Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Depilacja pastą cukrową – jak ją wykonać w zaciszu własnej łazienki? Podpowiadamy!

Depilacja pastą cukrową cieszy się sporą popularnością już od wielu lat. Nic w tym dziwnego, gdyż ta metoda usuwania zbędnego owłosienia może zapewnić efekty utrzymujące się nawet przez trzy tygodnie! Jeżeli chcesz wiedzieć, jak krok po kroku przeprowadzić ten rodzaj depilacji, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł!

Jakie efekty daje depilacja pastą cukrową?

Choć metoda ta wydaje się pochodzić ze współczesności, depilacja pastą cukrową była znana już wieki temu! Ten sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia jest prosty i zapewnia długotrwałe efekty. Dodatkowo włoski, które odrastają po zabiegu, są zdecydowanie słabsze i jaśniejsze, dlatego też z upływem czasu można wykonywać zabieg znacznie rzadziej. Dużym plusem jest fakt, że ten rodzaj depilacji z powodzeniem możesz wykonać w zaciszu własnego domu, nie wydając pieniędzy na wizyty w salonach kosmetycznych. Zastanawiasz się, czy depilacja pastą cukrową boli? Mamy dobrą wiadomość! Pasta oblepia jedynie włoski, nie przyklejając się do skóry – przez co zabieg jest o wiele mniej bolesny niż inne rodzaje depilacji.

Pasta cukrowa do depilacji – jak ją zrobić?

Jeżeli zainteresował Cię ten sposób depilacji, przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w pastę cukrową. Możesz ją zrobić samodzielnie lub zdecydować się na zakup gotowego produktu. Do jej wykonania potrzebujesz cukru, wody oraz soku z cytryny. Taką miksturę należy gotować do momentu, aż cała masa zacznie gęstnieć i nabierać ciemniejszego koloru. Ostatecznie pasta powinna przybrać wygląd i konsystencję rozpuszczonego karmelu. Teraz należy pozostawić ją do wystygnięcia i zlać do pojemniczka. Twoja masa do depilacji jest już gotowa do użycia!

Jeżeli jednak szukasz wygodniejszego rozwiązania, proponujemy zakup gotowej pasty cukrowej. Znajdziesz ją w wielu drogeriach internetowych, m.in. w https://constanza.pl/, oferującej szeroki wybór produktów do pielęgnacji, depilacji oraz makijażu.

Jak przeprowadzić depilację?

Twojej pasty cukrowej możesz używać na zimno. Taki produkt musisz przez chwilę pougniatać w dłoniach, aby nabrał pokojowej temperatury. Konsystencja masy powinna przypominać plastelinę. Tak przygotowany preparat rozprowadź cienką warstwą na swojej skórze, pamiętając o tym, by robić to pod włos. Od razu po rozprowadzeniu zerwij pastę w sposób energiczny – zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Postępuj tak z każdym fragmentem skóry, aż całkowicie pozbędziesz się zbędnego owłosienia.