Trwały makijaż, czyli brwi permanentne uważany jest za jeden z najbardziej pożądanych sposobów podkreślania piękna twarzy.To najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób na wyeliminowanie konieczności wykonywania codziennego makijażu, który nie utrzymuje się do końca dnia, rozmazuje lub po prostu zmywa, zmuszając kobietę do ciągłego poprawiania. Jednak chęć pozostania piękną nadal trwa, dlatego brwi permanentne zagościły a salonach kosmetycznych, jako poszukiwana, wysokiej jakości usługa.
Brwi permanentne: co to jest?
Permanentny makijaż brwi jest teraz u szczytu mody. Po usługę zgłasza się coraz więcej kobiet, które w każdej sytuacji chcą wyglądać na zadbane i pewne siebie. Brwi permanentne to sposób na poprawienie ich barwy. Trwały makijaż tworzy pożądany kontur i bogatą kolorystykę. W tym celu na skórę nakładany się pigment (nakłucia) a efekt może utrzymywać się nawet do jednego roku. Po zabiegu trwały makijaż nie zmywa się wodą, nie blednie na słońcu i nie wymaga częstych korekt. Dla tych, którzy rano nieustannie się spieszą lub nie chcą poprawiać makijażu przez cały dzień, bardzo pomocny jest makijaż permanentny brwi. Od dawna brwi permanentne są uznawane za najpopularniejszy element makijażu na twarzy.
Dlaczego kobiety decydują się na brwi permanentne?
Na decyzję poddania się zabiegowi trwałego makijażu tzn. brwi permanentne decydują się kobiety, które posiadają asymetryczny lub nierówny kształt brwi z powodu blizn. Ponadto coraz więcej kobiet boryka się z problemem braku włosków (lub łysienia brwi), co negatywnie wpływa na ich wygląd. Makijaż permanentny to procedura pigmentacji kolorystycznej obszarów skóry, która koryguje brwi i wyrównuje krawędzie. Aby uzyskać pożądany efekt, linergistka najpierw omawia z klientką wybór kształtu i koloru. Wiele kobiet decyduje się na taki zabieg dla poprawienia urody i lepszego podkreślenia oprawy swoich oczu.
Techniki trwałego makijażu – brwi permanentne
Nowoczesne techniki makijażu permanentnego pozwalają narysować brwi o dowolnym kształcie i grubości oraz nadać im różnorodne efekty wizualne
Do stworzenia brwi permanentnych wykorzystywane są następujące techniki:
- Cieniowania. Pozwala uzyskać efekt mocnego makijażu. Podczas zabiegu linergistka wypełnia pigmentem puste przestrzenie i szczeliny między włosami, korygując w ten sposób kształt i linię złamania brwi.
- Woskowa. Stosuje się ją w przypadkach, gdy wybrany kształt wpływa na obszary brwi, w których nie ma włosków i polega na rysowaniu cienkich włosków na linii brwi. Efektem końcowym jest gęstość wizualna, bogata kolorystyka i naturalność. Podczas zabiegu nakładany jest pigment, który rozprowadza się na całej długości brwi, tworząc niezbędną głębię koloru i odcień.Ta metoda jest świetna dla tych, którzy chcą zaakcentować lub wygładzić brwi i dodać koloru. Nasycenie jest kontrolowane przez ilość nałożonego pigmentu. Metoda woskowa pozwala na całkowitą zmianę kształtu brwi, wizualne zwiększenie ich gęstości oraz maskowanie defektów skórnych.
- Mieszany. Powyższe dwie techniki są tutaj harmonijnie połączone. Jest popularny wśród kobiet, które chcą ukryć brak włosów na brwiach i nadać im pożądany odcień, który pasowałby do ogólnego makijażu twarzy.
- Makijaż 3D. Znany efekt w kinie jest teraz stosowany również w kosmetologii Tutaj jego osobliwością jest tworzenie objętości brwi za pomocą różnych pigmentów kolorystycznych i gradientu.
Czy makijaż trwały – brwi permanentne to bolesny zabieg?
Podczas wykonywania makijażu brwi permanentnych linergistka wstrzykuje pigment w skórę na głębokość ułamka milimetra za pomocą specjalnej sterylnej igły. Proces nie powoduje ostrego bólu i jest łatwo tolerowany. W przypadkach, gdy klientka ma niski próg bólu, specjalistka może zaproponować środek znieczulający, który sprawi, że proces będzie całkowicie bezbolesny. Do makijażu permanentnego wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe, które nakłada się na skórę w postaci żeli lub kremów, bez iniekcji. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest dość krótki. Przy odpowiedniej pielęgnacji pobudzane są procesy regeneracyjne skóry właściwej, a skóra szybko się goi.