Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kiedy obchodzimy dzień chłopaka?

Dzień Chłopaka to okoliczność, jakie każdego roku otrzymuje coraz większą popularność. Nie jest jeszcze tak charakterystyczne jak Dzień Mężczyzny, jednak jest dobrą sposobnością do tego, by zauważyć wszystkich panów. Kiedy konkretnie wypada Dzień Chłopaka? Z jakimi trendami się wiążę ten właśnie ważny dzień?

Kiedy jest Dzień Chłopaka?

Porad na temat tego, kiedy jest Dzień Chłopaka poszukuje mnóstwo dziewczyn. Należałoby tu nadmienić, iż mężczyźni własne święto celebrują dwa razy do roku – na przełomie zimy oraz wiosny, gdy to wypada Dzień Mężczyzny i na jesieni, gdy jest Dzień Chłopaka. Data tego święta jest trwała oraz wychodzi właśnie na 30 września. W Dzień Chłopaka to kobiety obdarzają własnego wybranka, tatę lub brata cieńszym czy większym prezentem oraz składają towarzyskie życzenia. Święto to obchodzą natomiast przede wszystkim młodzieńcy.

Po raz pierwszy święto obchodzono 19 listopada 1999 roku na wyspiarskim państwie Trynidad i Tobago. Dzisiaj jest ono znane w wielu krajach. W Polsce od nastu lat Dzień Chłopaka celebrujemy 30. września, natomiast zatem ponad pół roku później od obchodzonego od pewnego okresu święta 10 marca, gdy świętowany jest Dzień Mężczyzn. Wedle ewidencji aż 66% kolesi pamięta o Dniu Chłopaka. Pamięta o nim także większość kobiet, jakie poszukują, chociaż drobnego podarunku dla własnego faceta.

Dzień Mężczyzn oraz Dzień Chłopaka – czym się różnią oraz co to za święta?

Dzień Mężczyzny oraz Dzień Chłopaka to święta wychodzące w rozmaitych terminach. Pierwsze spośród nich w Polsce wychodzi na zimę, konkretnie 10 marca, pozostałe tymczasem na jesieni, 30 września. Chociaż daty Dnia Mężczyzn oraz Dnia Chłopaka nie pokrywają się, to mnóstwo osób myli owe święta. Wpływ na to ma fakt, że pierwsze spośród nich nie jest tak popularne, jak drugie, natomiast cały czas zyskuje na popularności.

Tradycje połączone z Dniem Chłopaka

Wedle kulturze Dzień Chłopaka obchodzony jest zwłaszcza poprzez młodzieńców. W szkołach dziewczęta składają się na upominki dla kolegów z klasy, jak i dają małe prezenty oraz składają życzenia własnym chłopakom czy braciom. Tymczasem w przedszkolach zwłaszcza dla chłopców realizowane są przedstawienia, quizy czy zawody. Dawane są też słodycze. Niestety święto to nie ma długiej historii. W Polsce na większą skale zaczęto świętować go zaledwie kilkanaście lat temu. Nie wiadomo, skąd konkretnie wziął się wymysł obchodów owego święta oraz czemu wybrano właśnie ową datę.

Pomysły na upominek. Co dać chłopakowi?

Dzień Chłopaka to święto cieszące się niezwykłą popularnością pośród młodzieży. To oczywiście oni masowo je celebrują. Miejscem, w jakim święto to obchodzi się od lat, jest prawdopodobnie szkoła. Zarówno w podstawówkach, jak również szkołach średnich, uczennice doskonalą wspaniałe niespodzianki dla własnych kolegów z klasy. Z zasady wręczają im nietypowe prezenty – koszulki, garnuszki, poduszki, lub medalami. Wszystko to wzbogacone śmiesznymi nadrukami. Owego dnia chłopacy dostają też laurki z życzeniami. Rzadko na ich cześć robione są krótkie przedstawienia.