Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy warto zostać fryzjerką w 2023 roku?

Zawód fryzjera nie ogranicza się do strzyżenia włosów i opcjonalnego modelowania fryzur. Ta praca zdecydowanie wykracza poza umiejętne używanie degażówek. Praca jako fryzjer wiąże się z nawiązywaniem relacji z klientami, rozmową, często otwartą i szczerą postawą oraz koniecznością zadbania o kondycję włosów klientów.

Dobry fryzjer nie tylko doradzi, jaka fryzura jest odpowiednia dla danego kształtu twarzy, typu urody, rodzaju sylwetki oraz wieku klienta/klientki, ale odżywi włosy i wystylizuje je, tworząc spójną koncepcję z całą sylwetką. Czy dziś jest zapotrzebowanie na fryzjerów i fryzjerki, którzy nie tylko strzygą, ale stylizują fryzury klientów? Czy łatwo znaleźć pracę w zawodzie fryzjera i jakie trzeba mieć kwalifikacje? Ile zarabia fryzjer? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Czy w 2023 roku jest praca jako fryzjer?

Praca jako fryzjer na przestrzeni lat znacznie zmieniła swój profil. Jeszcze dwadzieścia, a nawet piętnaście lat temu mieliśmy do czynienia z zakładami fryzjerskimi, w których fryzjerki i fryzjerzy wykonywali standardowe strzyżenia damskie i męskie, bez zaangażowania się w stworzenie koncepcji wyglądu głowy i całej sylwetki. Wtedy strzyżenie i popularne zabiegi fryzjerskie mogły nawet osłabiać włosy. Dziś fryzjer stał się zawodem artystycznym, w którym liczy się nie tylko otwartość na potrzeby klienta i umiejętność przekonania go do swojej koncepcji, ale perfekcja w wykonywaniu zadań oraz twórcze myślenie. Dziś fryzjer tworzy fryzurę prawie jak dzieło sztuki, dobierając kolor, strukturę, kształt oraz wykończenie w postaci modelowania. To właśnie tacy artyści-fryzjerzy i fryzjerki najłatwiej znajdą pracę w zawodzie w 2023. Dziś rynek usług fryzjerskich jest bardzo wymagający. Praca jako fryzjer to oprócz koloryzacji, dekoloryzacji, strzyżenia i wykonywania zabiegów na włosach również doradztwo w zakresie pielęgnacji określonego typu włosa.

Jak znaleźć pracę w zawodzie fryzjera?

Jeśli czujesz, że zawód fryzjera może być Twoją pasją możesz zacząć pracować w nim niezależnie od wieku. Męczy Cię praca przy biurku, korporacja nie nie jest dla Ciebie? Branża beauty wciąż jest otwarta na kreatywnych indywidualistów, posiadających talent i kompetencje. Dzięki nim możesz stworzyć swoją mocną pozycję w branży i zarabiać. Aby znaleźć pracę jako fryzjer/fryzjerka musisz odbyć szkolenie i zdać egzamin, potwierdzający umiejętności. Poza ścieżką zawodową: technikum zawodowe, praktyki, egzamin możesz skorzystać z opcji kursu zawodowego, który trwa od miesiąca do nawet roku. Ta inwestycja szybko się zwróci po znalezieniu pracy, musisz jednak nabyć doświadczenia i kreować swój styl. Do znalezienia pracy jako fryzjer konieczne będzie dobre CV.

Jak napisać cv – co jest ważne?

Masz wrażenie, że tworzenie CV nie jest Twoją mocną stroną? To nie jest trudne, zastanawiając się jak prawidłowo napisać cv weź pod uwagę jego merytoryczność oraz czytelność. Przedstaw konkretne informacje jako prosty przekaz, dołącz swoje zdjęcie. Nie musisz mieć wieloletniego doświadczenia, popartego referencjami. Na początek wystarczy doświadczenie, zdobyte w ramach praktyk zawodowych. Koniecznie wspomnij o nim w CV, nie poruszaj kwestii nie na temat. Pracodawcę interesują Twoje umiejętności i zainteresowania, które mogą mieć związek z wykonywaniem pracy w zawodzie fryzjera.

Ile zarabia fryzjer? Czy to opłacalny zawód?

Na pytanie ile zarabia fryzjer nie da się udzielić jednobrzmiącej odpowiedzi. Zarobki fryzjerów zależne są od wielu czynników i dotyczą przede wszystkim lokalizacji salonu fryzjerskiego, jego renomy oraz doświadczenia w zawodzie. Osoby, które rozpoczynają pracę jako fryzjer najpewniej spotkają się z wynagrodzeniem na poziomie najniższej pensji krajowej, jednak do tej podstawy warto doliczyć napiwki. W dużych miastach zarobki fryzjerów są zdecydowanie wyższe od dochodu fryzjerów z małych miejscowości. W dużym mieście fryzjer uzyska dochód w granicach 3000 zł do nawet 4500 zł. Więcej zarobisz jeśli zdecydujesz się otworzyć własny salon fryzjerski, który pozwoli Ci wygenerować dochód około 6000 zł miesięcznie.