Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Laminacja brwi – korzyści i efekty

Kobieca natura nadaje otaczającemu światu piękno i harmonię. Jeśli genetyka nie zapewniła grubych i jedwabistych brwi o wyrazistym kształcie, można łatwo to skorygować w salonie kosmetycznym za pomocą prostego zabiegu – laminacji brwi. Zabieg ten nazywany jest także liftingiem brwi lub długotrwałą stylizacją. Jest to procedura nadania włoskom nowego kierunku w wyniku zniszczenia wiązań białkowych wewnątrz włosa kwasem tioglikolowym lub jego pochodnymi.

Czym cechuje się laminacja brwi?

Laminacja brwi to zabieg pielęgnacyjny. Składniki wchodzące w skład produktów nawilżają i odżywiają włoski, które można w ten sposób stylizować i utrwalać. Brwi stają się błyszczące i gęste, jednocześnie można je farbować. Główną zasadą po laminowaniu jest to, że nie można moczyć brwi przez 24 godziny. Woda zmniejszy efekt zabiegu lub nawet całkowicie go zniweluje. Co trzeba wiedzieć o laminacji brwi? Laminacja brwi nawilży włoski i nada im piękny kształt. Aby wzmocnić sztywne i niesforne brwi, najlepiej zdecydować się na stylizację długoterminową. Istnieją dwa rodzaje zabiegów: klasyczny podkreśla naturalny kształt i nadaje zadbany wygląd, modowy sprawi, że brwi będą szersze. Podczas zabiegu stosowane są odżywcze olejki, które pomagają przywrócić włosom równowagę nawilżenia po zabiegach chemicznych.

Dla kogo wskazana jest laminacja brwi?

Istnieje kilka wskazań do laminacji brwi:

 • Wypadanie włosków. Kompozycja jest w stanie zatrzymać ich wypadanie i wzmocnić brwi.
 • Przerzedzenie włosków. Ze względu na właściwości osłaniające mieszanki laminującej włoski stają się grubsze i gęstsze.
 • Asymetria brwi. Kosmetyczka wymodeluje kształt, ukryje ubytki i odbuduje brwi.
 • Nasilenie koloru. Związek laminacyjny pomoże utrwalić pigment.
 • Brak czasu na makijaż. Brwi wystarczy tylko rozczesać, natomiast tusz do rzęs, szminka czy ołówek nie będą potrzebne przez długi czas.

Jak odbywa się laminacja brwi?

Laminacja brwi to zabieg kosmetyczny trwający od 40 minut do 1 godziny. Technologia polega na sekwencyjnych procedurach i profesjonalnych działaniach kosmetyczki:

 • Procedura rozpoczyna się od dezynfekcji obszaru zabiegowego. Brwi są oczyszczone z makijażu i zanieczyszczeń, odtłuszczone. Korekta kształtu brwi i nadanie im symetrycznego wyglądu, następnie wykonywane jest modelowanie ich kształtu zgodnie z kształtem twarzy.
 • Na przygotowane włoski kosmetyczka nakład specjalną kompozycję do laminacji brwi: serum z kolagenem, proteiny jedwabiu, minerały i witaminy, cenne olejki. Wzbogacona formuła zapewnia trwałą ochronę, nadaje włosom połysk i zadbany wygląd z modnym efektem.
 • W razie potrzeby nakładany jest środek z dodatkiem pigmentu koloryzującego.
 • Ostatni etap. Po wyschnięciu na włoski nakładana jest kolejna warstwa środka, która utrwali wynik i kształt, otula każdy włos, zatrzymując w środku wszystkie cenne składniki. W ten sposób laminacja brwi nadaje niesfornym włoskom długotrwałą stylizację.

Aby efekt był zadowalający dłużej niż pięć tygodni, zalecana jest prawidłowa pielęgnacja brwi po laminacji. Produkty tej samej marki lepiej łączą się ze sobą, dlatego warto wybrać produkt tej samej marki, co kompozycje do laminacji.

Jaka jest różnica między laminacją brwi a makijażem permanentnym brwi?

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu, w którym na skórze wykonuje się mikro nacięcie, w które wstrzykuje się pigment. Laminacja brwi polega na pracy z włoskami. Jeśli ktoś ma sztywne, niegrzeczne brwi, odstające lub brwi z brakiem włosków laminacja jest dla niego. Ta procedura jest odpowiednia dla osób zdrowych, ale nie jest wskazana dla osób mających stan zapalny w okolicy brwi, oraz kobiet w ciąży i karmiących.

Jaki jest efekt laminacji brwi?

Laminacja brwi sprawia, że są one bardziej podatne na układanie i ustawia je w pożądanym kierunku, dzięki odżywianiu włoski stają się gęste. Brwi wyglądają na pełniejsze i naturalnie grubsze, co jest obecnie trendem, efekt utrzymuje się 6 tygodni lub dłużej. Wszystko zależy od tempa odnawiania się włosków, czyli od tego, jak szybko rosną nowe włoski. Są bardziej symetryczne i dopasowane do rodzaju twarzy, a następnie utrwalane specjalnym środkiem, który nawilża włosy i sprawia, że są bardziej podatne na układanie.

Co zapewnia laminacja brwi?

 • Przywraca osłabioną strukturę brwi
 • Daje grubość i gęstość
 • Wyrównuje asymetryczny kształt
 • Nadaje pigment bezbarwnym brwiom
 • Tworzy zgrabną stylizację chaotycznie rosnących włosków
 • Pomaga korygować konsekwencje nieudanego tatuażu.

Jak często można wykonać zabieg? Kosmetyczki nie polecają poddawać się zabiegowi częściej niż raz na 2 miesiące. Istnieje ryzyko uczulenia na jakikolwiek składnik, jak również przy zamiłowaniu do zabiegu istnieje możliwość, że włoski będą wypadać. Wszystkie preparaty do laminacji brwi zwykle zawierają korzystne substancje – keratynę, witaminy i minerały. Laminacja chroni przed nadmiernym słońcem i mrozem.

Istnieje szereg przeciwwskazań do zabiegu długotrwałej laminacji brwi u osób, które:

 • Cierpią na poważne choroby oczu i skóry
 • Zapalenie spojówek, opryszczka na twarzy, jęczmień
 • Stany zapalne skóry lub uszkodzenia mechaniczne w obszarze zabiegowym.