Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kosmetyki do leczenia trądziku

Trądzik pospolity to przewlekła choroba skóry, która coraz częściej staje się problemem osób dorosłych. Leczenie trądziku wymaga nie tylko prowadzenia zdrowego trybu życia, ale także odpowiedniej pielęgnacji. Po jakie kosmetyki zatem warto sięgać?

Przyczyny trądziku

Jedną z głównych przyczyn występowania zmian trądzikowych są zaburzenia hormonalne, przyczyniające się do nadmiernego pobudzenia pracy gruczołów łojowych tzw. łojotoku. Do czynników sprzyjających powstawaniu niedoskonałości zaliczamy również:

 • predyspozycje genetyczne,
 • zakażenie bakterią Propionibacterium Acnes,
 • zaburzenia rogowacenia ujść mieszków włosowych,
 • niewłaściwą dietę,
 • zażywanie niektórych środków farmakologicznych,
 • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.

Typowe objawy trądziku pospolitego

Do charakterystycznych symptomów trądziku młodzieńczego zaliczamy między innymi:

 • nasilenie łojotoku,
 • rozszerzone pory,
 • zmiany zapalne – grudki, krostki, nacieki zapalne, guzki, cysty,
 • zmiany niezapalne – zaskórniki zamknięte i zaskórniki otwarte,
 • zmiany pozapalne – przebarwienia, blizny zanikowe, blizny przerostowe i bliznowce.

W przypadku trądziku pospolitego zmiany skórne mogą pojawiać się nie tylko w strefie T – czyli na czole, nosie i brodzie, ale też policzkach, dekolcie, ramionach, plecach oraz karku.

Najlepsze kosmetyki do cery trądzikowej

Kluczowym elementem leczenia trądziku jest stosowanie odpowiednich produktów do codziennej pielęgnacji cery, które wspomogą antybiotykoterapię. W przypadku trądziku warto sięgać po kosmetyki profesjonalne, które wykazują znacznie wyższą skuteczność niż ich drogeryjne zamienniki, a przy tym jednocześnie są o wiele bezpieczniejsze w użyciu.

Wybierając kosmetyki do cery trądzikowej, szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na ich skład. Produkty te powinny być wolne od substancji komedogennych, czyli takich powodujących zapychanie ujść gruczołów łojowych, co w efekcie przyczynia się do nasilenia objawów trądzikowych. Należą do nich między innymi olej kokosowy, olej z awokado czy masło kakaowe. W kosmetykach do pielęgnacji cery problematycznej obowiązkowo powinny znaleźć się substancje wykazujące działanie bakteriostatyczne jak np. kwas laktobionowy – znajdziemy go między innymi w kremie L-CREAM marki Nanili. Co więcej, kwas laktobionowy wspomaga redukcję stanów zapalnych, zaskórników, a dodatkowo także rozjaśnia przebarwienia i stymuluje proces odnowy komórkowej.

Cera trądzikowa źle znosi nadmierne przesuszanie, dlatego też świetną alternatywą dla tradycyjnych żeli oczyszczających jest zastosowanie delikatnego żelu micelarnego Nanili z ekstraktem z oczaru wirginijskiego, który nie tylko łagodzi stany zapalne, ale też koi i regeneruje skórę.