Ozon to substancja o wyjątkowych właściwościach. Wykazuje skuteczne działanie jako środek bakteriobójczy, antywirusowy i przeciwgrzybiczy. Z kolei oliwa z oliwek ceniona jest za swoje właściwości antyoksydacyjne. Jest bogata w witaminy A, B, C, D, E i F. Odżywia i regeneruje skórę. Obydwa składniki razem tworzą wyjątkowy produkt kosmetyczny, który działa kompleksowo, zapewniając pełną i kompletną pielęgnację stóp.
Duet idealny
Czym jest oliwa ozonowana? To unikalny produkt kosmetyczny wykazujący szereg bezcennych właściwości. Działanie oliwy ozonowanej jest kompleksowe i całościowe. Produkt pozwala nie tylko pielęgnować skórę stóp, działa także terapeutycznie na szereg uciążliwych dolegliwości. Połączenie obydwu nawzajem uzupełniających się składników to idealny, działający całościowo duet. Oliwa ozonowana to środek uniwersalny, mający zbawienne działanie na cały szereg różnorodnych problemów i dolegliwości.
Odbudowuje i chroni
Oliwa ozonowana ma zbawienny wpływ na kondycję skóry. Rewitalizuje ją, poprawia mikrokrążenie, dotlenia i odżywia. Dzięki niej skóra staje się miękka, elastyczna, sprężysta i dobrze odżywiona. Nie grożą nam już pękające pięty ani odciski na stopie, rogowacenie czy modzele.
Składnik ten pomaga także uporać się z konkretnymi dolegliwościami skóry stóp. Leczy urazy, oparzenia, a nawet odleżyny. Pomaga także w terapii przewlekłych problemów skórnych, takich jak łuszczyca, „rybia łuska” czy atopowe zapalenie skóry. Ma dodatkowo zdolność do wyciszania stanów zapalnych, niszczy grzyby i wolne rodniki. Dodatkowo tworzy na skórze ochronny film, który zabezpiecza skórę i zapobiega nawrotowi problemów.
Dla zniszczonych i zmęczonych stóp
Preparaty z oliwą ozonowaną używane są w profesjonalnych salonach kosmetycznych i podologicznych, ale mogą być także stosowane w warunkach domowych do codziennej pielęgnacji stóp. Kremy do stóp z oliwą ozonowaną przeznaczone są do pielęgnacji skóry zniszczonej, szorstkiej i suchej, wymagającej odbudowy i ochrony. Warto dodać, że polecane są również diabetykom. Na czym polega ich działanie? Preparaty z oliwą ozonowaną pobudzają tkanki do regeneracji, odbudowując i rewitalizując je. Nawilżają i uelastyczniają skórę stóp, a do tego pokrywają ją ochronnym filtrem chroniącym przed drobnoustrojami. Krem należy nanieść na oczyszczoną skórę stóp, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Można używać go 1-2 razy dziennie. Zarówno w pełni profesjonalne preparaty z oliwą ozonowaną do użytku w salonach kosmetycznych, jak i środki do użytku domowego oferują liczni producenci kosmetyków podologicznych, między innymi Pharm Foot.
By wzmocnić efekt
Doskonałym uzupełnieniem oliwy ozonowanej, wzmacniającej jej zbawienne działanie, mogą być np. mocznik, masło shea, masło mango, olej awokado, pantenol, kwas hialuronowy czy early boost.
Jeżeli w składzie znajdzie się alantoina, lanolina, olej migdałowy, preparat szczególnie dobrze sprawdzi się jako panaceum na pękające pięty. Składniki te wykazują działanie regenerujące i naprawcze. Tworzą warstwę okluzyjną zapobiegającą nadmiernej utracie wody. Skóra pod wpływem ich działania staje się elastyczna, miękka i wygładzona.
Przy problemach z suchą skórą i pękającymi piętami warto w szczególności zwrócić uwagę na obecność w składzie alantoiny. Ten dobrze sprawdzony składnik kremów i maści działa łagodząco, przeciwzapalnie i regenerująco, a co najważniejsze, pobudza podziały komórkowe, sprzyjając odnowie naskórka. Zmniejsza tym samym zaczerwienienie skóry, sprzyja gojeniu się mikrouszkodzeń, wygładza naskórek i poprawia kondycję skóry.
Dla osób uprawiających sport
Oliwa ozonowana doskonale sprawdzi się także jako składnik kosmetyków ochronnych dla skóry z zaburzoną równowagą mikrobiomu, ze skłonnością do nadpotliwości, a co za tym idzie – do nieprzyjemnego zapachu. Zalecana jest osobom uprawiającym sport czy korzystającym z basenów. Preparaty tego rodzaju doskonale odświeżają stopy, ograniczają potliwość, a przede wszystkim działają profilaktycznie, poprzez pozostawienie na skórze warstwy ochronnej mającej działanie antymikrobowe i antybakteryjne.