Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Szampon do włosów w kostce, jakie ma zalety?

Na rynku kosmetycznym, od wielu lat obserwujemy już zwrot w stronę naturalnych kosmetyków. Dzięki bogactwu składników, zarówno nasza skóra jak i włosy mogą zostać odpowiednio pielęgnowane. Prym wiedzie naturalny szampon w kostce, który dopiero co wszedł na polski rynek, a już podbił serca tysięcy polek. Dodatkowo z produktem tym wiąże się technologia zero waste co oznacza, że możemy używać go do samego końca i nie zmarnujemy żadnej kropli produktu. Jakie zalety ma naturalny szampon do włosów w kostce i jak go używać?

Jak działa szampon w kostce?

Szampon w kostce, to w odróżnieniu od standardowych szamponów do włosów produkt o prostym i co najważniejsze naturalnym składzie. Dodatkowo jego konsystencja jest stała, co jest jego niewątpliwą zaletą. Naturalny szampon w kostce jest produktem ekologicznym, gdyż nie posiada plastikowego opakowania. Oznacza to, że jest mały, lekki i świetnie sprawdzi się zarówno w domu jak i w podróży. Jego działanie natomiast, nie różni się zbyt wiele od tradycyjnego, drogeryjnego szamponu. Po pierwsze dokładnie oczyszcza on samą skórę głowy, a także skutecznie usuwa z włosów zabrudzenia, odświeżając je. Jedyną różnicą jest to, że dzięki naturalnym półproduktom, ma on w swoim składzie wiele substancji odżywczych. które pielęgnują i regenerują włosy. Często nazywa się go naturalnym mydłem do włosów, ze względu na jego kształt. Jeśli więc obawiasz się, że jego właściwości będą odmienne niż szamponu, który obecnie używasz, to rozwiewamy twoje wątpliwości. Sprawdzi się on o wiele lepiej, a dodatkowo zmniejszy częstotliwość mycia włosów, gdyż wyreguluje wydzielanie sebum, a dodatkowo zadba o lśniący i sprężysty wygląd twoich kosmyków.

Jak używać szamponu w kostce?

Szampon, czy też mydło w kostce, nie jest skomplikowane w użyciu. W zasadzie, procedura mycia nim włosów, nie wiele będzie się różniła od używania tradycyjnego szamponu w płynie. Być może na samym początku, mycie włosów szamponem w kostce, może wydać ci się nieco bardziej wymagające i czasochłonne, z czasem jak nabierzesz wprawy, wszystko pójdzie ci szybko i sprawnie.

Jak umyć włosy szamponem w kostce krok po kroku?

W pierwszej kolejności, tradycyjnie musisz dokładnie zmoczyć włosy ciepłą lub letnią wodą, w zależności od twoich preferencji. Teraz przyszedł czas na sięgnięcie po produkt w kostce i zwilżonymi dłońmi możemy go spienić. Kolejne kroki zależą już od długości twoich kosmyków. Jeśli masz:

 • włosy krótkie- musisz umyć je bezpośrednio kostką. Wobec tego, spień kostkę i przesuwaj ją po całej długości swoich włosów, a także po skórze głowy. Następnie zafunduj sobie masaż kolistymi ruchami.
 • włosy długie lub półdługie- wówczas wystarczy, że spienisz szampon w kostce i tak powstałą pianą spokojnie możesz umyć swoje kosmyki. Pianę rozprowadź na całych włosach jak i również na skórze głowy.

To wszystko, po tym możesz spłukać włosy i w razie potrzeby lub chęci, czynność możesz powtórzyć. Na sam koniec, możesz nałożyć na włosy odżywkę.

Zalety naturalnego szamponu w kostce

Jak już wspomnieliśmy, szampon w kostce, tak samo jak i wszystkie naturalne składniki ma wiele zalet. Jest on bowiem pozbawiony wszystkich sztucznych substancji, które zamiast pomóc naszym włosom, mogą im dodatkowo zaszkodzić. Jakie są najważniejsze zalety tego typu szamponu? Oto krótka lista:

 • szampon w kostce jest mały i lekki
 • z powodzeniem możesz zabrać go w podróż
 • podczas lotu, możesz przechowywać go w bagażu podręcznym
 • ma prosty, czytelny i naturalny skład, gdyż stanowią go głównie dobrze nam znane substancje naturalne
 • szampon w kostce jest także niezwykle wydajny, gdyż jedno opakowanie, może wystarczyć ci nawet na 50 myć
 • jest on przyjazny dla środowiska- ekologiczny
 • nie zawiera w sobie mydła
 • nie wymaga stosowania dodatkowych płukanek do włosów
 • nie posiada plastikowego opakowania, w którym pozostają resztki produktu
 • możesz kupić go bez opakowania i włożyć do własnego pudełka
 • pozbawiony jest substancji silikonowych
 • z powodzeniem umyjesz nim całe ciało
 • nie zawiera konserwantów ani nawet wody
 • jest całkowicie biodegradowalny