Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Związek na odległość – jak sprawić, by przetrwał?

Tak daleko, ale nadal blisko – czy to możliwe? Tak, jeśli poważnie podejdziemy do kwestii budowania intymności, zarówno gdy jesteśmy razem, jak i osobno.

Bliskość buduje się na co dzień

Największym spoiwem związku jest intymność – to dzięki niej jesteśmy w stanie przetrwać naturalne kryzysy w relacji, ale także tego typu wyzwania, jak bycie daleko od siebie. Stworzenie intymności i jej utrzymanie wymaga jednak pracy i zaangażowania obojga partnerów.

Na intymność składa się wiele czynników. Począwszy od fizycznej bliskości, wykraczającej daleko poza seks, na gotowości do wysłuchania drugiej strony skończywszy. To poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, uważność i przekonanie o tym, że jako para stanowimy jedność. Należy pamiętać, że tak definiowanej intymności nie można uzyskać starając się o nią raz w miesiącu. I naprawdę, odległość nie ma tu większego znaczenia.

Można być blisko, ale jednak daleko i na odwrót

Pary, które przez wiele lat żyją ze sobą pod jednym dachem wpadają często w pułapkę codzienności. Ich intymność nie istnieje, ponieważ przestali już o siebie zabiegać. Nie słuchają się, nie spędzają ze sobą czasu, ale obok siebie. W ich sypialni zapanowała rutyna, a kiedy jeden z partnerów porusza kwestię eksperymentów i kupuje np. dildo analne, druga strona zapada na chroniczny ból głowy.

Z tej perspektywy związek na odległość daje wiele możliwości docenienia każdej chwili, którą mamy możliwość spędzić w fizycznej bliskości. Oczywiście wiąże się z nim wiele wyzwań, ale warto potraktować odległość jako okazję do wzbogacenia relacji, a nie przeszkodę.

Jak zadbać o relację na odległość?

  • Często do siebie dzwońcie, jednak bez przesady. Współczesna technika pozwala nie tylko na słyszenie się, ale również oglądanie. Ma to swoje plusy, ale także minusy – sprawcie, aby Wasz kontakt był faktycznie wartościowy, a nie stał się nudnym obowiązkiem.
  • Planujcie, co zrobicie, gdy będziecie razem. Planujcie z wyprzedzeniem czas, który spędzicie w czasie spotkania. Nie chodzi o zaplanowanie każdej minuty, ale warto mieć ogólny pomysł na weekend, aby uniknąć później marnowania czasu na niepotrzebne dywagacje czy ewentualne kłótnie na temat wyjazdu czy wyjścia.
  • Pracujcie nad komunikacją. To przydaje się w każdym związku, ale w przypadku tych na odległość jest niebywale istotne. W rozmowach telefonicznych czy tekstowych może umykać nam część komunikatu, jakim jest mowa ciała drugiej osoby.