Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak pokonać łysienie dzięki szamponowi?

Szampon przeciw łysieniu to produkt poszukiwany przede wszystkim przez panów. Wbrew pozorom, przedstawicielki płci pięknej również mogą narzekać na problemy z przerzedzeniem się kosmyków. Ze względu na powszechność i zaawansowanie problemu, dobrze byłoby bardzo starannie wybierać szampon. Warto przejrzeć rozmaite oferty zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu pielęgnacyjnego.

Jaki powinien być dobry szampon?

Jeżeli zależy nam na tym, aby stosować skuteczny szampon, najlepiej sięgnąć po produkt o wszechstronnych właściwościach. Doskonale byłoby, gdyby szampon w łagodny sposób oczyszczał skalp. Bardzo często problemy z wypadaniem włosów zaostrzają się na skutek stosowania szamponów zawierających szkodliwe i silnie działające detergenty. Mowa tu między innymi o substancjach z grupy SLS. Kluczem do sukcesu jest stosowanie szamponów, które wykazują lekki potencjał nawilżający. Skóra głowy potrzebuje bowiem ukojenia podrażnień i zregenerowania przesuszeń. Nie ulega wątpliwości, że dobry jakościowo szampon powinien zawierać składniki aktywne, które pobudzą włosy do intensywnego wzrostu i zahamują ich wypadanie. Doskonale, gdyby szampon działał także pobudzająco na mikrokrążenie. Dzięki temu wspomniane składniki aktywne skuteczniej zadziałają na powierzchni skóry głowy.

Jakich składników szukać w szamponie przeciw łysieniu i jak go stosować?

Szampon przeciw łysieniu powinien być stosowany systematycznie, bo w przeciwnym razie mowy o zadowalających i w miarę trwałych efektach być niestety nie może. Nie wolno również zapominać o tym, aby najpierw delikatnie masować skórę głowy, a potem dopiero spłukać szampon. Kluczem do sukcesu jest stosowanie kosmetyków z odpowiednim składem. Najlepiej, jeżeli będzie on naturalny. Naturalne składniki aktywne są bezpieczne dla naszej skóry i nie powodują podrażnień. Trzeba jednak pamiętać, że nawet naturalne składniki wykazują potencjał uczulający. Warto więc upewnić się co do tego, że nie mamy alergii na jakiś składnik zawarty w szamponie. Wśród składników, które powinny znajdować się w szamponie przeciwko łysieniu należy wyróżnić między innymi ekstrakt ze skrzypu polnego, a także ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej. Ponadto, wskazany jest ekstrakt z siemienia lnianego oraz z korzenia lukrecji gładkiej. Obydwa składniki pomogą złagodzić ewentualne podrażnienia skalpu. Należy uzbroić się także w cierpliwość. Rezultaty stosowania szamponu nie pojawią się od razu. Ujrzymy je po około dwóch, trzech tygodniach.