Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Sok z selera naciowego – jak jego codzienne picie wpływa na Twój organizm?

Sok z selera z naciowego, a zasadniczo jego spożywanie, przynosi wiele korzyści, takich jak utrata wagi oraz redukcja stanów zapalnych. Ma on również właściwości odtruwające organizm. Ale co tak naprawdę dzieje się z Twoim ciałem, gdy pijesz go regularnie każdego dnia?

Dostarczasz organizmowi mnóstwo składników odżywczych 

Picie soku z selera każdego dnia jest równoznaczne ze zwiększeniem ilości selera w naszej diecie, co z kolei oznacza, że wzbogacasz swoja dietę o ogromną dawkę składników odżywczych. Poza tym, że sok z selera naciowego jest żródłem wielu witamin i minerałów (w tym między innymi beta karotenu, żelaza, magnezu, potasu, wapnia a także witaminy A, K i C), które są niezbędne dla optymalnego funkcjonowania organizmu, jego niewątpilwą zaletą jest niskokaloryczność.

Picie soku z selera naciowego to z pewnością szybki i bardzo łatwy sposób aby zwiększyć podaż składników odżywczych, a zwiększenie ilości warzyw w diecie zawsze będzie odnotowane na plus dla Twojego organizmu. Naturalnie nie oznacza to, że picie soku z selera każdego dnia dostarczy Ci wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm, ale to jest to zdecydowanie dobry początek.

Wpływasz na regulację ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi to nie żart i aktulanie duża część populacji zmaga się z tym problemem. Wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do zawałów serca, udarów mózgu, demencji i wielu innych. Codzienne picie soku z selera może okazać się pomocne w tej materii.

Według Healthline – Seler zawiera fitochemikalia, które „rozluźniają” tkanki ścian tętnic. Powoduje to zwiększony przepływ krwi i może obniżyć ciśnienie krwi. Ponadto raport opublikowany w Pharmacognosy Review (za pośrednictwem NCBI) wykazał, że seler był w stanie faktycznie zmniejszyć nadciśnienie u 14 z 16 wszystkich pacjentów objętych badaniem.Należy jednak mieć na uwadze, że w tym konkretnym badaniu sok z selera był łączony z miodem, a pacjenci pili go w ilości 240 ml trzy razy dziennie przez cały tydzień.

Pijąc sok z selera naciowego codziennie, możesz zapobiegać niektórym chorobom przewlekłym

Na niektóre choroby przewlekłe nie ma jednego lekarstwa i najczęściej nie mają one również jednej przyczyny powstawania, a jest ich wiele. Sprawia to, że radzenie sobie z nimi jest o wiele bardziej frustrujące i trudne. Na szczęście, jeśli codziennie pijesz sok z selera, możesz zmniejszyć ryzyko ich powstawania.Naukowcy odkryli, że flawonoidy mogą zapobiegać chorobom przewlekłym, a według badań seler jest jednym z największych źródeł flawonoidów. Tak naprawdę to instna bomba flawonoidowa 🙂

Redukujesz stan zapalny

Według Harvard Medical School, stany zapalne wydają się odgrywać istotną rolę w rozwoju czterech głównych chorób cywilizacyjnych, czyli: choroby wieńcowej, cukrzycy, nowotworu i choroby Alzheimera.

Stanu zapalnego nie należy zatem lekceważyć. Codzienne picie soku z selera naciowego, może pomóc w jego redukcji. Według badań American Chemical Society, flawonoidy zawarte w selerze mają „wyjątkowe właściwości przeciwzapalne”. Oczywiście seler nie jest jedynym pokarmem, który może niwelować stan zapalny.

Dieta przeciwzapalna to taka, która koncentruje się na warzywach, owocach i produktach pełnoziarnistych, orzechach i ograniczonej ilości białka zwierzęcego – a seler naciowy, z całą pewnością, może być jej częścią.

Zwiększasz poziom energii

Wiele osób polega na kawie, która zapewnia im zastrzyk energii, którego potrzebują, aby obudzić się rano i wstać z łóżka. Jak się okazuje, sok z selera może zadziałać w ten sam sposób ale bez skutków ubocznych spadku poziomu kofeiny w organizmie, w postaci nagłego znużenia i spadku energii w ciągu dnia. Jeśli zdecydujesz się codziennie pić sok z selera, może się okazać, że nie potrzebujesz już kawy, herbaty ani napojów energetyzujących, aby mieć energię do działania.

Według niektórych doniesień, sok z selera jest w stanie energetyzować organizm bez udziału tych wszystkich kalorii, które można znaleźć w wielu innych napojach zawierających kofeinę. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że sok z selera zawiera tak wiele składników odżywczych i witamin, w tym beta-karoten, który według WebMD „przekształca się w witaminę A, niezbędny składnik odżywczy”. Dodatkowo witamina A jest przeciwutleniaczem, który pomaga chronić komórki przed uszkodzeniem. Jeśli zastąpisz poranną kawę sokiem z selera naciowego, możesz mieć więcej energii.

Pijąc codziennie sok z selera naciowego zapewniasz sobie optymalny poziom nawodnienia

Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu jest bardzo istotny dla jego ogólnego funkcjonaownia i temu faktowi nie da się zaprzeczyć.Nierzadko mówi się, że podczas choroby należy pić więcej płynów lub pić dużo wody w ciągu dnia, aby zachować zdrowie, ale faktem pozostaje, że większość ludzi pozostaje nadal niewystarczająco nawodniona.

Badania wykazują, seler jest bogaty w wodę i elektrolity, a także inne witaminy i składniki odżywcze, więc spożywanie selera w dowolnej postaci nawadnia. Oczywiście nie oznacza to, że sok z selera powinien zastępować spożycie wody w ciągu dnia. Ale zwiększenie ilości wody poprzez dodanie soku z selera do diety nie jest absolutnie złym pomysłem. „Picie płynów ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia i utrzymania funkcji każdego układu w organizmie, w tym serca, mózgu i mięśni” – wyjaśnia Harvard Health Publishing. „Płyny transportują składniki odżywcze do komórek, wypłukują bakterie z pęcherza i zapobiegają zaparciom”.

Jak często pić sok z selera, by zauważyć efekty?

Wystarczy już picie jednego soku z selera naciowego dziennie przez pięć dni, aby dostrzec pierwsze efekty. Polecamy pić go każdego poranka tuż po przebudzeniu, jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Dzięki temu sok z selera przygotuje układ trawienny do pracy i doda Ci fantastycznego kopa energetycznego. Taką kurację warto powtarzać z przerwami co jakiś czas.

Specjalnie dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z sokiem z selera naciowego i także zakochać się w jego dobroczynnych właściwościach, marka JUICE CONCEPT przygotowała CELERY JUICE sok z selera naciowego tłoczony metoda Cold Press.

Nie musisz już nic robić – JUICE CONCEPT o wszystko zadba za Ciebie, dostarczając pod Twoje drzwi codzienną dawkę selerowego szczęścia. Masz ochotę zacząć?

Dowiedz się więcej o #celerychallenge.