Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

5 najlepszych keto porad dietetycznych, aby schudnąć i poprawić zdrowie

Większość ludzi przez część swojego życia jest na jakiejś diecie. Najczęściej wybierana to ta restrykcyjna i przynosząca niesamowite rezultaty w bardzo krótkim czasie. Skutkuje to oczywiście szybkim zniechęceniem, powrotem do dawnych nawyków żywieniowych, efektem jojo i w efekcie – poczuciem porażki i pogorszeniem poczucia własnej wartości. A przecież dieta to po prostu sposób odżywiania się – najlepiej, gdy poprawia nasze zdrowie, a nie je rujnuje. Słyszałeś już o diecie ketogenicznej?

Dieta keto, czyli dieta bez cukru

Dieta ketogeniczna opiera się na wykluczeniu sztucznych cukrów z naszego żywienia. Słodkie napoje gazowane, słodycze i fast foody powinny zostać więc wykluczone. Spokojnie – cukry proste można zamienić na ksylitol. Jeśli więc jesteś fanem słodkich napojów lub wypieków – cukier zastąp właśnie ksylitolem.

Dieta ketogeniczna bogata w białko

Rozpocznij dzień od białkowego śniadania! Kto nie lubi jajecznicy z dodatkiem cebuli? Taki posiłek sprawi, że będzie to posiłek zdrowy i sycący pozwalający zrzucić dodatkowe kilogramy. Spożycie odpowiedniej ilości białka poprawia również kontrolę nad apetytem i ilością spożywanych niezdrowych przekąsek w ciągu dnia. Po prostu jesteś syty na długie godziny.

Zdrowy tłuszcz? Jak najbardziej na keto!

Zastąp produkty węglowodanowe zdrowym tłuszczem i wprowadź swój organizm w stan ketozy. Ketoza to nic innego jak zamiana paliwa z glukozy na tłuszcze. Zalecane jest, aby spożywać dużą ilość zdrowych tłuszczów z ryb, oliwy, awokado, orzechy czy mięso wołowe.

Unikaj węglowodanów na diecie ketogenicznej

Jak już wiesz z powyższego akapitu powinieneś zamienić węglowodany na zdrowe tłuszcze. Białko i węglowodany w diecie ketogenicznej powinny zajmować nie więcej niż 25%. Reszta to oczywiście tłuszcze. Jeśli zastosujesz się do tej rady, to zminimalizujesz poczucie głodu i zaczniesz zdrowo chudnąć.

Jak ułożyć keto jadłospis?

Ułożenie keto jadłospisu nie jest prostą sprawą, ponieważ nie może w nim zabraknąć niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Możemy więc wykupić keto catering albo gotowy jadłospis diety ketogenicznej na pierwsze 30 dni, co pozwoli nam zrozumieć filozofię tej diety, wprowadzić się w stan ketozy i później komponować już samodzielnie posiłki. Poniżej przykładowy jadłospis diety ketogenicznej na jeden dzień:

  • Śniadanie: jajecznica z trzech jajek smażona na maśle z dodatkiem ogórka kiszonego.
  • Obiad: udko z kurczaka upieczone w folii z dodatkiem ziół – śmiało możesz zjeść skórkę. Surówka z kiszonej kapusty polana oliwą z oliwek.
  • Kolacja: tatar wołowy z żółtkiem jaja, cebulą i ogórkiem konserwowym.

Pamiętaj o nawodnieniu i ruchu

W początkowej fazie diety możesz odczuwać senności i zmęczenie, a także obniżenie kondycji. Nie oznacza to jednak, że powinieneś rezygnować z ruchu! Zalecane są choćby krótkie spacery, które wzmocnią Twój organizm! Pamiętaj również o nawodnieniu i pij w zależności od swojej wagi, wzrostu i aktywności fizycznej odpowiednią ilość wody. Możesz dodawać do niej cytrynę, limonkę i miętę.

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem diety keto, kliknij tutaj – dieta ketogeniczna. Są tu wszystkie porady i zasady dotyczące keto sposobu na życie.