Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

W jakiej kolejności nakładać kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Marzysz o tym, by móc pochwalić się zadbaną, promienną i zdrową cerą? Odpowiednia dieta, ilość snu i dobrej jakości kosmetyki to nie wszystko. Aby w pełni cieszyć się piękną i pełną blasku skórą, ważna jest prawidłowa sekwencja nakładanych produktów. Zastanawiasz się, w jakiej kolejności nakładać kosmetyki do pielęgnacji twarzy? Czytaj dalej, a dowiesz się, jak należy dbać o skórę.

Dlaczego kolejność aplikowania kosmetyków do pielęgnacji twarzy ma znaczenie?

Kolejność aplikowania kosmetyków do pielęgnacji twarzy jest istotna z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim jest to jedyny sposób na zwiększenie efektywności stosowanych produktów. Stopniowe nakładanie preparatów pozwala także na uniknięcie nadmiernego obciążenia skóry. To z kolei ma pozytywny wpływ na jej kondycję. Prawidłowo zaaplikowane kosmetyki stanowią także idealną bazę pod makijaż. Będzie on nie tylko trwały, ale i estetyczny.

W jakiej kolejności nakładać kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Prawidłowa pielęgnacja twarzy składa się z kilku podstawowych etapów. Każdy z nich przygotowuje cerę do kolejnego kroku. Zobacz, w jakiej kolejności nakładać kosmetyki, by cieszyć się zadbaną i zdrową skórą.

– Preparat do oczyszczania twarzy pozwala przygotować cerę na dalsze kroki pielęgnacyjne. Aby skutecznie poradzić sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, makijażem i nadmiarem sebum, należy w pierwszej kolejności zastosować olejek do mycia twarzy. Kolejnym etapem jest zaaplikowanie preparatu na bazie wody. Odpowiednie kosmetyki są dostępne między innymi w ofercie e-sklepu https://kosmetycznapaczka.pl/. Do wyboru masz żele do mycia twarzy, pianki, emulsje myjące i płyny micelarne.

– Tonik ma na celu zrównoważenie pH skóry po oczyszczaniu i usunięcie pozostałości kosmetyków oraz zanieczyszczeń. Wiele preparatów tonizujących ma także właściwości odżywcze. Skóra jest bardziej chłonna i lepiej przygotowana do dalszych etapów pielęgnacyjnych.

– Serum to produkt o skoncentrowanej dawce składników aktywnych. Jego zadaniem jest dostarczenie skórze odpowiedniej dawki witamin, nawilżenie i rozjaśnienie. Dzięki temu cera jest jędrna, elastyczna i promienna.

– Krem pod oczy powinien być nakładany po kilku minutach od aplikacji serum. Należy go delikatnie wklepać opuszkami palców.

– Krem nawilżający to niezbędny kosmetyk do pielęgnacji twarzy. Należy go wmasować okrężnymi ruchami. Ostatni etap to także odpowiedni czas na wykonanie delikatnego masażu, który pobudzi krążenie w skórze.