Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak uszyć torbę na zakupy?

Marzy Ci się własna, domowej roboty torba na zakupy? Zapraszamy zatem do lektury poniższego poradnika

Od pewnego czasu torby bawełniane na zakupy stają się coraz bardziej popularne. Mogą być one nie tylko ciekawym dodatkiem do różnego rodzaju stylizacji, ale również pełnić funkcję praktyczną – do przenoszenia dużej ilości zakupów. Bawełniana torba wielorazowego użytku jest super rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie ekologię i troskę o środowisko. To doskonały zamiennik dla wciąż popularnych reklamówek jednorazowych. Osoby, które chcą stać się właścicielami takiej torby na zakupy, mogą ją uszyć własnoręcznie. To prostsze, niż się wydaje!

Torby bawełniane z jednego kawałka tkaniny

Najprostszy model torby na zakupy da się uszyć, wycinając jeden kawałek tkaniny. W ten sposób nie trzeba się martwić o formowanie dna torby. Ten sposób najlepszy będzie dla osób, które nie dysponują maszyną do szycia i chcą ręcznie uszyć swoją torbę na zakupy. Wystarczy wyciąć z materiału prostokąt, którego wymiary powinny być równe szerokości torby oraz podwójnej jej długości. Po złożeniu go na pół, należy zszyć boki mocnym ściegiem. Wystarczy obszyć też górną krawędź tkaniny, dodać rączki – i mocna torba na zakupy jest już gotowa!

Torba bawełniana z dwóch kawałków tkaniny

Niewiele trudniejsze jest uszycie torby bawełnianej z dwóch kawałków tkaniny. Dzięki temu można łączyć dwa kolory tkanin bądź dwa odmienne wzory, uzyskując ciekawy efekt. Dobrym rozwiązaniem jest również połączenie tkaniny wzorzystej z gładką. Dwa prostokąty materiału należy wyciąć i złożyć je do siebie prawymi stronami. Trzy krawędzie należy dokładnie zszyć ściegiem prostym – najlepiej przy pomocy maszyny do szycia. Pozostaje zaprasowanie górnej krawędzi torby, obszycie jej krawędzi, dodanie rączek – i można cieszyć się z własnoręcznie wykonanej torby na zakupy!

Rączki do torby bawełnianej

Żadne torby bawełniane na zakupy nie mogą obejść się bez mocnych, wytrzymałych rączek. Można je wykonać nie tylko z materiału, ale także na przykład z łańcuszka bądź liny jutowej, co da naprawdę powalający efekt. Dużo łatwiejsze jest jednak wykonanie rączek z materiałów, którymi się dysponuje. Do ich stworzenia potrzebna jest niewielka ilość tkaniny, można więc wykorzystać zalegające w szafie resztki.

Trzeba pamiętać o tym, że torby bawełniane przeznaczone są do noszenia sporych ilości zakupów, dlatego ich rączki muszę być solidne i trwałe.

Podsumowując, własnoręczne wykonanie wytrzymałej torby na zakupy wcale nie jest trudne i może przynieść mnóstwo satysfakcji – dodatkowo, efekt końcowy może być fantastycznym dodatkiem do wielu codziennych stylizacji.