Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dlaczego turban na głowę jest lepszy od ręcznika?

Czy wiesz, że pocieranie włosów ręcznikiem ma szkodliwy wpływ na ich strukturę? To jeden z najczęściej powielanych błędów w codziennej pielęgnacji wśród kobiet. Znacznie zdrowsze dla fryzury okazuje się delikatne zawijanie włosów w ręcznik lub zwykłą, bawełnianą koszulkę. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnego turbanu na głowę. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Bezpieczne rozwiązanie dla Twoich włosów

Każda kobieta marzy o tym, by jej włosy wyglądały pięknie i zdrowo, ale pocieranie mokrych kosmyków ręcznikiem zdecydowanie nie poprawia ich kondycji. Takie traktowanie może doprowadzać do matowienia, łamliwości, a nawet trwałych zniszczeń. Jak zatem pozbyć się nadmiaru wody z włosów tuż po ich umyciu? Używanie turbanu na głowę sprawdzi się doskonale. Jest to specjalnie zawinięty, miękki i chłonny ręcznik. Wystarczy założyć go na głowę na kilka minut. Materiał wchłonie nadmiar wody bez konieczności pocierania delikatnych pasm.

Praktyczne i higieniczne

Turban na głowę to nie tylko bezpieczne, ale także bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w Twojej codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim zapewni Ci ono komfort i uprości życie. Mokre włosy tuż po kąpieli będą szczelnie schowane pod miękkim materiałem, a Ty bez żadnych utrudnień nałożysz na twarz ulubiony peeling lub krem. Dobrej jakości turbany często mają wszytą elastyczną gumę, dzięki której możesz mieć pewność, że stabilnie utrzymują się na Twojej głowie. To jednak nie wszystko. Używanie turbanów przeznaczonych specjalnie do włosów jest także bardziej higieniczne, niż stosowanie tradycyjnego ręcznika. Pamiętaj jednak o tym, żeby nie trzymać go na głowie zbyt długo, ponieważ może to doprowadzać do rozwoju bakterii. Kilka minut w zupełności wystarczy.

Jaki turban na głowę wybrać?

Jeśli dotychczas nigdy nie miałaś turbanu na głowę, możesz zastanawiać się, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni. Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z którego został on wykonany. Powinien być niezwykle miękki, przyjemny w dotyku i chłonny. Unikaj wszelkich turbanów o chropowatej strukturze, ponieważ mogą one niszczyć Twoje włosy. Polecamy wszystkie modele z wszytą mocną gumką, która zapewnia odpowiednią stabilność i sprawia, że materiał nie zsuwa się z głowy. Wybierz model w ulubionym kolorze i taki, który został wykonany z dbałością o estetykę. Dzięki temu używanie turbanu na głowę będzie dla Ciebie przyjemnością. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie produkt można prać w pralce i prasować.