Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Suszone jagody goji – jak jeść?

Są malutkie, a niezwykle zdrowe. Dodając jagody goji do potraw znacząco wzbogacisz ich smak i wartość odżywczą. Z czym smakują najlepiej?

Suszone jagody goji – smaczna przekąska i superfood

Jagody goji zostały zakwalifikowane do superfoods, czyli grupy produktów naturalnych, o bardzo rozbudowanej liście składników odżywczych. Superfoods wykazują działanie prozdrowotne i wspierają organizm w walce z wieloma dolegliwościami, a nawet poważnymi chorobami. Suszone jagody goji to bogactwo dobroczynnych składników. Znajdują się w nich:

  • witaminy: E, C, B1, B2, B6,
  • składniki mineralne: cynk, selen, fosfor, miedź, wapń, żelazo,
  • polisacharydy: ksyloza, mannoza, glukoza, arabinoza, ramnoza,
  • flawonoidy,
  • kwasy tłuszczowe,
  • kwasy organiczne,
  • aminokwasy,
  • olejki eteryczne,
  • błonnik pokarmowy.

Jagody goji spowalniają procesy starzenia się komórek, hamują rozwój nowotworów, regulują gospodarkę cukrowo – insulinową, pobudzają układ immunologiczny, działają przeciwwirusowo i przeciwzapalnie, poprawiają koncentrację oraz zdolność zapamiętywania, wzmacniają stawy.

Jak jeść suszone jagody goji?

Te drobne owoce są lekko słodkie i cierpkie. Można je spożywać samodzielnie jako przekąskę. Są doskonałym zamiennikiem wszelkiego rodzaju słodyczy. Pomagają w odstawieniu ich podczas diety odchudzającej i ułatwiają przejście na zdrowe odżywianie. Jeśli chcesz zmiękczyć jagody, zafunduj im kąpiel w letniej wodzie lub mleku roślinnym.

Suszone jagody goji stanowią świetny dodatek do mussli, jogurtów, deserów, a także ciast, budyniu, owsianki, twarogu, a nawet do dekoracji tortu. Warto wypróbować je także w kompocie z owoców sezonowych, smoothie, jak również nalewce i winie.

Jagody goji to także dobra propozycja do dań wytrawnych, sałatek ze świeżych warzyw, sosów i potraw mięsnych.

Przeciwwskazania do przyjmowania jagód goji

Pamiętaj, że nawet w przypadku superfoods warto zachować umiar. Aby czerpać z owoców goji to, co najlepsze, należy je spożywać maksymalnie do 12 g dziennie. Nie są znane wyniki badań na kobietach w ciąży i matkach karmiących. Jagody goji mogą wchodzić w reakcję z niektórymi lekami, dlatego koniecznie trzeba skonsultować włączenie tych owoców do diety w przypadku przyjmowania farmaceutyków przeciwzakrzepowych, na cukrzycę, stosowanych przy nadciśnieniu i w profilaktyce zawału serca,

Suszone jagody goji i inne zdrowe produkty znajdziesz w sklepie Biowski https://biowski.pl/pl/p/-JAGODY-GOJI-500g-Suszone-Owoce-0%2C5-Kg-MIGOgroup/121.