Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Tkaniny tapicerskie – czym się kierować przy zakupie?

Użytkowanie kanapy, krzeseł czy foteli sprawia, że tkanina obiciowa narażona jest na zniszczenie. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na jej parametry techniczne jeszcze na etapie tworzenia mebla. Znaczenie ma zarówno jej faktura, jak i właściwości. Materiał musi być odporny na ścieranie i mechacenie, aby szybko nie doszło do uszkodzenia jego struktury. Zastanawiasz się, jaką tkaninę tapicerską wybrać i czym się kierować przy jej zakupie? Podpowiadamy!

Odporność na blaknięcie

Jak wiesz, dobrze dobrana tkanina tapicerska powinna być odporna na blaknięcie. Dlatego przy jej wyborze warto wziąć pod uwagę parametry, które zagwarantują, że zachowa ona swoją barwę przez długi czas. Warty uwagi będzie więc materiał syntetyczny. Jego ogromną zaletą jest łatwość czyszczenia. Oprócz tego się nie gniecie, a wybór wzorów i faktur jest naprawdę szeroki. Najczęściej spotykanym rodzajem syntetycznych tkanin jest poliester. Cechują go niskie koszty produkcji i łatwa dostępność. Ponadto materiał tego typu jest miękki i zwykle też przyjemny w dotyku.

Estetyka wnętrza

Przy wyborze tkaniny obiciowej znaczenie ma również estetyka wnętrza. Warto wziąć pod uwagę styl, w jakim urządzono mieszkanie. Nie każda tkanina będzie odpowiednia do danego pomieszczenia. Możliwości jest jednak wiele i tak na przykład do stylu glamour warto dobrać materiały aksamitne lub welurowe. Z kolei do nowoczesnych aranżacji lepiej będą się prezentowały jednolite tkaniny o stonowanych barwach. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie materiału lnianego. Do klasycznych wnętrz natomiast pasują warianty o żywych barwach. Projektanci często polecają tzw. żakard. Przy wyborze tkaniny tapicerskiej koniecznie weź pod uwagę propozycje dostępne w e-sklepie https://tkaninykaroliny.pl/. Bogactwo tkanin, kolorów i wzorów sprawią, że zachwycisz się tą ofertą i na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie.

Tkanina dopasowana do Twojego wnętrza

Trudno jednoznacznie określić, jakie parametry powinna mieć najlepsza tkanina. W końcu każdy ma inny gust i wybiera to, co najbardziej mu odpowiada. Możliwości mogą przyprawiać o zawrót głowy. Dlatego pamiętaj, że materiał powinien być dopasowany do Twojego stylu życia. Jeśli masz w domu zwierzęta, niefortunnym wyborem będzie ekoskóra. Lepiej sprawdzi się w tym przypadku tkanina syntetyczna. Weź pod uwagę jej wytrzymałość oraz kolor. Najlepsze będą wówczas produkty o stonowanych odcieniach, na których nie widać plam. W końcu zwierzęta oraz dzieci są niezwykle aktywne, co sprawia, że łatwo o zabrudzenia.