Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jedzenie a czas

Zdrowe jedzenie wymaga zmodyfikowania naszego dotychczasowego trybu życia – który był pełny żywienia się w restauracjach, kupowania gotowych posiłków w słoikach, czy nawet dań typu instant. Czy istnieje jakiś rozsądny kompromis pomiędzy jedzeniem korzystnym dla zdrowia i sylwetki, a brakiem konieczności gotowania?

Warto czasem policzyć, ile tak naprawdę traciło się dotąd czasu na gotowanie. Jednak, co istotne – w ten czas należy wliczyć nie tylko to, kiedy stoi się w kuchni. Aby cokolwiek zdrowego ugotować, trzeba przecież najpierw sporządzić listę zakupów, kupić niezbędne produkty, spędzić czas w kolejkach i w drodze do sklepu. Następnie po gotowaniu trzeba posprzątać, umyć naczynia, zagospodarować wszystkie resztki z posiłku. Te wszystkie „okołojedzeniowe” czynności zwykle zajmują więcej czasu w ciągu tygodnia niż samo gotowanie!

Czy jedzenie w restauracjach to oszczędność czasu?

Okazuje się jednak, że osoby, które nie gotują samodzielnie, również nie mogą się pochwalić zawrotnym zmniejszeniem trwonionego na to czasu. Każdego dnia wstępują po drodze do pracy po drożdżówkę i kawę, w trakcie pracy swoją przerwę na lunch wykorzystują stojąc w bufecie, a wieczorami – czekając na danie zamówione w restauracji lub na pizzę z dostawą do domu. Oszczędność czasu w takim przypadku jest więc tylko pozorna, bo za każdym posiłkiem stoi konieczność odstania w kolejce, by go kupić.

Zdrowe jedzenie – jak oszczędzać na nim czas?

Najrozsądniejszym rozwiązaniem dla osób, którym stale brakuje czasu na odchudzanie, jest oferta cateringu dietetycznego w Bielsku Białej Box Kitchen. Dieta pudełkowa to posiłki na cały dzień gotowe do spożycia od razu lub zaledwie po podgrzaniu, w dodatku bezpośrednio z opakowania. Nie wymaga robienia żadnych zakupów, zmywania ani nie generuje resztek, ponieważ porcje są ściśle wyliczane pod kątem kalorii i składników odżywczych. Tym samym – to naprawdę najszybszy dostępny obecnie sposób na jedzenie. Catering dietetyczny wybierają przede wszystkim osoby bardzo zapracowane – pracujące w dużych miastach, gdzie sam dojazd do pracy bywa kłopotliwy i czasochłonny. Poprzez gotowe posiłki dostarczane pod wskazany adres domu lub pracy można w pełni poświęcić się swoim obowiązkom zawodowym, rodzinie albo przyjemnościom.

Ile godzin tygodniowo zyskujesz korzystając z cateringu?

Wiele osób twierdzi, że nie mogą podjąć się odchudzania, bo nie mają czasu na gotowanie zdrowych pięciu posiłków dziennie. Dlatego właśnie fit catering jest rozwiązaniem idealnym. Nie trzeba liczyć kalorii, odważać porcji, a wystarczy tylko zabrać ze sobą pudełko i wyciągnąć je, gdy czuje się głód – w pracy, w podróży, na pikniku.

Każdego tygodnia tracimy około 2-3 godzin na zakupach spożywczych, do tego spędzamy w kuchni około godziny dziennie na przygotowywaniu posiłków i minimum 3 godziny na sprzątaniu w kuchni. Tych kilkanaście godzin tygodniowo na pewno uda Ci się znacznie ciekawiej spożytkować, jeśli zdecydujesz się na catering dietetyczny. Może wtedy znajdziesz czas na regularne ćwiczenia, by jeszcze szybciej zrealizować swoje marzenia o szczupłej sylwetce!