Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie korzyści zdrowotne przynosi suplementacja kwasu hialuronowego?

Taki suplement (zawierający kwas hialuronowy) stosowany regularnie i przez określony czas może znacznie poprawić funkcjonowanie stawów, zredukować widoczność zmarszczek, poprawić gęstość skóry i owal twarzy, zagęścić i zregenerować włosy oraz wzmocnić paznokcie.

Suplementy kwasu hialuronowego powstają przy użyciu zsyntetyzowanych form związku naturalnie występującego w organizmie. Sklasyfikowany jako polisacharyd (rodzaj węglowodanu), kwas hialuronowy występuje w wysokich stężeniach w skórze, stawach i oczach, gdzie zapewnia nawilżenie i utrzymuje nawodnienie tkanek. Ponieważ poziom kwasu hialuronowego spada wraz z wiekiem, suplementy kwasu hialuronowego mogą pomóc w leczeniu lub zapobieganiu schorzeniom związanym ze starzeniem się.

Korzyści zdrowotne

Jednym z najczęstszych zastosowań kwasu hialuronowego jest leczenie i łagodzenie objawów choroby zwyrodnieniowej stawów

Praktycy medycyny alternatywnej twierdzą, że suplementy kwasu hialuronowego mogą również zapobiegać lub leczyć szereg innych problemów zdrowotnych, w tym:

Zespół chronicznego zmęczenia
Przewlekły stan zapalny
Zaburzenia erekcji
Fibromialgię
Bezsenność
Osteoporozę
Zmarszczki
Nawracające zakażenia dróg moczowych

Niektórzy uważają, że suplement doustny oferuje takie same korzyści, jak zastrzyki z kwasu hialuronowego (w kolano – w przypadku bólu kolana) i serum kwasu hialuronowego w obrębie twarzy (w celu uzyskania młodszego wyglądu skóry).

Istnieją dowody na to, że doustny kwas hialuronowy ma właściwości przeciwstarzeniowe, które mogą poprawić koloryt skóry oraz zmniejszyć drobne linie i zmarszczki.Według badania przeprowadzonego w 2017 r. w Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology, 60 kobiet i mężczyzn z kurzymi łapkami doświadczyło zmniejszenia głębokości i objętości zmarszczek, a także poprawy blasku i elastyczności skóry, po 12 tygodniach leczenia doustnym hialuronianem w dawce 120 mg dziennie.

Dawkowanie i przechowywanie

Nie ma uniwersalnych wytycznych dotyczących prawidłowego stosowania doustnie kwasu hialuronowego. Niektórzy producenci zalecają dzienną dawkę 200 miligramów (mg), podczas gdy inni zalecają dawkę do 1000 mg dziennie.

Pomimo twierdzeń, że jest inaczej, nie ma dowodów na to, że wyższe dawki kwasu hialuronowego przekładają się na lepsze wyniki. W rzeczywistości większość badań klinicznych ogranicza dzienne spożycie kwasu hialuronowego do nie więcej niż 240 mg/ dziennie.

Suplementy kwasu hialuronowego można przechowywać w lodówce, ale równie dobrze można je przechowywać w chłodnym, suchym pomieszczeniu. Bezdyskusyjnie jednak, należy wyrzuć każdy produkt, którego termin przydatności do spożycia minął lub który wykazuje jakiekolwiek oznaki uszkodzenia lub zepsucia.

Gdzie kupić suplement z kwasem hialuronowym?

Po zakup preparatu zapraszamy na oficjalną stronę PROCEANIS POLSKA. Na stronie również można znaleźć informacje o autoryzowanych punktach sprzedaży.