Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Damskie perfumy: jak dobrać zapach dla siebie w zależności od wieku?

Choć kobiet nie pyta się wiek, a metryka to rzecz tylko umowna, to wiadomo, że wraz z kolejnymi latami zmieniają się nasze preferencje – zarówno modowe, jak i zapachowe. Te kompozycje perfumeryjne, które zachwycały nas kilkanaście lat temu, dziś mogą się wydawać zbyt intensywne czy dziewczęce.

Nic zatem dziwnego, że większość pań z wiekiem wprowadza istotnie zmiany w swojej toaletce i decyduje się na zupełnie inne damskie perfumy niż dotychczasowe. W naszym poradniku podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze zapachu dla kobiet, gdy masz 20, 30, 40, 50 i 60+ lat.

Perfumy dla dwudziestolatki

W wieku dwudziestu kilku lat zwykle po raz pierwszy w pełni świadomie wybieramy perfumy dla siebie – wcześniej korzystając raczej z tych otrzymanych w prezencie np. od rodziców czy „podbieranych” mamie.

W tak młodym wieku pozwól sobie na podkreślanie swojej młodzieńczości i sięgaj po zapachy o dziewczęcym charakterze. Mogą to być perfumy kwiatowe, z nutami owoców cytrusowych i bryzy morskiej. Nie stroń również od zapachów bardziej wyrazistych, idealnie sprawdzających się podczas imprezy, jak te z nutami orientalnymi (np. mango czy paczuli).

Perfumy dla trzydziestolatki

Jesteś już kobietą dojrzałą, być może mającą ustabilizowaną sytuację rodzinną i zawodową. W tym wieku warto akcentować kobiecość i świadomość swojego stylu ubierania. Sięgaj więc po kompozycje charakteryzujące się elegancją, przywodzące na myśl profesjonalizm, pewność siebie, ale też zmysłowe i z akcentami seksapilu.

Perfumy dla czterdziestolatki

Większość pań po czterdziestce nie musi już nikomu nic udowadniać. W tym wieku ważne jest, aby podkreślać swój status zawodowy czy nawet majątkowy. Wybieraj więc kompozycje wyróżniające się ponadczasową elegancją, z nutami korzennymi, nie stroniąc również od tych, które działają pobudzająco, wręcz energetyzująco.

Rada

W wieku około 40 lat warto używać różnych perfum, pasujących do odmiennych sytuacji i pór roku. Na lato np. wybieraj lekkie wody toaletowe, a na jesień, zimę i wielkie wyjścia sięgaj po intensywne wody perfumowane o zmysłowej bazie.

Perfumy dla pięćdziesięciolatki

Na tym etapie życia prawdopodobnie masz już wszystko pod całkowitą kontrolą – i na gruncie zawodowym, i prywatnym. Jest to odpowiedni moment, aby zacząć używać perfum dla dojrzałych kobiet, z dominującymi nutami kwiatowymi, ziołowymi i korzennymi.

Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby przy okazji wielkich wyjść nieco „zaszaleć” i użyć bardzo intensywnego, pobudzającego zapachu z akcentami owoców, kadzidła i drzewa sandałowego.

Perfumy dla pań 60+

Wiele kobiet po przejściu na emeryturę rezygnuje ze stosowania perfum, czego jednak nie warto robić. To, że zakończyłaś karierę zawodową nie oznacza, że masz przestać o siebie dbać. Dla własnego dobrego samopoczucia wciąż sięgaj po perfumy, najlepiej codziennie, dobierając odpowiednią kompozycję.

W tym wieku zdecydowanie najlepiej sprawdzają się perfumy słodkie, ziołowe i korzenne, na przykład z nutami gałki muszkatołowej, żywicy, suszonych owoców czy goździków.

Oczywiście wszystkie powyższe wskazówki są czysto umowne. Ostateczny wybór kompozycji zapachowej należy uzależnić nie tylko od wieku, ale też indywidualnych preferencji, rodzaju skóry, stylu ubierania, aktywności zawodowej i życiowej itp. Warto zatem np. wybrać się do perfumerii stacjonarnej i przetestować kilkanaście zapachów, spośród których wybierzesz ten najlepiej pasujący do Twojej osobowości.

Kup perfumy dla siebie w bardzo dobrej cenie

Zakup perfum to poważna decyzja, a równie istotne jest to, aby uniknąć ryzyka natrafienia na podróbkę i tym samym braku satysfakcji z używanego zapachu. Bezpieczne zakupy gwarantuje Super Drogeria, jedna z najlepiej ocenianych drogerii internetowych, w której ofercie znajdziesz olbrzymi wybór perfum czołowych marek, w tym: Chanel, Dior, Yves Saint Laurent, Hermes, Guerlain, Armani czy Gucci.

Z pełną ofertą damskich perfum w bardzo atrakcyjnych cenach zapoznasz się na stronie super-drogeria.pl.

Artykuł sponsorowany.