Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Szukasz butów sportowych? Sprawdź, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę!

Wybór najlepszych butów sportowych jest ciężkim zadaniem. Producenci prześcigają się i proponują coraz to nowsze wzory i fasony obuwia sportowego. Jak zatem wybrać model, który sprawdzi się podczas treningu? Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę, dokonując zakupu butów sportowych? W naszym artykule znajdziesz garść praktycznych porad!

Ustal, jaki masz rodzaj stopy

Mimo że dla wielu osób czynnik ten nie ma większego znaczenia, jest on kluczowy w doborze odpowiednich butów sportowych. Wyróżnić można trzy rodzaje stopy – neutralną, pronującą oraz supinujcą. W przypadku pierwszej z nich ciężar ciała jest równomiernie rozłożony na całej stopie. Wówczas możesz wybrać buty bez dodatkowego stabilizatora.

Drugi rodzaj, czyli stopę pronującą, możesz rozpoznać po tym, że ciężar ciała przenoszony jest głównie na wewnętrzną krawędź stopy. W takich sytuacji sprawdzi się obuwie sportowe wyposażone w elementy stabilizujące zewnętrzną część stopy.

Jeżeli masz stopę supinującą, ciężar Twojego ciała przenoszony jest na zewnętrzną stronę stopy. Nie wiesz, jakie buty będą najlepsze? Tutaj sprawdzą się te same modele, co w przypadku posiadaczy stopy neutralnej.

Odpowiednia amortyzacja

Wybierając buty sportowe, szczególną uwagę zwróć na ich amortyzację. Jest ona ważna zwłaszcza dla osób biegających i trenujących na twardych nawierzchniach. Jeżeli więc Twoje treningi odbywają się w mieście, np. na chodnikach czy kostce brukowej, wybierz buty o wysokim stopniu amortyzacji. Gdy jednak trenujesz w lesie czy parku, gdzie nawierzchnia jest mniej utwardzona, możesz wybrać buty o nieco mniejszej amortyzacji. W przypadku treningów się na miękkich nawierzchniach potrzebne będą buty o niskim stopniu amortyzacji.

Rodzaj materiału

Kolejną ważną cechą, którą należy uwzględnić, jest materiał, z jakiego buty zostały wykonane. Często spotykane są buty sportowe ze skóry ekologicznej i syntetycznej. Materiały te charakteryzują się wysoką elastycznością i wytrzymałością. Są także odporne na ścieranie. Jeżeli szukasz butów, które będą lekkie, dobrym wyborem będą te wykonane z nylonu oraz poliestru.

Czy warto zwracać uwagę na modę?

Przy wyborze obuwia, zwróć także uwagę na ich wygląd. Nie od dziś wiadomo, że chętniej nosimy ubrania i dodatki, które nam się podobają. Atrakcyjne buty mogą zachęcić do pójścia na siłownie lub trening, szczególnie w te dni, w których nie będziesz miał na to ochoty! Lubisz podążać za najnowszymi trendami mody? Wybierz zatem buty w kolorze neonowym, które cieszą się dużą popularnością! Wolisz stonowane, klasyczne odcienie? Postaw na ponadczasową czerń, granat oraz odcienie szarości. Nie wiesz, gdzie możesz znaleźć buty sportowe w dobrej cenie? Odwiedź zatem stronę https://americanshop.pl/, oferującą szeroki wybór obuwia sportowego zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.