Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Moja praca licencjacka

Napisanie pracy licencjackiej nie jest prostym przedsięwzięciem. Nawet jeśli studia były tym co najbardziej Cię w życiu kręci, a egzaminy nie stanowiły większego problemu to pisanie prac licencjackich dla każdego studenta jest wyzwaniem. Dlaczego? Bo to z reguły pierwsza prawdziwa praca naukowa, którą pisze się w życiu.

Co jest ważne kiedy pisze się taką pracę?

Przede wszystkim pomysł – to klucz, który daje szansę zabłysnąć, a równocześnie pogłębić wiedze z tematu, który nas interesuje. Ogromy potencjał w tym zakresie stanowi nasze doświadczenie zawodowe. Dzięki niemu praca licencjacka staje się bardziej „prawdziwa”, osadzona w życiu i faktycznych realiach.

Druga ważna kwestia to pomysł na przeprowadzenie badań. I o tym dzisiejszy artykuł.

Jakie w tym zakresie student ma możliwości?

Otóż najbardziej ‘przyjemnym” narzędziem badawczym jest ankieta. Co prawda jej ułożenie czasami wydaje się zadaniem trudnym – szczególnie przy braku doświadczenia – ale kiedy już ten aspekt pokonamy i mamy gotowe narzędzie badawcze, samo przeprowadzenie badań wśród wybranej grupy ankietowanych osób jest już stosunkowo proste. Pomocne w tym mogą być media społecznościowe, gdzie może zwrócić się z prośbą o wypełnienie ankiety do osób spełniających kryteria naszej grupy badawczej. Sama analiza wyników badania ankietowego nie jest trudna, a czasami wyniki okazują się bardzo ciekawe nawet dla promotora czy recenzenta naszej pracy.

Innym narzędziem badawczym z grupy tzw. miękkich jest kwestionariusz wywiadu. Narzędzie to stosujemy wtedy, kiedy chcemy poznać opinię wybranej osoby (czasami kilku osób). To co różni wywiad od badania ankietowego jest fakt, że w przypadku wywiadu pytania generalnie mają charakter otwarty. Nieco trudniej je przedstawić w pracy, ale mają ogromny walor poznawczy.

Jeśli planujesz oprzeć swoją pracę na jednej z przedstawionych tu metod badawczych, a nie radzisz sobie z przygotowaniem narzędzia badawczego czy analizą uzyskanych badań, zapraszamy do kontaktu. Pomoc w pisaniu prac licencjackich jaką oferujemy opiera się na 15 latach doświadczenia. Wiemy jak to zrobić, a nasze teksty są naprawdę jednymi z najlepszych na rynku. Dzięki naszej pomocy wszystko stanie się dla Ciebie jasne. A przygotowanie swojej pracy będzie banalnie proste.