Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wibrator – niezastąpiony gadżet erotyczny dla zdrowia i przyjemności

Wibrator jest z pewnością najbardziej rozpoznawaną zabawką erotyczną na świecie. Większość kobiet (ale i spora grupa mężczyzn) albo ma, albo miała w swoim życiu do czynienia z tego rodzaju gadżetem – lub też przynajmniej o nim słyszała.

Co zatem warto wiedzieć o wibratorach? Czy tego rodzaju wyposażenie służy tylko przyjemności, czy można mówić także o jego wpływie na zdrowie kobiety?

Wibrator – czyli co?

Wibrator jest urządzeniem, którego wynalezienie przypisuje się doktorowi Josephowi Mortimerowi Granville’owi, który opracował pierwszy model w 1880 roku. O pierwotnym przeznaczeniu wibratora do tej pory krąży kilka hipotez. Jedną z bardziej popularnych jest ta, według której urządzenia tego rodzaju miały służyć kobietom w terapii histerii (będącej zresztą schorzeniem o wyjątkowo szerokim spektrum objawów – od bólu głowy, przez nerwowość, aż po zasłabnięcia i bezsenność). Obecnie wielu badaczy skłania się raczej ku tezie, że jako aparatura masująca wibrator miał na celu rozluźniać spięte mięśnie, poprawiać krążenie i niwelować ból. Co więcej, początkowo z takich urządzeń korzystać mieli przeważnie mężczyźni, dla których stymulacja za pomocą wibracji ułatwiać miała zwalczanie zaparć czy zmęczenia.

Ponieważ wibratory dla pań traktowano jako, pewnego rodzaju, wszechstronne urządzenia prozdrowotne, stosowano je w terapii nawet 200 różnych schorzeń – z czasem także typowo kobiecych (wibracje miały, chociażby, niwelować zmarszczki). O zasadności wykorzystywania wibratora także do masturbacji nie mówiono wprost. Pod koniec XIX i na początku XX wieku seks i wszystko, co z nim związane, stanowił tabu, jednak świadomość funkcjonalności aparatury tego rodzaju była, jak łatwo się domyślić, całkiem duża.

O znanym obecnie zastosowaniu wibratorów głośniej zrobiło się w latach pięćdziesiątych – po opublikowaniu sławnego raportu Alfreda Kinseya, według którego nawet ponad 60% kobiet przyznawało się do regularnej masturbacji. Od tego momentu przeznaczenie wibratora zostało już określone dość jasno – miał przynosić satysfakcję! Po więcej wejdź na https://sexactive.pl/

Wibrator dla przyjemności – solo i w parze

Obecnie wibrator, dawniej określany eleganckim mianem „personalnego masażera”, służy przede wszystkim dawaniu fizycznej satysfakcji. Najczęściej korzystają z niego kobiety, chociaż nie jest powiedziane, że mężczyźni powinni odmawiać sobie przyjemności płynącej ze stymulacji za pomocą takich gadżetów erotycznych.

Rynek wibratorów jest obecnie tak rozbudowany, że raczej żadna użytkowniczka czy użytkownik nie powinni mieć specjalnego problemu z wyborem odpowiedniego modelu. Można nawet pokusić się o opisanie kilku rodzajów wibratorów, wśród których wyróżnić warto:

  • klasyczne wibratory – czyli typowe „masażery” – niewielkie urządzenia o bardzo prostym kształcie (na przykład przypominającym nabój),
  • realistyczne wibratory – bardzo lubiane ze względu na nawiązania do kształtu penisa – wibratory tego rodzaju świetnie naśladują naturalny narząd, do tego dostępne są wielu kolorach, rozmiarach i kształtach (na przyssawce czy też z imitacją jąder),
  • wibratory wielofunkcyjne – na przykład z dodatkowymi wypustkami, podwójne czy o ruchu rotacyjnym połączonym z wibracjami,
  • wibratory łechtaczkowe – zwykle mniejsze, niekiedy z wymiennymi głowicami, mające na celu stymulację wrażliwej łechtaczki,
  • motylki i jajeczka wibrujące – będące wibratorami głównie ze względu na pełnione funkcje, ponieważ kształtem niezbyt nawiązuje do klasycznych czy realistycznych modeli.

Korzystanie z wibratora, czy to samodzielnie w trakcie masturbacji, czy z partnerem/partnerką w trakcie stosunku pozwala na osiągnięcie orgazmu w bardzo przyjemny, satysfakcjonujący sposób. Gadżety erotyczne tej kategorii warto mieć w sypialni – dobrej jakości wykończenie z cyberskóry lub silikonu łatwo zachować w czystości, a zasilanie bateryjne pozwala zabrać zabawkę ze sobą i korzystanie z niej w dowolnym momencie. Dzięki możliwości ustawienia natężenia wibracji każdy jest w stanie dostosować pracę wibratora do własnych potrzeb.

Czy korzystanie z wibratora jest dobre dla zdrowia?

Pomimo medycznej genezy, obecnie wibratory nie są traktowane jako akcesoria pozwalające zadbać o zdrowie – pora to zmienić!

Regularne korzystanie z wibratora, zwłaszcza w formie penetracji, niezwykle silnie oddziałuje na mięśnie dna miednicy. To z kolei oznacza, że tego rodzaju stymulacja może wspierać walkę z dość powszechnym kobiecym problemem, jakim jest nietrzymanie moczu!

Warto traktować wibrator także jako, dosłownie, masażer erotyczny – wibracje urządzenia mogą doskonale łagodzić bóle przedmiesiączkowe. Delikatne lub mocniejsze drgania działają rozluźniająco, usprawniają naturalny proces krążenia krwi, co przekłada się na łagodzenie dolegliwości bólowych. Wiele kobiet decyduje się również na stosowanie wibratora w trakcie miesiączki. Nie od dziś wiadomo bowiem, że zarówno stymulacja, jak i orgazm w trakcie okresu także działają przeciwbólowo. Jedyne, o czym musisz pamiętać w przypadku masturbacji w czasie krwawienia, to absolutna konieczność zachowania higieny – po każdej zabawie dokładnie umyj wibrator lub, dla wygody, zakładaj na niego prezerwatywę.

Artykuł partnera.