Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kręcone włosy bez lokówki? Sprawdź nasz sposób

Marzysz o pięknym skręcie włosów, a masz niewiele czasu? Jeśli jeszcze nie wiesz jak zrobić loki prostownicą, szybko spieszymy z pomocą. Jest to niezwykle proste i szybkie, a Ty będziesz oszałamiać cudownymi loczkami. Możesz zapomnieć o wałkach i papilotach, wystarczy jedno urządzenie, przy pomocy którego wyczarujesz wspaniałe fryzury.

Kręcenie włosów prostownicą – przygotuj się

Zanim przystąpisz do jakiejkolwiek stylizacji włosów, oczywiście niezbędne jest ich odpowiednie przygotowanie. Należy umyć włosy, nałożyć odżywkę oraz wysuszyć je suszarką. Warto przy tym użyć kosmetyków dedykowanych włosom cienkim, które pomogą zwiększyć objętość fryzury i ułatwią stylizację. Do suszenia użyj zaś grubej szczotki – uniesie kosmyki u nasady, dzięki czemu loki będą wyglądały naturalnie. Zanim dowiesz się jak zrobić loki prostownicą, jeszcze jedna cenna uwaga – zrezygnuj z odżywek bez spłukiwania, także tych w sprayu. Mogą one nadmiernie wygładzić włosy, przez co uzyskany efekt będzie znacznie mniej trwały. Zastosuj za to specjalny preparat termoochronny, który zabezpieczy włosy przed zniszczeniem, które może nastąpić w wyniku działania wysokiej temperatury. Poza tym, przydadzą się także:

– grzebień ze szpikulcem – rozdzielisz nim precyzyjnie kolejne partie włosów

– klipsy do włosów – ułatwią precyzyjne skręcanie kosmyków

– spray utrwalający skręt – użyjesz go bezpośrednio przed wyprostowaniu każdego pasma

– lakier i puder do włosów – utrwalą skręt oraz nadadzą objętości.

Grube, bujne loki – jak je zrobić prostownicą

Prostownica, to niezwykle uniwersalny sprzęt, który poza swoim podstawowym zadaniem, a więc wygładzaniem włosów, może na nich wyczarować piękne loki. Skręcone kosmyki są niezwykle kobiece i delikatne, dlatego posiadaczki tych naturalnie kręconych, są prawdziwymi szczęściarami. Całe szczęście uzyskanie podobnego efektu nie będzie wcale czasochłonne oraz spokojnie zrobisz to sama. Jak zatem zrobić loki prostownicą krok po kroku?

  1. Na początek rozczesz suche włosy i wykonaj przedziałek w poprzek skóry głowy (od ucha do ucha).
  2. Uzyskane połówki, podziel na kolejne cztery części i każdą zepnij klipsem fryzjerskim.
  3. Nagrzej prostownicę – temperaturę dobierz do struktury włosów, im są cieńsze tym mniejsza (minimum 110 stopni).
  4. Z każdej spiętej części wydzielaj kolejno pasma włosów i spryskuj je dokładnie sprayem utrwalającym.
  5. Kosmyki nawijaj na prostownicę od dołu do góry, przytrzymaj je przez ok. 3 sekundy.
  6. Gotowe loki przeczesz palcami, delikatnie je roztrzepując.
  7. Spryskaj fryzurę lakierem – nie przesadź z ilością, żeby nie skleić włosów, w końcu efekt ma być naturalny.

Co ważne, o tym jak grube będą otrzymane loki, decydujesz przez intensywność wykonywanych ruchów oraz szerokość kąta nachylenia prostownicy. Zwracaj także uwagę na to czy temperatura prostownicy nie jest zbyt wysoka – jeśli odczuwasz pieczenie, natychmiast zmniejsz temperaturę. Unikniesz w ten sposób zniszczenia lub nawet spalenia włosów.

Hollywodzkie fale? Użyj prostownicy

Jeśli wiesz już jak zrobić loki prostownicą w szybki i prosty sposób, może chcesz dowiedzieć się, co jeszcze może te niepozorne urządzenie? Fale niczym u gwiazdy filmowej będą prezentowały się wspaniale podczas różnego rodzaju imprez, także tych bardzo eleganckich. Możesz spokojnie zrezygnować z wizyty u fryzjera i przygotować je samodzielnie. A jest to zdecydowanie łatwiejsze w wykonaniu niż loki! Wystarczy podzielić włosy na dwie części i zapleść z każdej z nich warkocz (nie może być bardzo ciasny, ale też nie za luźny). Następnie przejedź po każdym z nich dość mocno nagrzaną prostownicą (temperatura powinna być wyższa niż w trakcie standardowego prostowania) – przytrzymuj ją przez ok. 3 sekundy. Zanim rozpleciesz warkocze, spryskaj je lakierem oraz poczekaj kwadrans aż wystygną. Gotowe fale przeczesz palcami i dodatkowo pougniataj. Spryskaj jeszcze raz lakierem i jesteś gotowa na wielkie wyjście! Tak uzyskane fale mogą być naprawdę trwałe, ale lepiej nie wystawiać ich na działanie takich czynników atmosferycznych jak deszcz lub silny wiatr. Jeśli użyjesz dobrego sprzętu i silnych preparatów utrwalających, na pewno loki i fale wytrzymają całą noc.