Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co warto wiedzieć o paznokciach żelowych?

Dłonie są ważnym wskaźnikiem stopnia troski kobiety o siebie, tego, jak bardzo stara się zawsze pozostać w najlepszej formie. Dążąc do osiągnięcia idealnego wyglądu swoich paznokci ich dekoracyjnego designu kobiety decydują się na manicure. Co więcej, z natury nie wszystkie paznokcie mają idealny kształt i tutaj pomogą paznokcie żelowe. Żel jest to powłoka bardzo odporna na zużycie i wytrzymuje dłużej niż w przypadku tradycyjnych lakierów do paznokci.

Czym cechują się lakiery do wykonania paznokci żelowych?

Żele używane do tworzenia powłok są bezwonne i nie wymagają długotrwałego piłowania. Ich nakładanie nie zajmuje dużo czasu, powstałe paznokcie żelowe nie złuszczają się, mają dobrą przyczepność do paznokcia. Są idealne do francuskiego manicure, tipsów i obszernych stylizacji paznokci. Istnieją dwa rodzaje żeli: żele nieświatłoczułe i żele utwardzane światłem UV. W przypadku żeli światłoczułych do utwardzenia żelu potrzebne jest specjalne źródło światła, halogen lub ultrafiolet.

Paznokcie żelowe – jakie są rodzaje żeli

Żele działają ze źródłem promieniowania ultrafioletowego. Ważne jest również: im wyższe stężenie substancji inicjującej w żelu, tym mniejsza moc oświetlenia będzie potrzebna do utwardzania. Produkowane są kolorowe żele, dzięki czemu wykonane paznokcie żelowe nie wymagają już lakierowania. Używane są układy jedno, dwu i trójfazowe. Pierwszym krokiem jest zapewnienie jak najlepszej przyczepności żelu do paznokcia.Tutaj stosuje się grunty, dodatkowe materiały. W drugim kroku paznokieć jest projektowany na kształcie lub końcówce. Ostatnim krokiem jest utrwalenie, nadanie mu połysku. Proces jest podobny do manicure: baza, lakier, warstwa ochronna. Żele jednofazowe przypominają szampony trzy w jednym.

Najczęściej takie materiały są używane na słabe paznokcie i gdy występuje nadwrażliwość na składniki. W przypadku żeli dwufazowych łączenie i projektowanie to jedno rozwiązanie, a wykończenie to już kolejny krok. W przypadku żeli trójfazowych różne żele wykonują różne zadania.Technologia robi różnicę w zastosowaniu. Jeśli wymagane jest nakładanie na końcówkach, można zastosować żele jedno- lub dwufazowe. Jeśli jest to konieczne do lepszego formowania, stosuje się żel trójfazowy, który jest gęstszy i mniej rozprowadzający, aby ułatwić tworzenie swobodnej krawędzi paznokcia. Okazuje się, że do stworzenia paznokci żelowych najpierw musi być użyta warstwa podkładowa, następnie warstwa konstrukcyjna, a na końcu warstwa mocująca.

Paznokcie żelowe bio

Paznokcie na bazie biożelu zyskują estetyczny i zadbany wygląd.Ta trwała powłoka wzmacnia i chroni płytkę paznokcia. Biogel jest trwalszy niż zwykle, jednocześnie różni się plastycznością i zapewnia bezpieczeństwo dla płytki paznokcia. Procedura tworzenia paznokci żelowych trwa nie dłużej niż dwie godziny. Takie żele nie powodują podrażnień skóry, ale doskonale wyrównują powierzchnię i zapobiegają rozwojowi chorób grzybiczych, ponieważ stosuje się promieniowanie ultrafioletowe. Zaletą paznokci żelowych jest podobieństwo do budowy własnego paznokcia. Ponadto wyglądają pięknie, mają naturalny połysk. Pod żelem paznokcie oddychają i rosną.

Rodzaje przedłużeń na paznokciach żelowych

Paznokcie żelowe wykonywane są w dwóch technologiach: za pomocą szablonów i tipsów. Tipsy przykleja się do naturalnych paznokci, nadając im pożądany kształt i całość pokryta jest żelem. Wykonywanie jest łatwiejsze, ale trzeba poświęcić więcej czasu na ich stworzenie. Paznokcie żelowe na szablonie: umieszcza się pod końcówką paznokcia, a na wierzch nakłada się żel pokrywający zarówno szablon, jak i naturalną płytkę. Powierzchnia jest gładka i błyszcząca. Ostatnim etapem jest nadanie wybranego kształtu. Manicure żelowy może pozostać bez lakieru lub wybrany zostanie wzór paznokci. Paznokcie żelowe oparte na tipsach i szablonach mają podobną wytrzymałość i estetykę.

