Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Prostowanie keratynowe włosów – co musisz o nim wiedzieć

Jeśli posiadasz niesforne, puszące się kosmyki, z pewnością szukasz sposobu na ich zdyscyplinowanie. Metoda, która jest przy tym najczęściej polecana, to prostowanie keratynowe włosów. Sprawdź, co należy o nim wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg, a także czy można przeprowadzić go skutecznie w domu. Oto prawdziwe vademecum keratynowego prostowania włosów!

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Lśniąca tafla gładkich i zdrowo wyglądających włosów, to marzenie niemal każdej kobiety. Niestety zabiegi fryzjerskie takie jak koloryzacja, prostowanie czy nawet zwykłe suszenie, sprawiają że z czasem kosmyki stają się szorstkie i matowe, a ich końce rozdwajają się. Efekt wizualny jest więc nieciekawy, co dodatkowo potęguje tendencja do puszenia się włosów oraz ich skręcanie w różnych kierunkach. Zwykłe, standardowe metody pielęgnacji mogą być zawodne, dlatego coraz częściej polecaną metodą zdyscyplinowania oraz przywrócenia pięknego wyglądu fryzurze, jest właśnie prostowanie keratynowe włosów. Co to właściwie jest? Zacznijmy od tego, że keratyna, to podstawowy budulec włosa, który odpowiada za ich grubość i sprężystość. Podczas zabiegu keratyna jest wprowadzana – a właściwie wprasowywana – do wnętrza każdego włosa. Odbywa się to przy pomocy specjalistycznego preparatu i prostownicy do włosów, nagrzanej do maksymalnie wysokiej temperatury. W wyniku jej działania, łuski włosów otwierają się, co ułatwia keratynie dotarcie do każdego, wymagającego jej uzupełnienia, miejsca. Brzmi prosto? Niestety wcale takie nie jest, ale efekty które można uzyskać, z pewnością są warte zachodu.

Prostowanie przy pomocy keratyny – dla kogo?

Keratyna wzmacnia i pogrubia włosy, a także sprawia że są odporne na czynniki atmosferyczne – takie jak wilgoć. Koniec z uporczywym puszeniem się włosów! Po zabiegu można liczyć także na ich intensywne wyprostowanie i to w dodatku bez efektu sztywności. Kiedy warto więc zdecydować się na prostowanie keratynowe włosów? To dobry pomysł, jeśli posiadasz:

– trudne do ułożenia kosmyki

– włosy o niejednorodnej strukturze, tzn. podatne na skręcanie

– przesuszoną i zniszczoną fryzura

– również w przypadku włosów po rozjaśnianiu i koloryzacji.

Jeśli obawiasz się, że zabieg przy użyciu wysokiej temperatury jeszcze bardziej zniszczy Twoje delikatne włosy – nic bardziej mylnego. Profesjonalne preparaty, które są przy nim stosowane, zawierają nie tylko płynną keratynę, lecz również witaminy, wyciągi roślinne oraz cenne antyoksydanty i kwasy tłuszczowe. Wszystkie te dobroczynne składniki trafiają w głąb każdego włosa, intensywnie go odżywiając oraz nawilżając.

Zalety zabiegu keratynowego prostowania

Każda kobieta, która chce posiadać jedwabiście gładkie i lśniące włosy powinna sprawdzić właśnie keratynę. Jego główną zaletą jest oczywiście znacząca poprawa wyglądu fryzury i znacznie łatwiejsze ich modelowanie. To świetny sposób na zawsze idealne włosy dla Pań, które na co dzień nie posiadają zbyt wiele wolnego czasu. W wyniku działania preparatu keratynowego, włosy są proste i nie ulegają odkształceniom. Codzienna pielęgnacja sprowadza się więc tak naprawdę tylko do mycia, nakładania maski lub odżywki i suszenia kosmyków. Nie przyda się już prostownica ani inne sprzęty – Twoje włosy będą mięsiste i gładkie bez używania specjalistycznych preparatów. Czy są sytuacje, kiedy keratyna nie jest wskazana lub zwyczajnie nie sprawdzi się? Z tego typu zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży lub w trakcie laktacji. Kosmetyki, które są niezbędne go jego przeprowadzenia zawierają bowiem formaldehyd – jego działanie może źle wpływać na zdrowie i samopoczucie ciężarnej oraz jej dziecka. Inne przeciwwskazania? Brak! Jest to zabieg polecany do absolutnie każdego rodzaju włosów, a jego efektami możesz się cieszyć nawet 4-5 miesięcy.

Keratyna i włosy kręcone

Posiadasz na głowie burzę loków, ale chciałabyś totalnie odmienić swój wygląd? Wiele Pań nie wierzy, że trwałe prostowanie jest możliwe. Dopóki nie spróbują właśnie keratynowego prostowania włosów! Co więcej, ta metoda sprawdzi się nie tylko w sytuacji kiedy posiadasz delikatnie falowane kosmyki, lecz także u posiadaczek drobno skręconych loczków. W każdym przypadku, możesz uzyskać naprawdę zaskakująco dobry efekt. Nie musisz się też obawiać, że stracisz przy tym objętość fryzury. Niestety, kręcone włosy, mimo że wyglądają na naprawdę bujne – w rzeczywistości często są dość rzadkie i cienkie. Kiedy wyprostujesz je przy pomocy zwykłej prostownicy, najczęściej nie tylko efekt jest krótkotrwały, ale także włosy stają się słabe i zupełnie bez energii. Dzieje się tak z powodu ich struktury – produkowane przez skórę głowy sebum trudniej dociera do ich końców, przez co włosy tego typu przetłuszczają się na samym czubku, a ich końce są wyjątkowo suche i łamliwe. Zabieg keratynowy może pomóc we wszystkich tych sytuacjach. Struktura pasm wygładzi się, a każdy włos zostanie dokładnie oblepiony keratyną, przez co stanie się znacznie gruszy i mocniejszy. Fryzura zyska więc objętość, a Ty przejdziesz prawdziwą metamorfozę. To świetne rozwiązanie dla kobiet, które codziennie używają prostownicy, niszcząc w ten sposób swoje włosy. Po keratynie nie będziesz już musiała tego robić, zaoszczędzisz więc czas, a Twoje włosy odetchną.

