle, w której wyczuć można aromat bergamotki, mandarynki, pieprzu, kwiatu pomarańczy, jaśminu, ylang-ylang, irysa, paczuli i wanilii. Kwiatowe akordy zawierają też perfumy Lancome Idole, Miracle, La Nuit Tresor.

Kwantowe zapachy idealne dla kobiet 50+ proponuje również marka Versace. Idealnym prezentem dla mamy będzie zapach Versense, który ukrywa w nucie serca zapachy lilii, jaśminu i narcyza. Alternatywą dla tego pachnidła będzie Bright Crystal, który jest zapachem świeżym i lekkim, czyli idealnym na lato i późną wiosnę. Kwiaty, jakie ukrywają te perfumy to lotos, magnolia i piwonia.  Szukając dla mamy czegoś cięższego i bardziej zmysłowego, sięgnąć można natomiast po Crystal Noir. Piękna buteleczka kryje m.in. aromat piwonii i kwiatu pomarańczy.

Ciekawe kwiatowe zapachy ukrywają też perfumy Bvlgari. Splendida Patchoulit to kwiatowa woda perfumowana stworzona z najszlachetniejszych i najcenniejszych kwiatów. W klasycznym białym flakonie ukrywa się m.in. irys, brzoskwinia, paczula, piżmo. Druga propozycja to Splendida Tubereuse Mystique oszałamiająca zapachem irysa, fiołka, maliny, drzewa sandałowego i wetywerii.