Czy paznokcie żelowe mają jakieś wady?

To kruchość, strach przed znacznymi zmianami temperatury, na przykład podczas przechodzenia z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz w zimnych porach roku. Może to spowodować pęknięcie żelu, co z kolei będzie wymagało ponownej procedury. Dodatkowa pielęgnacja jest wymagana, co trzy tygodnie. Zależy to od tempa odrastania paznokci, ponieważ paznokcie żelowe są grubsze niż prawdziwe, dlatego po odrastaniu granica staje się bardziej widoczna i konieczna jest korekta. Drugą wadą jest trudność w usunięciu paznokcia żelowego.

Jak usunąć paznokcie żelowe?

Niektóre żele można zanurzyć w acetonie, ale to naprawdę nie jest dla każdego. Żele utwardzane światłem ultrafioletowym będą musiały być usuwane warstwa po warstwie, moczenie ich w acetonie nie ma sensu. Ale paznokcie wykonane z niewrażliwych na światło żeli można zwilżyć acetonem, zanurzając w nim dłonie na 15-25 minut. Po namoczeniu drewnianym pilnikiem do paznokci miękki żel jest przesuwany się do wolnej krawędzi, a ruchy są powtarzane, aż do całkowitego usunięcia sztucznego paznokcia żelowego. Następnie poleruje się płytkę paznokcia, naskórek i skórę pokrywa się specjalnym olejem lub balsamem, a następnie wykonuje manicure. Zarówno nakładanie jak i usuwanie paznokci żelowych lepiej powierzyć manikiurzystce

Paznokcie żelowe w trendach modowych

Zarówno na paznokciach średniej długości i krótkich, projekt może być bardzo zróżnicowany. Współczesny trend to krótki manicure, prostota, ale z nutką oryginalności. Paznokcie żelowe dopełniają wizerunek współczesnej kobiety, pomogą uwzględnić wszystkie niuanse nowoczesnej mody, nadają paznokciom naturalny i zadbany wygląd. Francuski manicure wciąż nie wyszedł z mody, ale paznokcie żelowe pozwalają mu również nadać oryginalności i uroku.

Na przykład można wykonać końcówki paznokci w różnych kolorach, użyć różnych dekoracji. Warunkiem jest jednak naturalny kolor głównej części paznokcia. Dla niej manikiurzystka zawsze wybiera żel w odcieniach beżu, różu lub przezroczyste. Ale w przypadku końcówki paznokcia zawsze można wybrać różne odcienie, a wzór na paznokciu nakładany jest bez problemu.

Paznokcie żelowe wykonywane w domu

Jeśli kobieta ma dostęp do niezbędnych narzędzi, może samodzielnie wykonać paznokcie żelowe. Wszystko zaczyna się od przygotowania, czyli usunięcia starej powłoki.Tylko oczyszczone płytki paznokcia mogą być pokryte żelem. Dlatego zwykły lakier usuwa się specjalnym płynem, a akryl lub żel należy usunąć w salonie. Drugim krokiem jest przycięcie paznokci do uzyskania odpowiedniej długości. Następnie delikatnie odsuwa się naskórek, nakłada się na niego olejki do skórek za pomocą wacika i odsuwa każdą specjalną szpatułką. Może być konieczne moczenie paznokci w ciepłej wodzie przez kilka minut, aby można było łatwo odsunąć miękkie skórki.

Ważne jest, aby usunąć górną warstwę paznokci, ale wraz z nią usuwa się połysk. Oznacza to, że do takiej powierzchni łatwiej jest przyczepić żel: nie złuszcza się ani nie odpada. Po całkowitym wyschnięciu odtłuszczacza na każdy paznokieć i można nałożyć cienką warstwę żelu. Jeśli żel dostanie się na naskórek lub skórę, trzeba usunąć go patyczkiem. Paznokcie żelowe to świetny sposób na perfekcyjny manicure w krótkim czasie, a także dobry sposób na wydłużenie i korektę ubytków na powierzchni paznokcia. Przy kruchych i złuszczających się paznokciach, żelowe pomogą wzmocnić naturalne i uczynić je bardziej estetycznymi.