Prostowanie keratynowe – w salonie i domu

W podjęciu decyzji o prostowaniu keratynowym włosów, na przeszkodzie często stoją pieniądze. Nie jest to zabieg tani, zapłacisz za niego nawet kilkaset złotych. Jednak w dzisiejszych czasach, gdzie wszelkie specjalistyczne produkty, masz na wyciągnięcie ręki, na pewno kusząca wydaje się wizja przeprowadzenia go samodzielnie, w zaciszu własnego domu. Czy jest to dobry pomysł? Oczywiście takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Zacznijmy może od tych pierwszych:

– samodzielne wybieranie preparatów może być dość trudne

– źle przeprowadzony zabieg, to słabe efekty

– przypadkowe nałożenie keratyny na skórę głowy może spowodować ich wypadanie

– efekt zazwyczaj utrzymuje się na włosach krócej.

Jak więc widać, domowe prostowanie przy użyciu keratyny nie zawsze się sprawdzi. Powinnaś stanowczo z niego zrezygnować, jeśli do tej pory nigdy nie przeprowadzałaś na swoich włosach żadnych poważniejszych zabiegów, takich jak koloryzacja czy nawet prostowanie. Lepszym pomysłem będzie wówczas kupno nieco mniej profesjonalnych produktów, o mniejszym stężeniu składników aktywnych. Kiedy pierwsza, delikatniejsza próba zakończy się sukcesem, wtedy możesz spróbować silnych, fryzjerskich preparatów. Co z zaletami domowego prostowania keratynowego? Przede wszystkim czas, dostępność i – najważniejsze – pieniądze, które zostają w kieszeni.

Zrób to sama krok po kroku

Zdecydowałaś się na samodzielne przeprowadzenie zabiegu keratynowego? Zacznij więc od kupna dobrej jakości preparatów. Najlepiej poszukać na ten temat informacji na forach fryzjerskich lub zapytać zaprzyjaźnioną fryzjerkę o to, które są najbardziej skuteczne. Wszelkie zestawy do keratynowego prostowania kupisz z łatwością w hurtowniach i sklepach fryzjerskich, w ich skład wchodzi zawsze szampon, keratyna i odżywka po prostowaniu. Zanim jednak przystąpisz do zabiegu, zapoznaj się szczegółowo z instrukcją ich stosowania oraz przestrzegaj ich – to ważne dla bezpieczeństwa Twojej czupryny oraz uzyskania jak najlepszego efektu. Poza preparatami do prostowania, niezbędna będzie też prostownica (którą można nagrzać do temperatury 250 stopni), grzebień, pędzelek (taki jak do aplikowania farby), plastikowa miseczka i suszarka. Masz już wszystko? Zatem zaczynamy!

  1. Umyj dokładnie włosy przy pomocy znajdującego się w zestawie szamponu. Najlepiej zrób to dwukrotnie.
  2. Wykonaj test alergiczny keratyny na przedramieniu – odczekaj 15 min i obserwuj czy skóra nie reaguje w nieodpowiedni sposób. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz przejść do kolejnego kroku.
  3. Nałóż keratynę na wilgotne włosy. Używaj do tego celu pędzelka i staraj się to robić równomiernie, jednocześnie unikając dotykania skóry głowy.
  4. Wysusz włosy – podmuch nie może być zbyt gorący ani chłodny.
  5. Wyprostuj włosy przy pomocy prostownicy. Zrób to dokładnie, przeciągając każde pasmo co najmniej sześć razy.
  6. Odczekaj pół godziny i ponownie umyj włosy szamponem, następnie nałóż na kwadrans odżywkę dołączoną do zestawu. Wypłucz ją niezbyt dokładnie – musi pozostać jej trochę na włosach.
  7. Wysusz włosy i jeszcze raz dokładnie je wyprostuj – pasmo po paśmie, kilka razy.

Jak dbać o włosy po zabiegu – zalecenia

Chcąc cieszyć się efektem keratynowego prostowania przez naprawdę długi czas, nie można zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Przez pierwsze dni (najlepiej przynajmniej trzy) po zabiegu, włosy muszą pozostawać luźne. Nie wolno w tym czasie spinać ich, wiązać w kucyk, a nawet zakładać czapki. Unikniesz w ten sposób powstania nieestetycznych odgnieceń. Musisz także zrezygnować z ich mycia – także przez wspomniane trzy dni – nie jest więc dobrym pomysłem wykonanie zabiegu tuż przed wielkim wyjściem. Po upływie tego czasu, możesz umyć włosy, ale najlepiej jest używać do tego szamponu i odżywki, dedykowanym włosom właśnie po keratynowym prostowaniu. Niezbędne jest bowiem stałe dostarczanie i uzupełnianie keratyny – od tego zależy czy efekt utrzyma się wspomniane kilka miesięcy. Dobrym pomysłem jest też pielęgnacja naturalna, która nie jest tak silna, więc znacznie wolniej wypłucze keratynę. Stosując się do tych wskazówek, Twoje włosy będą olśniewały naprawdę długi czas. Keratyna może zdziałać prawdziwe cuda – przekonaj się sama.