Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jaką odżywkę do włosów wybrać?

Odżywka już w samej nazwie zawiera informację o swoim działaniu. Ma regenerować włosy i poprawiać ich wygląd. Niestety z doborem odżywki bywa różnie. A to kluczowe, by odżywka zawierała składniki aktualnie potrzebne włosom. O jakie składniki chodzi i jak rozpoznać, kiedy włosy ich potrzebują?

Wiesz, czym jest PEH?

Każda włosomaniaczka doskonale wie, czym jest ten skrót. To pielęgnacja oparta na zapewnieniu włosom równowagi, dzięki dostarczeniu im odpowiednich składników odżywczych. „P” to proteiny, a więc cegiełki, odbudowujące strukturę włosa. Dzięki nim włosy są gładsze. „E” oznacza emolienty, a więc substancje natłuszczające włosy i chroniące je przed utratą naturalnego nawilżenia. „H” to humektanty, a więc nawilżacze – substancje uzupełniające nawodnienie włosów. Połączenie tych wszystkich składników zapewnia włosom właściwy balans.

Jak rozpoznać, czego brakuje włosom?

Kluczowe dla dobrego dopasowania odżywki do włosów, jest określenie ich kondycji i zapotrzebowania. Skąd masz wiedzieć, czy Twoje włosy potrzebują protein, emolientów czy humektantów? Przyjrzyj się im! Jeśli są oklapnięte, a jednocześnie puszą się i kruszą to oznaka brak protein. Ich nadmiar objawia się szorstkością, matowością i brakiem blasku.
Włosy pozbawione emolientów są podatne na elektryzowanie się, są matowe, szorstkie i puszące. Nadmiar tego składnika sprawia, że stają się oklapnięte, przetłuszczone, pozbawione objętości, a skręt staje się mniej wyraźny.
Niedobór humektantów skutkuje łamliwością, kruszeniem i strączkowaniem się włosów. Pojawia się sianowatość. Przy nadmiarze humektatnów włosy tracą objętość i zaczynają się puszyć. Są przeciążone.
Jak więc widać, w PEH to balans jest kluczem do sukcesu. Odpowiednia ilość protein, emolientów i humektantów jest kluczem do sukcesu.

OMO – chroń włosy odżywką!

Klasyczny sposób stosowania odżywek to nakładanie ich na umyte już włosy. A co powiesz, na to, by nałożyć odżywkę na wilgotne włosy przed ich myciem? Taka metoda zapewnia im ochronę przed wysuszeniem i niekorzystnym wpływem detergentów, znajdujących się w szamponie. Wystarczy najpierw zaaplikować odżywkę na włosy, omijając skalp, a dopiero w kolejnym kroku umyć włosy szamponem. Tym razem skupiając się na skórze głowy. Końcówek nie musisz myć – wystarczy piana, jaka po nich spłynie. Dalej działaj standardowo, nakładając jeszcze raz odżywkę i spłukując ją po kilku minutach. Odżywka – mycie – odżywka – oto tajemnica pielęgnacji OMO!

Wybieraj odżywki do włosów o dobrym, naturalnym składzie, które działając aktywnie, pielęgnując włosy dokładnie tak, jak tego potrzebują.