Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak przechowywać zabawki? Praktyczne porady

Przechowywanie dziecięcych zabawek to nie lada wyzwanie. Podpowiadamy jak zapanować nad dużą ilością zabawek w domu.

Dzieci są obdarowywane zabawkami praktycznie przy każdej nadarzającej się okazji. Z roku na rok ilość zabawek w dziecięcym pokoju rośnie zatem w dość szybkim tempie. Jeżeli w domu jest więcej niż jedna pociecha to ilość zgromadzonych zabawek może wydawać się czasami przytłaczająca. Dodajmy do tego fakt, że dzieci niezbyt chętnie sprzątają zabawki po zakończonej zabawie i w efekcie cały dom może zamienić się w nieuporządkowany i chaotyczny sklep z porozrzucanymi zabawkami. Czy można zapanować nad zabawkowym bałaganem w domu? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym poradniku.

Dlaczego powinno się odpowiednio przechowywać zabawki?

Przechowywanie zabawek w odpowiedni sposób to nie tylko remedium na nieporządek w domu. Uporządkowane zabawki niosą ze sobą również wiele innych zalet, w szczególności dla samego dziecka. Posegregowane zabawki ułatwią utrzymanie porządku w przyszłości, ponieważ maluch będzie miał świadomość gdzie dany rodzaj zabawek należy odłożyć. Lalki i przytulanki powinno się odstawić na półkę, klocki schować do dużego pojemnika, natomiast większe zabawki jak edukacyjne tablice przestawić w róg pokoju by nie przeszkadzały w swobodnym przemieszczaniu się.

W jaki sposób przechowywać zabawki?

Domyślnym miejsce przechowywania zabawek jest pokój dziecka. Zatem już na etapie wyboru mebli do dziecięcego pokoju warto zastanowić się nad ich funkcjonalnością pod względem możliwości przechowywania zabawek. Sugerujemy postawić na meble oferujące dużą ilość półek i szafek co ułatwi przechowywanie  nie tylko zabawek ale ubrań i książek.

Regały na zabawki

Kolejnym elementem do przechowywania zabawek są regały. Sprawdzają się one znakomicie zarówno do składowania dziecięcych książeczek jak i nieco większych zabawek. Wystarczy dobrać rozmiar regału do metrażu pomieszczenia by zapanować nad zabawkowym bałaganem.

Kosze na zabawki

Zamykane lub otwierane kosze na zabawki to kolejny przedmiot, który znacząco ułatwi przechowywanie i organizację zabawek. Wszelkiego rodzaju figurki, samochodziki, resoraki, klocki i inne drobniejsze zabawki bez problemu schowamy do kosza. Jeżeli chcemy zadbać o jeszcze lepszą organizację to można pokusić się o zakup koszy w kilku kolorach i na ich podstawie umieszczać tam dany rodzaj zabawek.

Pojemniki na zabawki

Obok koszy na zabawki pojemniki stanowią drugi najczęściej wykorzystywany przedmiot do organizacji zabawek w mieszkaniu. Zamykany pojemnik pozwoli na szybkie sprzątnięcie dziecięcych drobiazgów z podłogi i odłożenie ich na swoje miejsce. Możliwość układania pojemników jeden na drugim to kolejne ułatwienie w zarządzaniu dostępną, często ograniczoną przestrzenią mieszkania.

Artykuł sponsorowany.