Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak dobrać splot łańcuszka do zawieszki?

Złoty łańcuszek wraz z gustowną zawieszką stworzy zjawiskowy naszyjnik. Najczęściej dążymy do tego, by całość zestawu miała spójny i wyważony charakter. Zwracamy więc uwagę na takie cechy łańcuszka, jak kolor, waga czy długość. Równie ważną, choć czasem pomijaną kwestią jest splot łańcuszka. Decyduje on o tym, jak łańcuszek zaprezentuje się w zestawieniu z konkretną zawieszką. Podpowiadamy, które typy łańcuszków są najpopularniejsze i do jakich zawieszek pasują.

Najpopularniejsze sploty łańcuszków

Bogate wzornictwo złotych łańcuszków sprawia, że możemy wyróżnić najczęściej spotykane sploty:

splot lisi ogon – składa się z jednego bądź dwóch warkoczy;

splot ankier – układ ogniw inspirowany łańcuchami okrętowymi;

splot kordel – przypomina kształt sznurka;

splot rollo – klasyczny splot o kształcie zazębiających się ogniw;

splot fantazyjny – łączy podwójne ogniwa;

splot linka („żmijka”) – gęste ogniwa, połączone w prawie niewidoczny sposób;

splot Gucci – składa się z nachodzących na siebie ogniw;

splot Singapur – poskręcany, przypomina strukturę DNA;

splot pancerka – duże, spłaszczone ogniwa z zaokrąglonymi bokami.

Wszystkie łańcuszki doskonale wyglądają. Jest to biżuteria dla osób, które doceniają blask i piękno złotego kruszcu.

Jaki splot do delikatnej zawieszki?

Różnorodność splotów nie oznacza wcale, że musimy zakładać osobny łańcuszek do każdej zawieszki. Jeżeli preferujemy skromne i niewielkie ozdoby np. serce czy znak zodiaku, wystarczy wybrać jeden z łańcuszków o klasycznym splocie. W ten sposób możemy zmieniać jego charakter przy pomocy przywieszki. Skromna prosta zawieszka doskonale pasuje do splotów typu linka, ankier czy innych wąskich łańcuszków. Pamiętajmy przy tym, że wybierając zbyt wyrazisty łańcuszek do niewielkiej zawieszki, możemy sprawić, że efekt nie będzie zachwycał – zawieszka zagubi się w takiej oprawie.

Efektowny wisiorek z dużą zawieszką

Jeżeli w naszej kolekcji znajduje się zawieszka o sporych rozmiarach, musimy pamiętać o tym, że waga tej ozdoby będzie również większa. Dlatego w tym przypadku należy wybrać łańcuszek o grubszym splocie, który nie zerwie się pod ciężarem zawieszki. Stosuje się tu zasadę, że waga łańcuszka powinna mniej więcej odpowiadać wadze przywieszki. Ponadto podobnie jak w przypadku delikatnych zawieszek, również przy większych ozdobach staramy się wyeksponować ich piękno, nie zagłuszając go łańcuszkiem. Dlatego stawiamy na klasykę.

Jaki łańcuszek do krzyżyka lub medalika?

Złoty krzyżyk lub medalik świetnie prezentuje się nie tylko w duecie z klasycznym łańcuszkiem. Wielbiciele i wielbicielki mocniejszych akcentów biżuteryjnych mogą sięgnąć po efektowniejszy złoty łańcuszek. Złoty  łańcuszek pancerka to doskonały wybór na tło dla ozdób z motywami religijnymi. Z uwagi na to, że jej ogniwa są bardzo wyraziste, świetnie prezentuje się również solo. Ponadto pasuje bez względu na płeć, dlatego znakomicie uzupełnia stylizacje zarówno męskie, jak i damskie.

Łańcuszki o różnych splotach oraz pasujące do nich zawieszki, oferuje Zeccoro – sklep internetowy ze złotą biżuterią.