Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co możesz zrobić z włóczki? Propozycje nie tylko dla początkujących

Włóczka to rodzaj grubszej przędzy. Może być wykonana z materiału naturalnego, lub sztucznego. Obecnie, kiedy na topie jest trend Do It Yourself, włóczki są chętnie wybierane przez wszystkich, którym zależy na otaczaniu się rzeczami oryginalnymi, niedostępnymi w masowej sprzedaży. Czy wiesz, co możesz zrobić z włóczki? Masz własny pomysł, a może dopiero szukasz inspiracji? Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem w robótkach ręcznych, czy masz już o nich pojęcie, poznaj nasze inspiracje!

Trzy sprawdzone pomysły, czyli co z włóczki na pewno warto zrobić?

Przede wszystkim, włóczki  możesz wykorzystywać w dowolnych robótkach ręcznych. Ich popularność stale wzrasta, jeśli więc sam zaliczasz się do grona osób, które chciałyby spróbować rękodzieła z zastosowaniem włóczki – działaj! Pomysłów na to, jak włóczkę wykorzystać (albo ze względów praktycznych albo wizualnych) nie brakuje. Kolorowe motki można dobierać do różnego rodzaju wyrobów.

Jeśli poza wartościami dekoracyjnymi liczy się dla Ciebie użyteczność, zdecyduj się na dzierganie odzieży. Co ciekawe, może to być odzież całoroczna. Ze względu na to, że wariantów włóczki jest faktycznie sporo, można samodzielnie wykonać elementy garderoby na każdą porę roku. Swetry z alpaki, wełniane czapki zimowe albo kardigany z wełny merino, zrobione w ramach DIY będą prezentowały się doskonale. Dziergając ubrania możesz zrobić narzutki i wiele akcesoriów, które staną się dopełnieniem codziennych stylizacji. Z włóczki możesz zrobić nawet ażurową sukienkę na plażę! Z samodzielnie wykonanego pulowerka albo golfu zadowolony będzie również Twój partner.

Włóczka to wdzięczny materiał, gdy chodzi o przygotowanie ubranek dla dzieci. Możesz też z niej zrobić: miękkie sweterki, szaliki, kocyki, czy pompony. Jeśli masz już wprawę, możesz zrobić dla pociechy maskotkę z włóczki.

Propozycja dla odważnych – dekoracje z włóczki

Nie ma znaczenia, czy Twoja przygoda z rękodziełem się rozwija, czy masz już doświadczenie. Jeżeli cenisz awangardowe rozwiązania i nie brakuje Ci odwagi do tego, by wprowadzać różne rozwiązania designerskie, zdecyduj się na dekoracje z włóczki. Z praktycznych wyrobów możesz wykonać koce lub narzuty do salonu. Z tekstyliów sprawdzą się też poszewki na poduszki. Myślisz o czymś niebanalnym? Zrób osłonki na dzbanki, doniczki albo kubki. Włóczka jest materiałem, jaki na pewno idealnie wpisze się w przestrzeń domową. To, co zrobisz, zależy od Twojej wyobraźni.