Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak optycznie powiększyć korytarz?

Korytarz w domu to z zasady ciąg komunikacyjny łączący poszczególne pomieszczenia – a zatem dość długi, wąski i nieprzystosowany do wstawiania tam szerokich mebli. Ma jednak zwykle pewną ważną zaletę – brak okien, a w wielu przypadkach również grzejników. Oznacza to nieco większą ustawność korytarza – i sposobność, aby wstawić w nim odpowiednio przystosowane do tego pomieszczenia meble. Czy można z ich pomocą powiększyć korytarz optycznie?

Czy da się powiększyć korytarz… meblami?

Nawet w najmniejszym ciągu komunikacyjnym przydadzą się dobrej jakości półki do przedpokoju lub meble na korytarz do przechowywania odzieży wierzchniej. Samo ich ustawienie fizycznie zmniejsza ilość miejsca w korytarzu, ale wybierając odpowiednie meble można zredukować efekt ciasnoty, a nawet więcej – sprawić, by przedpokój wydawał się przestronny.

Najłatwiej uzyskać ten efekt wstawiając do przedpokoju szafę z dużymi lustrzanymi powierzchniami. Lustra odbijając światło będą zwiększały wizualnie dostępną ilość miejsca. Jeśli nie lustra – możesz wykorzystać duże lub narożne szafy garderobiane z białymi lub bardzo jasnymi frontami. Dostępne w Marmex meble na korytarz pozwolą Ci uzyskać ciekawy efekt stylistyczny przy jednoczesnym optycznym powiększeniu przestrzeni. Białe kolory rozjaśniają wnętrze, więc doskonale rozjaśniają ciemne korytarze. Wybierając meble z drzwiami przesuwnymi nie musisz obawiać się, że podczas korzystania z szafy w korytarzu zrobi się nagle mało miejsca!

Półki do przedpokoju – stylowe miejsce na drobiazgi

Aby uzyskać efekt zwiększenia przytulności swojego korytarza, warto zrezygnować z dużych, ciężkich mebli na rzecz wieszaków na odzież, lekkich półek na buty lub niewielkich regalików. Zawieszone gdzieś wysoko mogą sprawdzić się jako półeczki na domowe drobiazgi i ozdoby, a przy okazji dają optycznie wrażenie większej przestrzeni. W jaki sposób? Wieszając półki wysoko w wąskim korytarzu, zyskuje się wrażenie, jakby pod nimi było sporo wolnej przestrzeni – przez co sam korytarz wydaje się optycznie szerszy.

Jak wygodnie urządzić korytarz?

Co koniecznie musi się znaleźć w przedpokoju? Oczywiście półka na buty, które będzie się tam zostawiać przed wejściem do dalszych części domu. W Marmex do wyboru są bardzo ciekawe modele, które idealnie sprawdzają się w wąskich korytarzach – na przykład półki, do których wkłada się buty na ukos, przez co oszczędza się mnóstwo miejsca bez względu na rozmiar obuwia. Przyda się także miejsce do odwieszania okryć wierzchnich oraz nakryć głowy. Nie musi to być szafa – choć jeśli decydujesz się na taką, w wąskim przedpokoju najlepiej sprawdzi się ta wysoka z drzwiami przesuwnymi, która oszczędza przestrzeń. Możesz też postawić na pasujące do stylu mieszkania wieszaki wiszące lub stojące – oprócz funkcji praktycznej bywają one również prawdziwą ozdobą przedpokoju.

Wykorzystując lustra i duże, jasne powierzchnie z pewnością uda Ci się optycznie wpłynąć na powiększenie przestrzeni korytarza – przez co przyjemniej będzie się z niego korzystało na co dzień!