Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dieta sokowa – jakie daje efekty i dla kogo jest polecana?

Stres, brak czasu na gotowanie, jedzenie na mieście, zanieczyszczenie środowiska… Istnieje bardzo wiele czynników, które mogą powodować kumulowanie się toksyn w organizmie. A to niestety wyraźnie odbija się na zdrowiu, samopoczuciu, wadze i wyglądzie skóry. Nie mamy wpływu na wszystkie czynniki, które są odpowiedzialne za nadmiar toksyn, ale możemy zredukować ich ilość za pomocą diety sokowej.

Na czym polega dieta sokowa i jakie ma zalety?

Dieta sokowa (inaczej detoks sokowy) to zastąpienie posiłków stałych poprzez soki i koktajle warzywno-owocowe. Powinna ona trwać około 3–5 dni. Ten sposób odżywiania pozwala dostarczyć organizmowi dużych ilości witamin, minerałów i błonnika. Niezwykle ważną rolę pełnią tu antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki tym samym chronią przed stresem oksydacyjnym. Mają także działanie przeciwnowotworowe, wzmacniają odporność i opóźniają procesy starzenia. Detoks sokowy dostarcza także znacznych ilości błonnika, który reguluje procesy trawienne, zapobiega skokom insuliny i mówiąc potocznie – podkręca metabolizm. Jest niezwykle ważny w diecie osób planujących zrzucenie nadprogramowych kilogramów.

Komu polecana jest dieta sokowa?

Przejście na kilkudniową dietę sokową to doskonałe rozwiązanie dla osób, które:

  • odczuwają dolegliwości ze strony układu trawiennego, w tym także zaparcia,
  • czują spadki energii, są narażone na stres i często czują się przeciążone,
  • nie widzą efektów w odchudzaniu lub chcą przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej i poprawić metabolizm,
  • zauważają negatywny wpływ swojej diety na kondycję cery, np. nasilające się zmiany trądzikowe,
  • mają za sobą kilka dni ucztowania (np. podczas wakacji) i chcą wrócić na zdrowe tory, a przy tym uregulować metabolizm.

Jak przeprowadzić dietę sokową?

Dietę sokową możemy skomponować samodzielnie lub skorzystać ze wsparcia specjalistów i zdecydować się na catering dietetyczny. Ta druga opcja jest szczególnie korzystna – zwłaszcza dla osób, którym brakuje czasu na planowanie i przygotowywanie posiłków. Dietę taką znajdziemy np. w ofercie firmy Light Catering. Gotowe, pyszne i odżywcze soki otrzymujemy prosto do drzwi i nie musimy się martwić, że znajduje się w nich zbyt mało mikroskładników. Pełna 5–dniowa kuracja pozwala na pełną detoksykację organizmu i znaczną poprawę samopoczucia. Z pewnością da też efekt w postaci mniejszej liczby na wadze.